More

  Yeni Microsoft Bing, Google Chrome kullanıcılarını yasaklıyor

  Microsoft, bu hafta ChatGPT’yi destekleyen “yeni Bing”i tanıttı ve kesinlikle büyük ilgi görüyor. Ancak “yeni Bing”, Microsoft’un Google Chrome’dan Microsoft Edge’e geçiş yapmaya çalışmasının en son yoludur.

  “Yeni Bing”, çok güçlü olabilecek tamamen yeni bir arama deneyimi yaratmak için ChatGPT’nin yapay zekasının gücünü kullanır. Kullanıcılar, yalnızca bir bağlantı listesi görüntülemek yerine, belirtilen kaynaklarla sorgularının sonuçlarını doğal dilde görebilirler. Bu harika bir fikir ve işe yaradığında, aramanın çalışma şeklini gerçekten iyileştirebilir.

  İlgili: Microsoft, “yapay zeka destekli yanıt motoru” olacak “yeni Bing”i duyurdu

  Microsoft burada Google’ı o kadar geride bıraktı ki, arama için kendi yapay zeka deneyi olan Google “Harika”yı başlatmadı. Microsoft açıkça bundan yararlanıyor.

  Microsoft, “yeni Bing” kuyruğuna kaydolduğunuzda, sisteminizin varsayılan tarayıcısını Microsoft Edge’e çevirerek ve Android veya iOS’ta Bing uygulamasını indirerek kuyrukta ilerleyebileceğinizi söylüyor.

  Ancak Microsoft, Google Chrome ve diğer tarayıcıları kullanırken Bing’in ChatGPT deneyimini de kısıtlar.

  Aşağıdaki Max Weinbach ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Microsoft Bing, Microsoft Edge tarayıcısını kullanmadığınız sürece kullanıcıların ChatGPT özellikli sohbet deneyimine erişmesini engeller. Yine de diğer tarayıcılardan arama yapabilir ve “yeni Bing”den öğeler alabilirsiniz, ancak “konuşmalı arama” ve bilgi istemlerinden yanıt oluşturma yeteneği Edge’e kilitlenmiştir.

  Bu gerçekten bir sürpriz değildi. Microsoft ve Google, kullanıcıları tarayıcılarına bağlı kalmaya veya tarayıcılarına geçmeye ikna etmeye çalışan çeşitli ürünleriyle ileri geri gitti. Bu durumda, var Belki Şirketin tarayıcısı zaten bu AI deneyimiyle entegre olduğundan ve Chrome’u geliştirmediğinden, Microsoft’un Edge’e bağlı kalmak istemesinin bir nedeni olun.

  Bu gelecekte değişebilir mi? Süre! Ancak Microsoft’un hedefi, Chrome’da yeni Bing’i tam olarak desteklemek olsa bile, şirket muhtemelen yeni kullanıcıları çekecek bir özelliği vermeye istekli olmayacaktır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index