More

  YouTube Studio, içerik oluşturucular için podcast desteği ve araçları sağlar

  Podcast’ler YouTube Music’e gelmeden önce, YouTube Studio bunun için gerekli desteği ve içerik oluşturucu araçlarını sağlıyordu.

  YouTube Studio, yeni bir podcast oluşturma ve/veya mevcut bir oynatma listesini podcast olarak belirleme özelliğini geniş çapta duyurdu. İçerik sayfasında yeni bir “Podcast’ler” sekmesi olacak. Resmi olarak, “Bir podcast şovu bir oynatma listesidir ve podcast bölümleri bu oynatma listesindeki videolardır” ve yalnızca ses çalma için uygundur.

  Bir şeyi podcast olarak etiketlediğinizde, bu içerik uygun bir şekilde işaretlenir ve geçen yıl tanıtılan arama sonuçlarında bir ekran kartıyla birlikte görünür. İçerik oluşturucuların, “kapsamlı” başlık ve açıklamaya ek olarak özellikle podcast için bir küçük resim eklemesi gerekir.

  İçerik oluşturucular, “izleyicilerin podcast’inizi bulmasını kolaylaştıran podcast keşif ve öneri özelliklerine” ve “youtube.com/podcasts adresinde görünme seçeneğine” sahip olacak. [US] ve daha sonra YouTube Music’te kullanılabilirliği. Resmi olarak, ikincisi hala ABD İçerik Oluşturucuları için Çok Yakında listeleniyor.

  Ayrıca, podcast olarak işaretlenen içerik için trafik kaynakları, kitle demografisi, kitleyi elde tutma ölçümleri ve gelir verileri dahil olmak üzere özel analizler alırsınız.

  YouTube, içerik oluşturuculara aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli en iyi uygulamaları sağlamıştır:

  • Kanalınızdaki her podcast için herkese açık bir podcast oynatma listesi oluşturun.
  • “Podcast’iniz yalnızca, tüketilmeleri gereken sırayla düzenlenmiş tam bölümleri içermelidir.”
  • “Podcast’inizin birden fazla sezonu varsa, bunları aynı podcast’e ekleyin.”
  • “Kurulum sırasında podcast’inize açıklayıcı bir başlık verin. Podcast başlığınıza fazladan kelime eklemeyin (“podcast” dahil, şovunuzun adının bir parçası değilse).
  • “Tam Bölümler”, “Yeni Yüklemeler”, “Podcast’ler” gibi jenerik podcast başlıklarından kaçının. Oynatma listesi başlığı çok belirsizse YouTube, podcast başlığını YouTube Music uygulamasında kanal adınızla değiştirir.
  • “Şovunuz epizodik ise, videoları yeniden en eskiye doğru sıralayın.”
  • “Şovunuz bir diziyse, oynatma listesini en eskiden en yeniye doğru sıralayın.”

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index