More

  Xiaomi, Oppo ve Vivo telefon değiştirmeyi kolaylaştırmak için bir araya geliyor

  Akıllı telefon değiştirmek birçok nedenden dolayı zor olabilir, ancak marka değiştirirken durum daha da kötüdür. Çin’de en büyük akıllı telefon markalarından bazıları olan Oppo, Xiaomi ve Vivo bu süreci kolaylaştırmak için iş birliği yapıyor.

  Weibo’da duyurulan bu üç markanın tümü, başka bir markanın cihazından gitse bile cihazlar arasında veri geçişini destekliyor. Xiaomi’nin MIUI’si, Oppo’nun ColorOS’u ve Vivo’nun OriginOS’u artık üçüncü taraf uygulamaları da dahil olmak üzere cihazdan yeni akıllı telefonunuza veri taşımayı destekleyecek.

  Belirli uygulamaları indirmeden metin günlükleri, fotoğraf kitaplıkları, uygulama menüleri ve çeşitli ayarlar gibi temel verileri daha kolay çekebilmek, bu süreci hızlandırmak için gerçekten büyük bir yardımcı olacaktır, ancak burada özellikle ilginç olan, veri taşıma desteğidir. üçüncü taraf Android-Party uygulamalarından. .

  Xiaomi kısaca açıklıyor (çevrildi):

  Xiaomi kısa süre önce vivo ve OPPO telefonlardan üçüncü taraf uygulama verilerinin taşınması için destek ekledi, böylece telefon değiştirdiğinizde sohbet günlükleriniz hakkında endişelenmenize gerek yok!

  Android telefonlar arasında geçiş yapmak için geçiş işlemi markadan markaya değişiklik gösterme eğilimindedir, ancak genel olarak fotoğrafları/videoları, arama günlüklerini/metin mesajlarını ve ayarları çeken taşıma işlemiyle birlikte mevcut cihazınızdan veya bir bulut yedeklemesinden alırsınız. (Wi-Fi şifreleri gibi). -Fi), hesaplar ve uygulama listeniz. Ancak günümüzde olduğu gibi, bu uygulamaları yalnızca resmi ve diğer Google araçları (Samsung Smart Switch gibi) yükleyebilir. çok az Android uygulamaları ayrıca oturum açma kimlik bilgilerinin/verilerinin alınmasını da destekler.

  Xiaomi, Vivo ve Oppo, bu yeni sürecin nasıl işleyeceği konusunda net değiller, ancak görünüşe göre şimdilik yalnızca Çin’de mevcut. Ne kadar başarılı olursa olsun, gelecekte daha da yaygınlaşmasını umduğumuz bir girişim.

  Android’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba