More

  Xiaomi 13 Ultra, 1 inçlik değişken diyafram ana sensörünü piyasaya sürdü

  Xiaomi 13 Ultra, değişken diyafram açıklığına sahip ana kamerasının ana çekiciliğinin yanı sıra diğer birçok üst düzey ekstrayla birlikte resmen tanıtıldı.

  Etkili bir şekilde Xiaomi 13 Pro’nun yükseltilmiş bir versiyonu olan 13 Ultra, bir dizi harika donanım eklentisi getiriyor. Ana kameranın 1 inçlik Sony IMX989 sensörünün artık f/1.9 ve f/4.0 arasında değişken bir açıklığı var. Xiaomi, bir akıllı telefona böyle bir işlevsellik ekleyen ilk kişi değil. Samsung’un değişken diyafram kontrollerini Samsung Galaxy S9 serisi ile tanıttığını hatırlarsınız. Ancak, daha küçük bir sensör ve sensöre girebilecek ışık miktarı üzerinde daha az kontrol ile.

  Daha büyük sensör ve diyaframı ayarlama yeteneği, fotoğraflarınız ve videolarınız için alan derinliğinin yanı sıra ışık miktarını da kontrol edebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, Xiaomi 13 Ultra’nın ana kamerasındaki diyafram kontrolleri f/1.9’da sabitlenmiştir ve f/4.0 – f/2.0’dan f/3.5’e kadar mevcut değildir. f/1.9’da geniş çekim yapmak sığ bir alan derinliği oluştururken f/4.0 daha geniş bir odak aralığını korurken hoş görüntüler sağlamalıdır.

  Bu dörtlü kamera dizisi ayrıca 122 derecelik görüş alanına sahip bir Sony IMX858 sensörü kullanan 50 MP f/1.8 ultra geniş içerir. Telefoto sistemi iki adet 50MP Sony IMX858 sensörden oluşur. f/3.0 diyafram açıklığına sahip 75 mm (2,5x) telefoto lens ve f/3.0 maksimum diyafram açıklığına sahip 120 mm (5x) “süper telefoto”. Leica optiği, Xiaomi 13 Ultra’da bir dizi kamera içi işlev ve fotoğraf/video son işleme için eklenen özelliklerle birlikte kullanılmıştır.

  Bir telefon da buradaki paketin bir parçası ve bunda etkileyici bir 2023 amiral gemisi. Xiaomi 13 Ultra, 6.73 inç 120Hz QHD+ AMOLED ekrana sahiptir. Dahili parçalar, 12/16 GB RAM ve 256/512/1 TB UFS 4.0 depolama ile eşleştirilmiş bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci içerir. 5.000 mAh pil, gösteriye 90 W kablolu şarj ve 50 W kablosuz şarj ile güç sağlar. Şarj bağlantı noktası da USB-C üzerinden 5Gbps aktarım hızı sağlayan USB 3.2’ye yükseltildi.

  Xiaomi 13 Ultra, suni deri kaplamalı siyah, zeytin yeşili ve beyaz renklerde satışa sunulacak. 1299 avroya küresel bir lansman bekleniyor. Ancak cihazın Çin dışındaki bölgelerde ne zaman satışa çıkacağına dair herhangi bir detay paylaşılmadı.

  Android’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun