More

  YouTube, reklam engelleyicileri engelleyebilir

  Reklamlar, içerik oluşturucuların bu reklamları desteklemesine izin verirken, İnternet’in büyük bir bölümünü ücretsiz hale getirir. Ancak, reklam engelleme araçları vardır ve YouTube şu anda bir reklam engelleyiciyi etkinleştirmiş olan kullanıcıları engellemeyi test etmektedir.

  İlk olarak bu hafta başlarında bir Redditor tarafından keşfedilen YouTube.com’u kullanmaya çalışırken, YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmediğini söyleyen bir açılır pencere belirdi. Kullanıcı YouTube reklamlarına izin vermedikçe veya kullanıcıların YouTube’daki içeriği reklamsız izlemelerine olanak tanıyan bir abonelik hizmeti olan YouTube Premium’a abone olmadıkça videoların akışı engellenir.

  YouTube’un yıllardır reklam engelleyicilerle uğraşmadığı göz önüne alındığında, görülmesi şaşırtıcı bir mesaj. Mektupta, “Reklamlar, YouTube’un dünya çapındaki milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasına izin veriyor” diye ekliyor.

  O zamandan beri bir YouTube çalışanı, YouTube moderasyon ekibine bunun şimdilik yalnızca bir “deney” olduğunu onayladı. YouTube şimdilik yalnızca reklam engelleyicileri test ediyor.

  Gerçekten, YouTube’un neden böyle bir kuralı yürürlüğe koyduğunu görmek kolay. Reklam engelleyiciler, içeriğin sürekli artan bant genişliği ve depolama ihtiyaçlarını karşılayan videolardan elde edilen geliri ortadan kaldırır. Ama aynı zamanda kullanıcının hayal kırıklığı da çok bariz. YouTube, son yıllarda reklam yükünü önemli ölçüde artırdı ve YouTube Premium, özellikle sıradan izleyiciler için ayda 10 dolardan mevcut değil.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index