More

  Yeni Chrome Maglev tercümanı, hız göstergesi olan Jetstream’i geliştirir

  Google’ın Chrome’u hızlandırmak için devam eden çalışması, yeni Maglev Tercüman’ın tam zamanında tarayıcının performansını çeşitli kıyaslamalarda artırdığını görüyor.

  Maglev, Chrome’un “saniyenin ilk yüzde biri içinde tüm ilgili işlevler için hızlı performans gösteren makine kodu oluşturabilen” yeni orta düzey derleyicisidir.

  Pil ömründen tasarruf ederken aynı zamanda kod derlemek için toplam CPU süresini azaltır. Ölçümlerimiz, Maglev’in Jetstream’de yüzde 7,5’lik ve hız göstergesinde yüzde 5’lik bir iyileşme sağladığını gösteriyor.

  Maglev ve iyileştirilmiş işlev çağrıları gibi diğer ince ayarlar sayesinde, Chrome artık Apple’ın hız ölçer ölçeğinde 491 puan alıyor. Karşılaştırma için, Chrome bir yıl önce 330 puan aldı.

  Hızölçerle ilgili V8 motor iyileştirmeleri, gelişmiş web uygulamaları için JavaScript ve WebAssembly standardı olan Jetstream için de “önemli iyileştirmelere” yol açtı. Google, “Maglev bu kıyaslamada en büyük kazancı elde etti” (330939) diyor. Her iki nokta da, Maglev etkinleştirilmiş bir M2 MacBook Air üzerinde çalışan Chrome 116.0.5803.2’ye kaydedilir.

  Bugünkü son gelişme, “tarayıcı grafik sistemlerinin yüksek kare hızlarında ne kadar görüntüleyebileceğini” test eden MotionMark’tır. Puan – Chrome 115.0.5773.4 ve 13 M2 MacBook Pro üzerinde çalışan 4821.30 – geçen yıldan bu yana 3 kat arttı.

  Chrome’un oluşturma ve grafik ekipleri, yılın başından bu yana 20’den fazla iyileştirme izledi ve bunların yarısından fazlası bugün kullanıma sunuldu. Birlikte, bu iyileştirmeler performansı neredeyse üç katına çıkardı

  Google, Canvas’ın performansını, profil odaklı optimizasyonu, GPU görev planlamasını ve katman birleştirme özelliklerini özel olarak iyileştirdi. Buna ek olarak:

  Paralelliği iyileştirmek için çok örnekli dinamik kenar yumuşatma ve işlem dışı 2B tuval rasterleştirme için yeni bir algoritma da oluşturduk.

  Chrome’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index