More

  YouTube Premium’un daha ucuz bir seçeneğe ihtiyacı var

  YouTube’daki reklamlar bazen can sıkıcı olabilir ancak dünyanın en büyük video platformunun can damarıdır. Ancak YouTube, atlayamayacağınız daha uzun reklamlarla oynadığından ve kullanıcıları bir reklam engelleyiciyle engellediğinden, YouTube Premium’un daha ucuz bir sürümünü tartışmanın zamanı geldi.

  Son yıllarda YouTube, reklamlar söz konusu olduğunda çıtayı daha da ileriye taşıdı. Eskiden videolarda sitede banner reklamların yanında yalnızca bir veya iki video reklam gösterilirken, artık videonun başında ve videonun kendisinde aralarda kısa reklamlar içeren bir video görmek alışılmadık bir durum değil. Şuna kadar YouTube denemesi gördük: 10 Reklamlar bir videonun önünde ve daha bu hafta platform, YouTube’un 30 saniyelik, atlanamayan reklamlarının TV’lerde görüneceğini duyurdu.

  Çoğumuz bunun çok fazla olduğunu düşünsek de, YouTube reklam göstermenin başka bir yolunu buldu.

  YouTube’u ücretsiz, varsayılan durumunda izlemek artık pek de harika bir deneyim değil; Ama basit gerçek şu ki birisi O faturaları ödemek zorundadır. 30.000 saatin üzerinde yeni içeriğin yüklendiğini gören barındırma platformu saat başı Ucuz değil ve bu içeriği oluşturan milyonlarca insanı da desteklemiyor.

  Bununla birlikte, YouTube reklamlarının zorlu durumu uzun süredir belirsizlik içinde ve hatta reklamları engelleyen alternatif müşteriler arıyor veya bu reklamları izleme deneyiminizden çıkaran reklam engelleyiciler yüklüyor. Şu sıralar YouTube kullanılan bu yöntemlerle kullanıcıları banlama fikriyle oynuyor ve aslında platform bunu yapmakta sonuna kadar haklı.

  Zaten bir reklam engelleyici kullanmamalısınız, ancak yakında başka seçeneğiniz olmayabilir.

  Tüm bunların çözümü Yapmalı YouTube Premium olmak, ancak biraz zor bir durumda bile.

  Bugünkü haliyle, YouTube Premium ayda 12 ABD doları veya toplamda altı kullanıcıya kadar destekleyen bir “Aile” aboneliği için aylık 23 ABD doları ücrete tabidir. Premium, YouTube reklamlarını kaldırmanın yanı sıra reklamsız YouTube Müzik ve iyileştirilmiş bit hızı ve mobil cihazda çevrimdışı görüntüleme gibi ek özellikler sunar. Kötü bir paket değil ama ucuz da değil. Karşılaştırıldığında, ABD’de ayda 11 ABD dolarına reklamsız Disney+ ve hatta ayda 10 ABD dolarının altında temel Netflix katmanına sahip olabilirsiniz.

  YouTube Premium’un bu durumdaki temel sorunu, birincil amacının YouTube’u reklamsız izlemek olması ama bu olmuyor. tamamen Oluyor.

  Etkin bir abonelik, YouTube’un gösterdiği reklamları kaldıracak olsa da, gerçek şu ki birçok içerik oluşturucu, faturalarını ödemeye yardımcı olması için sponsorluk sitelerine yönelmiştir. Bu, YouTube’da aylık olarak ödeme yapsanız ve bu para içerik oluşturuculara aktarılsa bile reklam görmeye devam edeceğiniz anlamına gelir. Ve içerik oluşturucuların bu siteleri kullanmaması gerektiğini iddia etmek zor. Bazen reklamlardan gelen düşük ödemeler ve sonunda bir reklam engelleyici kullanan ve içerik oluşturucuların hak ettikleri gelirlerini çalan çok sayıda izleyici arasında, yerel reklamlar boşa para atmakla gerçekten kazanmak arasındaki fark olabilir. .

  Sponsorlar birçok YouTube kanalını mümkün kılıyor, bu yüzden kızmak zor

  Bugün içerik oluşturucu reklamları ne kadar önemliyse, “Reklamsız YouTube” için ödeme yapıp sonra onu alamamanın hayal kırıklığını anlamak da kolay. Ne de olsa, reklamsız Disney+ veya Netflix için ödeme yapıp yine de reklam almıyorsunuz.

  Şahsen, YouTube’un bir çözüm bulma zamanının geldiğini düşünüyorum ve bunun YouTube Premium’un daha pahalı bir sürümünü sunmaktan kaynaklanacağını düşünüyorum.

  Ayda 5 ila 8 ABD Doları arasında bir Premium türü sunmak, hizmete abone olan birinin, özellikle de sürekli YouTube’da değilse, mali etkisini hafifletmede uzun bir yol kat edecektir. YouTube’un Premium’un mevcut maliyetini düşürmesinin bazı bariz yolları da var. Bunun bir yolu, YouTube Music ile hiçbir şey yapmayan bir sürüm sunmaktır. Diğer bir seçenek de ek Premium özellikleri kaldırmak ve Sadece Reklamsız görüntüleme sunar. Bu, reklam destekli YouTube deneyiminden bıkmış pek çok kişiye, içerik oluşturucuları desteklemeye devam ederken ve fazla ödeme yapıyormuş gibi hissetmeden rahatsız edici ad virgülleri olmadan videoları izlemenin bir yolunu sunar.

  Premium kullanan çoğu kişi muhtemelen reklam istemiyor, bu da maliyetleri düşürmenin bariz bir yolunu sağlıyor.

  Bu olacak mı? Neredeyse kesinlikle hayır. YouTube, reklamların sunulma şeklinin yakın zamanda değişmeyeceğini açıkça belirtti ve eğer bir şey olursa, Premium muhtemelen bunu ele alacaktır. Daha Pahalı Son zamanlarda YouTube, Premium Aile planının ayda 6 ABD doları artışla hızla 24 ABD dolarına çıkacağını duyurdu. Bireysel planlar için henüz gerçekleşmedi, ancak tamamen olasılık dahilinde görünüyor.

  Ve aslında, burada tüm gücün YouTube’da olması nedeniyle hiçbir şeyin değişmesi pek olası değil. İçerik oluşturucu destekli Nebula gibi YouTube ile rekabet etmek için bazı çabalar olsa da, YouTube’un bu belirli akış parçası üzerinde gerçekten bir tekeli vardır ve bu nedenle, iş açısından mantıklı olmak için gerekli gördüğü her şeyi yapabilir. Gerçekçi olarak, nereye giderdin?

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here