More

  YouTube, içerik oluşturucular küfür kullandığında devre dışı bırakma kurallarını gevşetiyor

  YouTube, 2022’nin sonlarında yeni terimler getirdikten sonra videolarda küfür kullanımına ilişkin kuralları gevşetmeyi hedefliyor.

  Daha fazla reklamveren dostu içerik yönergesi, son aylarda içerik üreticilerden gelen tepkilerin ardından revize edildi. Önceki kurallara göre, bir YouTube videosunu açtıktan sonra 15-20 saniye içinde küfür kullanmak dolaşımı durdurabilir veya bir içerik oluşturucunun para kazanma potansiyelini azaltabilir. Bu, yoğun şekilde hakaret ve küfür içeren videoları içerecek şekilde genişletildi. Ancak YouTube, hangi seviyelerin yönergeleri ihlal ettiğini netleştirmedi.

  Creator Insider kanalına yüklenen yeni “Küfür Güncellemesi” videosuna göre daha önce gönderilen talimatlar değişiyor. Eski içeriğin geriye dönük incelemeleri, kanalın içeriğinin çoğunun dolaşımdan kaldırıldığını gördü, ancak yeni kurallar sürekli olarak bazı şeyleri biraz ayarlıyor.

  Bir videonun ilk 7 saniyesinde veya büyük bölümünde kullanılan küfür (ör. f-kelimesi), aşağıda daha önce duyurulduğu gibi sınırlı reklam geliri sağlayabilir ve adsız olmaz. Video içeriğinde “kaltak”, “aptal”, “pislik” ve “bok” gibi kelimelerin kullanılması yeşil simge olarak nitelendirilir.

  Artık, bir videonun ilk yedi saniyesinde veya videonun büyük bir bölümünde kullanılan f-kelimesi gibi küfür “sınırlı reklam geliri sağlayabilir.” Daha az müstehcen kelimeler kullanırken, videodan tam olarak para kazanmaya izin verme olasılığı daha yüksektir.

  İlk 8-15 saniye kullanılan küfürler isme gelir getirebilir. Müzikte küfürle nasıl başa çıkılacağına ilişkin yönergelerimizi de açıkladık; Arka plan müziği, arka plan müziği ve giriş/çıkış müziğinde kullanılan ağır küfür, reklamlardan gelir sağlayabilir.

  15 saniyelik giriş aşamasından sonra kullanılan küfürler başka kurallara tabi olabilir ancak burada YouTube içeriğindeki küfür hacmi açısından neyin değiştiği tam olarak net değil. Müzik, arka plan parçaları ve YouTube videolarının giriş/çıkışları için küfür kullanımına izin verilecek ve para kazanılacaktır.

  Önceki kural değişikliği kapsamında dolaşımdan kaldırılmış olabilecek mevcut içerik geriye dönük olarak yeniden incelenecek ve küfürle ilgili kurallarda yapılan son değişiklikler buna göre uygulanacaktır. Bu değişiklik 7 Mart’tan itibaren geçerli olacak ve içerik oluşturucular artık YouTube Studio’ya video yüklerken değişiklikleri açıklayan bir bildirim alacak. İçerik oluşturucuların nasıl yanıt vereceği henüz belli değil, ancak YouTube’un platform ayarlamalarıyla topluluğun ilgisini çekmek yerine daha fazla geri bildirim aldıktan sonra değişiklik yaptığı başka bir durum.

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index