More

  Yeni iPhone ve iPad özellikleri: Bu yıl neler geliyor?

  iOS 17 spekülasyonları şimdiden zirveye ulaşırken, Apple tarafından duyurulan ancak iPhone ve iPad kullanıcıları için henüz yayınlanmayan birkaç yazılım özelliği daha var. iPhone ve iPad’e gelmeye devam eden daha önce duyurulan tüm özellikleri bir araya getirirken aşağıya bakın…

  Apple Kart Birikim Hesabı

  Finansal hizmetlere odaklanmaya devam eden Apple, Apple Card kullanıcıları için doğrudan Wallet uygulamasına yüksek getirili bir tasarruf hesabı entegre edeceğini de duyurdu. Özellik, Ekim ayında duyurulmuştu ve Apple, “yakında” bir zamanda kullanıma sunulacağını söyledi. Apple Card yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olduğundan, yeni tasarruf hesabı da Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı olacaktır.

  Apple Kart Birikim Hesabı

  Bir Apple Card tasarruf hesabı, günlük nakit ödüllerinizi hesaba otomatik olarak yatırmanıza olanak tanır. Apple Wallet uygulamalarıyla tamamen entegre olacak ve hesap bakiyesini ve zaman içindeki büyümeyi izlemenize ve hatta bağlı bir banka hesabı aracılığıyla ek para yatırmanıza olanak tanıyacak.

  Apple Card tasarruf hesabı, aynı zamanda Apple’ın Apple Card ortağı olan Goldman Sachs ile ortaklaşa işletilecektir. Hesabın faiz olarak ödeyeceği kesin yüzdeyle ilgili bir bilgi yok, ancak Goldman’ın çevrimiçi tasarruf hesabı yıllık %3,30’luk bir getiri sunuyor.

  Yeni nesil CarPlay

  Apple, WWDC’de “yeni nesil CarPlay” olarak tanımladığı şeyi tanıttı. Ancak bu, WWDC 2022’deki ilk duyuruya rağmen Apple’ın kabul ettiği bir özelliktir.

  Yeni CarPlay arayüzü, şu anda sunulanlar üzerinde büyük bir revizyondur. Aracınızın içindeki birden fazla ekran için destek sağlayacak ve aracınızın donanımıyla derinlemesine entegre olabilecektir. Esasen, CarPlay’in yeni tasarımı, üreticinin dijital arayüzlerini tamamen değiştirebilir:

  • Kombine göstergede hız, yakıt seviyesi, sıcaklık ve daha fazlası
  • CarPlay ile radyoyu kontrol edin veya iklimi doğrudan değiştirin
  • Farklı gösterge grubu tasarımları seçerek sürüş deneyiminizi kişiselleştirin
  • Widget’larla, kullanıcılar arabalarının kontrol panelinde bir bakışta hava durumu ve müzik bilgilerine sahip olacak

  Bu, Apple’ın büyük bir girişimi ve yeni CarPlay arayüzünü benimsemek isteyen otomobil üreticileriyle yakın işbirliği gerektirecek. Apple, “gelecekte daha fazla bilgi paylaşılacağını” ve ilk arabaların bu yılın sonlarında yeni CarPlay tasarımını desteklemesini bekleyebileceğimizi söylüyor.

  Son olarak, Apple’ın bu yıl bir ara geleceğini duyurduğu güvenlik ve gizlilik odaklı bir özellik var. iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması, gazeteciler, insan hakları aktivistleri ve hükümet üyeleri dahil “olağandışı dijital tehditlerle karşılaşan kullanıcılar” için tasarlanmıştır.

  Bu özellik, bu kullanıcılara olmak istedikleri kişilerle mesajlaştıklarını daha fazla doğrulamaları için bir yol vererek çalışır. Elma açıklıyor:

  Kullanıcıların büyük çoğunluğu, son derece karmaşık siber saldırılar tarafından hedef alınmayacak, ancak bu özellik, olabilecekler için önemli bir ekstra güvenlik katmanı sağlıyor. iMessage Kişi Anahtarı Doğrulaması etkin olan kullanıcılar arasındaki konuşmalar, devlet destekli bir saldırgan gibi son derece gelişmiş bir saldırganın bulut sunucularını başarıyla ele geçirmesi ve bu şifrelenmiş iletişimleri dinlemek için kendi donanımını yerleştirmesi durumunda otomatik uyarılar alır. Daha da yüksek bir güvenlik düzeyi için, iMessage Kişi Anahtarı Doğrulaması kullanıcıları bir kişinin doğrulama kodunu yüz yüze, FaceTime’da veya başka bir güvenli arama aracılığıyla karşılaştırabilir.

  Apple, iMessage’da arama anahtarı doğrulamasının 2023’te “küresel” olarak kullanılabileceğini söylüyor.


  Apple Pay daha sonra [Now available]

  29 Mart 2023 tarihinde güncellendi: Apple Pay Later resmi olarak kullanıcılara sunulmaya başlandı, ancak birkaç ay boyunca tüm kullanıcılar tarafından kullanılamayacak, diyor Apple.

  Apple TV Şimdi al sonra öde | Renkli bir arka plan üzerinde ekran görüntüleri

  Apple, kişisel finans sektöründeki girişimlerini hızlandırıyor ve bu kategorideki en çok beklenen yeni özelliklerinden biri, Apple Pay Later adlı bir özellik. WWDC 2022’de duyurulan Apple Pay Daha Sonra, Apple Pay satın alımlarını altı haftaya yayılmış yüzde sıfır faizle dört eşit ödemeye bölmenize izin verecek.

  Apple Pay Later, yakın zamanda “şimdi satın al, sonra öde” platformları dalgasını yöneten iki şirket olan Affirm ve Klarna gibi rakiplere benziyor. Ancak Apple, platformunun Apple Wallet uygulamasıyla entegrasyon ve ücretsiz olarak “kusursuz ve güvenli” olacağını iddia ediyor.

  Apple Pay Daha Sonra WWDC 2022’de duyurulduğunda, müşterilere ne zaman sunulacağına dair net bir zaman çizelgesi yoktu. Bu özellik, iOS 16’nın ilk sürümüne dahil edilmemiştir ve sonraki herhangi bir yazılım güncellemesine eklenmemiştir. Bloomberg özelliğin “oldukça önemli teknik ve mühendislik zorluklarıyla” karşılaştığını belirtti.

  Apple Pay Later piyasaya sürüldüğünde, “ABD’deki uygun başvuru sahipleri” için “Apple Pay’in çevrimiçi veya uygulama içi olarak kabul edildiği her yerde kullanılabilecek”.

  Klasik Elma Müziği [Now available]

  29 Mart 2023 tarihinde güncellendi: Apple Music Classical artık tüm Apple Music kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Kapsamlı kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinin.

  Uygulamalı: Klasik Apple Music tasarımı böyle görünüyor

  Ah, evet, klasik Apple Music. Bu mutlaka iOS 16’ya özgü bir özellik değildir, ancak Apple’ın 2022’de kullanıma sunulacağını söylediği bir şeydi… ve değildi. Apple, 2021’de klasik müzik hizmeti Primephonic’i satın alarak uygulamayı App Store’dan hemen kaldırdı ve içeriği kendi Müzik uygulamasıyla birleştirdi.

  Bununla birlikte Apple, 2022’de “Primephonic’in klasik kullanıcı arayüzünü daha fazla ek özellikle birleştiren” “özel bir klasik müzik uygulaması” yayınlayacağına da söz verdi. Bu, 2022’de meyvesini vermedi ve Apple, uygulamanın ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda sessiz.

  Bu noktada, Apple’ın bu konudaki sessizliği göz önüne alındığında, Apple Music Classical’in iptal edilip edilmediğini (veya kapsamı önemli ölçüde küçültüldüğünü) merak etmeye başlıyoruz. İyi haber şu ki, hizmete yapılan atıflar iOS kodunda tespit edildi. Yakında bir güncelleme almayı umuyoruz.

  Çevrimiçi push bildirimleri [Now available]

  29 Mart 2023 tarihinde güncellendi: iOS 16.4’ten itibaren, iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulaması aracılığıyla yüklenebilen daha gelişmiş web uygulamaları artık mevcuttur.

  İşte resmi olarak duyurulduğundan beri gözden kaçan bir şey: iOS ve iPadOS’te Safari için web push bildirimleri desteği. Bu, Apple’ın iPad ve iPhone’daki Safari’nin ilk kez web sitelerinden anında iletme bildirimlerini destekleyeceğini söylediği geçen yıl WWDC’de duyurulmuştu.

  iOS 16 bildirim ayarları

  Web bildirim desteği, Mac’teki Safari’de birkaç yıldır mevcuttur, ancak iPhone ve iPad’de gözle görülür şekilde yoktur. Şirketin web geliştirici deneyimi ekibinde Apple evanjelisti olarak çalışan Jen Simmons’ın Mastodon’da yazdığı bir gönderi, bu özellikle ilgili hafızamızı güçlendiriyor.

  Gönderide Simmons, kullanıcılardan iPhone’larının ana ekranına ekledikleri “favori web uygulamalarını” paylaşmalarını istedi. Bu, Apple’ın iPhone’lar ve iPad’ler için web bildirimlerini iletme konusundaki çalışmalarının devam ettiğini de gösterebilir. Belki Progresif Web Uygulamalarının Apple platformlarında nasıl çalıştığına ilişkin diğer bazı iyileştirmeler.

  Apple, iPhone ve iPadOS’ta web bildirimleri desteğinin 2023’te sunulacağını söylüyor. Bu özellik, iOS 16’nın beta sürümlerinde henüz gerçekleştirilmedi.

  yeni ev [Now available]

  29 Mart 2023 tarihinde güncellendi: iOS 16.4’ün kullanıma sunulmasıyla birlikte, yenilenen ev mimarisi artık kullanıcıların kullanımına sunuldu.

  Ev Kiti

  Apple, Ekim ayında iOS 16.2 ile HomeKit için “evinizdeki aksesuarlar için geliştirilmiş performans ve güvenilirlik” sağladığını söylediği yeni bir isteğe bağlı mimariyi tanıttı. Görünüşe göre durum böyle değildi ve yeni mimari, değişmeyi seçen birçok kullanıcı için tam tersi bir etki yarattı.

  Tepki ve şikayetlere yanıt olarak Apple, geçen ay tamamen yeni mimariyi geri çekti. Şirket yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  Kullanıcıların Home uygulaması içinde Home’u paylaşma becerisini etkileyebilecek bir sorunun farkındayız. Yakında bir düzeltme sunulacak. Bu arada, yeni bir ev yapısına geçme seçeneğini geçici olarak kaldırdık. Halihazırda yükseltme yapmış olan kullanıcılar etkilenmeyecektir.

  Apple’ın yeni HomeKit mimarisini ne zaman yeniden uygulamayı planladığına dair resmi bir bilgi yok. sertifika Son iOS betalarında şirketin platform üzerinde çalışmaya devam ettiğini gösteriyor.

  iOS 16.5 çok yakında çıkacak…

  iOS 16.4, oldukça fazla özellik ve değişiklikle geçtiğimiz hafta herkesin kullanımına sunuldu. Bu güncelleme yayınlandıktan sonra Apple, iOS 16.5 beta testlerine başladı. Ne yazık ki, bu güncelleme Apple’ın yayınlamasını beklediğimiz özelliklerin hiçbirine sahip görünmüyor.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index