More

  YouTube, 1080p Premium kalite seçeneğini test ediyor

  YouTube, son zamanlarda içerik kalitesi tekliflerini değiştirmek için birkaç deneme yapıyor ve bu hafta kaliteyi artıran yeni bir “1080p Premium” seviyesini test ediyor gibi görünüyor.

  Reddit’teki bir YouTuber, YouTube’un artık videoları izlerken hesabında “1080p Premium” seçeneğini gösterdiğini keşfetti. 4K seçeneği bu videoda gösterilmiyor.

  “1080p Premium” ile standart 1080p arasındaki fark nedir? YouTube ayarının açıkça tanımladığı gibi, bunun bit hızıyla ilgisi var.

  Bir videonun bit hızı, o videonun kalitesi üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bit hızı daha düşükse, bir seferde daha az veri veya bit iletilebilir. Daha yüksek bir bit hızı, daha net video ve daha fazla resim derinliği ile sonuçlanabilir. Daha düşük bir bit hızı, yüksek tanımlı olarak oynatılsalar bile videoların genellikle biraz grenli veya aşırı sıkıştırılmış olmasına neden olur. Bir akıllı telefondan çekilen 4K videonun genellikle profesyonel ekipman tarafından çekilen 1080p kadar iyi görünmemesinin nedeni budur.

  YouTube, 4K kalitesinde oynatılan videolar için her zaman daha yüksek bir bant genişliğine sahip olmuştur. Linus Teknoloji İpuçları 1080p’nin çok daha düşük olduğu geçen yılki videoda. Bu yeni test, daha yüksek bit hızının veya en azından A 1080p videolar için daha yüksek bit hızı, ancak YouTube bunu açıkça onaylamaz. Bunun platformdaki akışı ne kadar iyileştirdiği ve hatta kimlerin kullanabileceği şu anda net değil.

  “1080p Premium” adı, kesinlikle bu özelliğin bir YouTube Premium aboneliğinin arkasında kilitli olduğunu gösterir ki bu kesinlikle mantıklıdır. Daha yüksek bir bant genişliği hızında akış, YouTube’un akışı sağlama maliyetini artırır; bu, muhtemelen YouTube’un geçen yıl bir ödeme duvarının arkasında 4K’yı yasaklamayı düşünmesinin ana nedenidir.

  Bu yeni “1080p Premium” düzeyi, şu anda yalnızca çok sınırlı bir kapasitede mevcut gibi görünüyor ve YouTube daha önce bu noktada test edildiğini kabul etmemişti. 9to5Mac’ler Filipe Espósito, bu özelliğe iPhone ve Apple TV’de de erişebilir, ancak masaüstünde erişemez.

  özgür: Bugünün Teknolojisi

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba