More

  Yeni 15 inç MacBook Air ve MacBook Pro, M3 çip ile donatılmıştır

  Bir süredir yeni bir MacBook Air söylentileri duyuyoruz, ancak bununla ilgili bazı ayrıntılar hala net değil. 9to5Mac Şimdi bağımsız kaynaklardan, Apple’ın iki farklı boyutta yeni nesil MacBook Air üzerinde çalıştığını duydum: 13 inç ve 15 inç.

  Bunun da ötesinde şirket, güncellenmiş bir 13 inç MacBook Pro’yu da tanıtmayı planlıyor. Bu dizüstü bilgisayarların ortak noktası nedir? M3 çipinden güç alacak.

  M3 çipli yeni MacBook Air ve MacBook Pro

  Haber takip ediyor Bloomberg Pazar günü yayınlanan bir rapor, MacBook Air güncellemelerinin “yakında” olduğunu ve yeni modellerden en az birinin M3 yongasına sahip olacağını söyledi.

  buna göre 9to5Mac’ler Kaynaklara göre, yeni 13 inç MacBook Air (kod adı J513) zaten M3 yongasıyla çalışıyor. Aynı zamanda bir M3 çipe sahip olacak tamamen yeni bir 15 inçlik versiyon (kod adı J515) ile birlikte duyurulacak.

  Geçmişte, analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın M2 ve M2 Pro yonga setleri ile desteklenen 15 inç MacBook Air’i “Nisan başında” piyasaya sürebileceğini söylemişti. Ancak kaynaklarımız, 15 inçlik modelin yeni 13 inç MacBook Air ile aynı giriş seviyesi M3 çipe sahip olacağını söylüyor. Çip, tıpkı M1 ve M2 gibi sekiz çekirdekli bir CPU’ya sahip olacak.

  Yeni MacBook Air’in herhangi bir sürümünün, M3 Pro gibi M3 çipinin daha güçlü sürümlerini içereceğine dair bir kanıt yok. Ancak Apple’ın üzerinde çalıştığı tek yeni MacBook’lar bunlar değil.

  9to5Mac Geçen yıl olduğu gibi, Apple da 13 inç MacBook Pro’yu en son Apple Silicon çipiyle güncellemeyi planladığını öğrendi. Kod adı J504 olan yeni MacBook Pro, yeni MacBook Air ile aynı 8 çekirdekli M3 çipe sahip olacak. Geçen yıl, Apple bu modelden “Pro” markasını çıkarmayı düşündü, ancak şirket bu fikirden vazgeçmiş gibi görünüyor.

  M1iMac

  Yine 2022’de hem Bloomberg Ve 9to5Mac Apple’ın iMac için M2 çipini atlayacağından da bahsetmiştim. Şirketin hepsi bir arada masaüstü bilgisayarının bu yıl M3 çip ile güncellenmiş bir model alması bekleniyor.

  Yeni Mac’ler ne zaman duyurulacak?

  Bu noktada, Apple’ın tüm bu yeni Mac’leri tam olarak ne zaman tanıtmayı planladığı net değil. ama, Mark Gorman Yeni MacBook Air’in Haziran ayında WWDC’de sunulması önerildi. Hem 13 inç hem de 15 inç modellerde M3 çip bulunacağından, Apple’ın geliştirici konferansından önce yeni MacBook’ları duyurması pek olası değil.

  WWDC 2022’de yeni MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile birlikte M2 yongasının da duyurulduğunu belirtelim, bu nedenle Apple’ın bu yıl da aynı formülü tekrarlaması şaşırtıcı olmaz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here