More

  YouTube hayran kanallarını sıkılaştırıyor, politikasını güncelliyor

  Diğer hesaplarla çok şey paylaşan hayran kanalları, YouTube’un güncellenmiş politikalarına tabi olacaktır; bu, dikkatli olmazsanız kanalınızın tamamen kapatılması anlamına gelebilir.

  Sayısız aktif YouTube kanalıyla başarıya ulaşmak zor olabilir. Yıllardır var olan ve binlerce – milyonlarca olmasa da – abone toplayan daha büyük kanallar, genellikle diğer kullanıcıların hayran kanallarının konusudur. Bu hayran kanalları, hayran olma ile düpedüz taklit etme arasında ince bir çizgi olmasına rağmen, orijinal içerik oluşturucunun içeriğine dayalı içerik sunmayı amaçlar.

  Bunu önlemek için YouTube, kimliğe bürünmeyle ilgili politikalarını ve konuyu yakından takip eden hayran kanallarıyla ilişkisini güncelliyor. Yeni politika, hayran kanallarına izin verildiğini çok net bir şekilde ortaya koyuyor, ancak bunun bir hayran hesabı olduğu ve orijinalinden doğrudan bir koparma olmadığı açık olmalıdır.

  Güncellenen politikaya göre, başka bir kanalın genel görünümünü ve profil resmi veya arka plan gibi küçük detayları kopyalayan bir kanal kapatılabilir. Temelde, bir kanalın diğerini kopyalama niyetinde olduğu görülüyorsa bu, kimliğe bürünme politikası yönergelerinin dışındadır.

  Bu sorunu çözmek için içerik oluşturucuları, hesabın bir hayran kanalı olduğunu açıkça belirtmeye teşvik ediyoruz. Ayrıca, kanalın “kanalın övdüğü yaratıcıyı, sanatçıyı veya orijinal varlığı temsil etmediği” de açık olmalıdır.

  YouTube’un yeni güncellemesi, 21 Ağustos’ta yürürlüğe girecek ve ‘Kimlik’ kategorisine giren kanallar kapatılma riskiyle karşı karşıya kalacak.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun