More

  Xiaomi Akıllı Hoparlör IR Kontrolü, elektronik cihazlarınızı kontrol edebilir

  Google Asistan akıllı hoparlörleri genellikle yalnızca iki ana amaca hizmet eder – komutları kabul etmek ve müzik çalmak. Xiaomi’nin yeni Google Asistan akıllı hoparlörüyle, TV’nizi ve diğer elektronik cihazlarınızı bir kızılötesi verici aracılığıyla kontrol etme olanağına da sahip olursunuz.

  Hindistan’da piyasaya sürülen “Xiaomi Akıllı Hoparlör Kızılötesi Kontrolü”, tam olarak adında ne olduğuyla bilinir. Kızılötesi sinyalleri kullanarak yakındaki elektronik cihazları kontrol etmek için yerleşik bir yeteneğe sahiptir.

  Google Asistan akıllı hoparlörü, özünde herkes gibi çalışır. Google Nest Mini gibi bir şeyle aynı temel özelliklere sahiptir. “Hey Google”, diğer şeylerin yanı sıra müziği sıraya koyma, akıllı ev cihazlarını kontrol etme, zamanlayıcıları ayarlama ve soru sorma desteğiyle mikrofonları çalıştırır.

  Müzik dinlemek için Xiaomi Akıllı Hoparlör IR, 360 derece surround sese sahiptir. Xiaomi ayrıca iki uzak alan mikrofonuna sahip olduğunu ve Google Home uygulaması aracılığıyla her zamanki Stereo Pair desteğinin olduğunu söylüyor.

  Burada öne çıkan özellik, kızılötesi kontroldür. Kızılötesi ışık, hoparlörden gelen sinyal çıkışıyla belirli elektronikleri kontrol etmek için kullanılır. Bu şekilde kontrol edilebilen cihazlara örnek olarak televizyonların büyük çoğunluğu, bazı klima üniteleri, fanlar ve diğer birçok cihaz verilebilir.

  Kızılötesi cihazlar Xiaomi Mi Home uygulaması aracılığıyla bağlanır ve kontrol edilir, hoparlör geleneksel olarak Google Home uygulaması aracılığıyla eklenir. Aralık, engelsiz ortamlarda 10 metre ile sınırlıdır.

  Xiaomi Akıllı Hoparlör IR Kontrolündeki diğer hoş dokunuş, Best Buy’ın Insignia markası tarafından üretilenler gibi Google Asistan hoparlörlerinde daha önce gördüğümüz yerleşik bir dijital saate sahip olmasıdır.

  Xiaomi’nin yeni IR blasterinin fiyatı RHindistan’da 5.999, şu anda R4,999. Cihazın diğer bölgelerde satılıp satılmayacağı maalesef net değil.

  Google Asistan hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba