More

  YouTube, 6 Nisan 2023’ten itibaren videoların üzerine yerleştirilmiş reklamları kaldırıyor

  YouTube, 6 Nisan’dan itibaren içerikten kaldırılan “yer paylaşımlı reklamlar” ile çok yakında bazı reklamların videolarda gösterilme şeklini değiştiriyor.

  Yer paylaşımlı reklamlar, masaüstü veya tarayıcı için YouTube’da o anda oynatılan içeriği genellikle kesintiye uğratan veya gizleyen banner tarzı pop-up reklamlardır. Şirket kararı, “eski ad formatı”nın “izleyicileri rahatsız edici” olarak işaretlenmesi nedeniyle seçimin onaylandığı YouTube Yardım forumundaki bir gönderide doğruladı. Bu seçeneğin, genellikle atlanabilen videodan önce, videodan sonra ve videodan sonra gösterilen reklam ad biçimleri lehine mobil platformda uzun süredir bulunmadığına dikkat edilmelidir.

  YouTube yer paylaşımlı reklamlar

  6 Nisan 2023’ten itibaren Yer Paylaşımlı Reklamlar reklam biçimi, izleyici deneyimini iyileştirmeye ve etkileşimi masaüstü ve mobil cihazlarda yüksek performanslı reklam biçimlerine kaydırmaya yardımcı olmak için artık YouTube’da görünmeyecek. Yer paylaşımlı reklamlar, yalnızca masaüstü cihazlarda görüntülenen ve görüntüleyenleri rahatsız eden eski bir ad biçimidir. Etkileşim diğer ad biçimlerine geçtikçe çoğu içerik oluşturucu için sınırlı etki görmeyi bekliyoruz.

  Video platformu, yer paylaşımlı reklamlar seçeneğinin kaldırılmasının YouTube İçerik Oluşturucuları üzerinde “sınırlı bir etkiye” sahip olacağını da belirtti. Bununla mücadele etmek için “diğer ad biçimlerine” geçiş yapılacak, ancak bu biçimlerin ne olacağına dair herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı. “Masaüstü reklamlarının” göründüğü tek yer masaüstü platformları olduğundan, bu, para kazanılan uygun içerikte gösterilen reklamların daha küçük bir yüzdesini oluşturabilir.

  6 Nisan 2023’ten itibaren, para kazanma seçeneklerinize erişirken YouTube Studio içinden yer paylaşımlı reklamları etkinleştiremeyecek veya ekleyemeyeceksiniz. Google’ın bu pop-up reklamları neyle değiştirmeyi planladığı net değil, ancak Diğer Ad Biçimleri, içerik oluşturucuların videolarda kullanılmış veya öne çıkan ürünleri etiketlemesine olanak tanıyan Ürün Etiketleme özelliğini içerebilir.

  Araya giren öğeler video içeriğini engellemeyeceğinden veya engellemeyeceğinden, bu değişikliğin yapılması masaüstü görüntüleyenlere fayda sağlayacaktır. Belirli reklam engelleme eklentileri zaten bu tür içeriği engelleme yeteneğine sahiptir ve bunun nasıl değiştirilebileceği henüz görülmemektedir.

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index