More

  YouTube yeni podcast araçlarını test etmeye başladı

  YouTube’un podcasting’e odaklandığı bir süredir açıktı ve şirket, bir YouTube podcasting araçları paketinin yumuşak lansmanını sunan yeni bir testle bu yönde büyük bir adım atıyor.

  vurgulandığı gibi BudnewsYouTube, yeni podcasting araçlarını test etmek amacıyla geçen hafta sessizce en son “Öne Çıkan Deneyi” başlattı. YouTube’un test ettiği yeni araçlar, bir içerik oluşturucunun platformda bir podcast yayınlamak için yüklemeden analiz verilerini görüntülemeye kadar ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeyi içerir.

  YouTube, deneklerin şu anda bir video yükleme, bir metin gönderisi oluşturma veya canlı yayına geçme seçeneklerini gösteren Oluştur düğmesinin altında bir podcast yükleme seçeneğini göreceğini belirtir.

  Ardından içerik oluşturucular, podcast’leri içerik menüsündeki yeni bir “Podcasts sekmesi” altında da görecek. Mevcut çalma listeleri, üç noktalı menüdeki yeni bir seçenek kullanılarak podcast olarak da ayarlanabilir.

  Son olarak YouTube Studio, en azından masaüstünde podcast analizlerini de görüntüleyebilecek. Bu analizler, performansı, izleyici sayılarını ve gelir öngörülerini içerir.

  İçerik oluşturucuların podcast’lerini YouTube’da dağıtmasını kolaylaştırmak için, bir podcast oluşturmanıza veya mevcut bir çalma listesini stüdyo içi bir podcast olarak ayarlamanıza izin vermeyi deniyoruz. Deneme sürümünde bir içerik oluşturucuysanız, 1) Oluştur > Yeni Podcast’i seçerek bir podcast yükleyebilirsiniz 2) yeni Podcast’ler sekmesi altındaki içerik listesinde tüm podcast’lerinizi görüntüleyebilir ve 3) mevcut çalma listelerini şu şekilde işaretleyebilirsiniz: Üç Nokta Listele > Podcast Olarak Ayarla’yı seçerek podcast’ler. Ayrıca podcast’lerinizi, her podcast şovu için performans, izleyici ve gelir istatistikleri içeren bir dizi sekme göreceğiniz analitikte ölçebileceksiniz.

  YouTube, “az sayıda” içerik oluşturucunun bu değişiklikleri yalnızca masaüstünde göreceğini söylüyor.

  YouTube’un podcast hedefleri ilk olarak 2021’de şirketin planlarından bazılarını ayrıntılı olarak açıklayan bir raporla ima edildi. Sızan slaytlar ayrıca mağazada neler olduğunu da detaylandırıyor. 2022’de YouTube, podcast’lere ayrılmış bir sayfa ekledi ve daha sonra YouTube’da podcast’ler için bir en iyi uygulamalar kılavuzu yayınladı.

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun