More

  Yeni iPad Pro, Apple Pencil için akıllı “üzerinde durma” özelliğini sunuyor ve işte böyle çalışıyor

  Yeni M2 iPad Pro’nun en ilginç özelliklerinden biri, Apple’ın “vurgulu” olarak tanımladığı bir özelliktir. Bu özellik, “kullanıcıların ekranlarıyla etkileşime girmesi için yepyeni bir boyut” sağlamak üzere Apple Pencil (2. nesil) ile entegre olur. İşte nasıl çalıştığı…

  Apple, yeni iPad Pro’nun artık Apple Pencil’ın ekranın 12 mm yukarısında olup olmadığını algılayabildiğini söylüyor. Bu, iPad Pro’nuzun, Apple Pencil’ınızın ne zaman ekrana yaklaştığını otomatik olarak algılayabileceği ve siz gerçekten yapmadan önce “işaretinizin bir önizlemesini görebileceğiniz” anlamına gelir.

  Apple tarafından alıntılanan bir örnek, Apple Pencil Karalama ekranına yaklaştığında metin alanlarının otomatik olarak genişlemesidir. Bu özellik, Apple’a göre üçüncü taraf uygulamalarla da çalışacak:

  Yeni iPad Pro ve iPadOS 16 tarafından desteklenen Apple Pencil (2. nesil) kullanımı, kullanıcıların ekranlarıyla etkileşim kurması için tamamen yeni bir boyut sağlar. Apple Pencil, ekranın 12 mm yukarısına kadar algılanır ve kullanıcıların bunu yapmadan önce işaretlerinin bir önizlemesini görmelerine olanak tanır. Bu aynı zamanda kullanıcıların daha hassas bir şekilde çizim yapmasına ve illüstrasyon yapmasına olanak tanır ve kullanıcıların Apple Pencil ile yaptıkları her şeyi daha sezgisel hale getirir.

  Örneğin Karalama ile, kalem ekrana yaklaştıkça metin alanları otomatik olarak genişler ve el yazısı metne daha hızlı dönüşür. Üçüncü taraf uygulamaları da tamamen yeni işaretleme ve çizim deneyimleri sağlamak için bu yeni özellikten yararlanabilir.

  Apple’ın aşağıdaki demo videosunda, yeni kaydırma özelliğinin iPadOS 16’nın farklı bölümleriyle nasıl etkileşime girdiğini görebilirsiniz. Buna ana ekran, çizim uygulamaları ve daha fazlası dahildir. buna bir bak:

  Bu yeni kaydırma özelliğinin M2 çipli yeni iPad Pro’ya özel olduğunu belirtelim. Ayrıca ikinci nesil bir Apple Pencil’a ihtiyacınız olacak. Yeni 11 inç iPad Pro, Wi-Fi modeli için 799 dolardan ve Wi-Fi + Cellular modeli için 999 dolardan başlıyor; 12,9 inç iPad Pro, Wi-Fi modeli için 1.099 dolardan ve Wi-Fi + Cellular modeli için 1.299 dolardan başlıyor.

  Yeni iPad Pro modelleri bugün sipariş edilebilir ve gelecek hafta, 26 Ekim Çarşamba günü gelmeye başlayacak.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba