More

  YouTube, çok dilli dublaj sesini geniş çapta sunuyor

  İnternet bağlantısı konusunda hala ağır bir handikap var: dil. Youtube, içerik oluşturucuların kullanımına çok dilli ses adı verilen yeni bir özellik sunarak bunu hafifletmeye çalışıyor.

  Çok dilli ses harika bir özelliktir. Temel olarak, içerik oluşturucuların artık farklı bir dil konuşan bir kitlenin ihtiyaçlarına uyacak şekilde kendilerine seslendirme yaparak yeni parçalar yüklemelerine izin veriliyor.

  YouTube kanalında, kullanıcılar artık orijinal olarak kaydedilen sesin dilinde izleme seçeneğine sahip olacak veya kendi dillerini seçebilecekler. Tercih ettiğiniz dili seçerken, videonun yaratıcısı tarafından geliştirilmiş olan dublajlı versiyonunu duyacaksınız. İçerik oluşturucu tarafında bu süreç, dil tabanlı YouTube kanalları oluşturmaktan çok daha kolay ve özellik, daha geniş bir alanda daha fazla izleyiciye ulaşmanızı sağlayacak.

  YouTube, bu özelliği kullanan içerik oluşturucuların izlenme süresinde %15 artış gördüğünü kaydetti. Bu veriler, videonun birincil dilini konuşmayan kişilerden alınmıştır. Video çok dilli sesle dublajlı değilse, izleme süresi çok daha kısa olacaktır.

  Youtube çok dilli ses

  Bu genişletmeden önce YouTube, bu özelliği az sayıda içerik oluşturucuyla test etti. Sonuçların olumlu olduğu kadar olumlu olan Google, bu özelliği “binlerce başka içerik oluşturucuya” getiriyor. YouTube, bu yeni özelliği kaç kişinin görebileceği veya platformdaki herhangi bir içerik oluşturucunun kullanıp kullanamayacağı konusunda kesin bir bilgi vermedi.

  YouTube’daki yeni dil ses aracıyla, bir dilde video kataloğuna sahip olanlar, geri dönüp seçtikleri her dil için yeni ses parçaları yükleme seçeneğine sahip olacak.

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba