More

  YouTube kasıtlı olarak 1080p’yi daha mı kötüleştiriyor? ne biliyorsun

  YouTube, yalnızca premium katmanla erişilebilen “1080p Premium” adlı yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Bu, YouTube’un ücretsiz kullanıcılar için normal 1080p sürümünü düşürdüğü anlamına mı geliyor? Muhtemelen hayır – gerçekten olan bu.

  Bu yılın başlarında iOS için duyurulan Google, YouTube uygulamasında 1080p akışı etkili bir şekilde artıracak yeni bir özelliği kullanıma sundu ve bu özelliği Android’e getirmeyi planlıyor. 1080p’nin bu yükseltilmiş ve muhtemelen daha iyi performans gösteren sürümü, veri aktarım hızı olan daha yüksek bir bit hızı kullanır.

  Google’a göre daha yüksek bir bit hızı, geliştirilmiş hareketle daha verimli ve doğru bir görüntü anlamına gelir. Elbette 1080p, izin verilen piksel parametreleri dahilinde çok daha iyi olabilir, aksi takdirde farklı bir çözünürlük altında derecelendirilmesi gerekir. YouTube videolarını bir hücresel ağ veya ev ağı üzerinden yayınlamayı planlayıp planlamadığınıza bağlı olarak, FHD’nin veri aç sürümü arasında seçim yapma seçeneğiniz olacaktır.

  YouTube, uygulamada bu yükseltmeyi “1080p Premium” olarak adlandırır. Bazı kullanıcılar, yeni biçimin cihazlarına yayıldığını ve uygulamadaki standart 1080p görünümden daha yüksek göründüğünü zaten fark etti.

  YouTube muhtemelen normal 1080p çözünürlüğü daha kötü hale getirmiyor

  Popüler inanışın aksine YouTube, yerel 1080p çözünürlüğünü tek başına bırakır. Gerçeklerden uzak olmasına rağmen, YouTube’un normal FHD’yi “Premium” olarak yeniden paketlediği ve ücretsiz kullanıcılara indirimli bir sürüm sunduğu söylendi. Şirket, iOS için 1080p Premium’u duyurduğunda, 1080p’nin hiçbir yere gitmediğini belirtmişti.

  Abonelikten bağımsız olarak her kullanıcıya sunulan mevcut 1080 çözünürlük değişmeden kalır. YouTube Premium için ödeme yapmak isteyenler için, en üstte daha yüksek bir bit hızı sunan iki 1080p şov göreceksiniz. Premium sürümün seçilmesi daha fazla veri tüketir, ancak görüntü kalitesini biraz iyileştirmesi gerekir.

  Tüm kullanıcılar 1080p’ye erişmeye devam edecek olsa da, bu iyileştirilmiş 1080p kalite ayarı, özellikle çok fazla ayrıntı ve hareket içeren videolar için daha canlı ve net görünecektir. İster hevesli bir spor hayranı olun, ister en son oyun videolarını izleyin, bu yeni özellik üyelerimize daha derin bir görsel kalite getirecek!

  YouTube, ödeme yapan abonelere 1080p Premium’u sunarken, bu yeni çözünürlük ve bit hızının nasıl bir fark yarattığını göreceğiz. 1080’in orijinal tadı değişmeden kalsa da, muhtemelen minimum olacaktır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index