More

  WHOOP, kas yükünüzü takip edecek

  Piyasadaki akıllı saatlerin ve fitness takipçilerinin çoğu, egzersizler sırasında kardiyovasküler yükü anlamak için kalp atış hızı takibi sunar. WHOOP şimdi sağlık ve fitness takipçisine “türünün ilk örneği” özelliği getiren bir güncelleme yayınladı. Apple Watch, Google, Garmin ve daha fazlasının ötesine geçen WHOOP giyilebilir cihazı, kas yükünü ölçerek kuvvet antrenmanınızı artırabilir.

  WHOOP bugün sağlık ve fitness takipçisi için güncellemeyi yayınladı ve yeni yetenekle ilgili tüm detayları bir blog gönderisinde ve sosyal medyada paylaştı:

  Kuvvet antrenmanı sırasında vücudunuzdaki stresi ölçmek için türünün ilk örneği bir yöntemle tanışın. Bir güç antrenörü, antrenman çabalarınızın kapsamlı bir görünümünü elde etmek için ağırlıkları, tekrarları ve setleri izleyerek antrenmanlarınızın kas yükünü ölçer.

  Bugünkü güncellemeye öncülük eden WHOOP, kas yükünü ölçmenin kullanıcılarından istenen en önemli özelliklerden biri olduğunu paylaştı. Strength Trainer, “antrenmanınızın kapsamlı bir görünümü için kardiyovasküler ve kas yükünüzü ölçerek giyilebilir cihaz alanındaki kritik bir boşluğu doldurmak ve daha etkili ve verimli bir şekilde antrenman yapmanızı sağlamak” için tasarlanmıştır.

  WHOOP kas yükünü nasıl ölçer?

  Şirket, Strength Trainer uygulamasıyla aktivitenizin “kardiyovasküler yükünü ve kas yükünü” ölçeceğinizi söylüyor. Ve tabii ki, ne kadar çok kuvvet antrenmanı yaparsanız, stres puanlarınızın o kadar yüksek olduğunu göreceksiniz.

  Kullanılan gerçek donanım için WHOOP, kas yükü okumalarını elde etmek için ivmeölçer ve jiroskop tarafından yakalanan verileri tescilli bir algoritma ile birleştirir:

  Strength Trainer uygulaması, egzersiz seansınızın bir parçası olan tüm hareket profillerini hesaba katar ve egzersiz hacminizi ve yoğunluğunuzu anlamak için WHOOP’un ivmeölçer ve jiroskop sensörlerini kullanarak kas yükünüzü belirler. Her egzersiz için tekrar başına hacmi hesaplar, her tekrarın yoğunluğunu ölçer ve her kuvvet antrenmanı seansı için benzersiz bir kas yükü oluşturmak üzere antrenman geçmişinize göre maksimum hacmi tahmin eder.

  Ve güzel olan şey, egzersizleriniz için kardiyovasküler yük ve kas yükü kombinasyonunu görebilmenizdir. meslektaşım Yukarıdaki Yakında çalışan bir gönderi olacak, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.

  WHOOP ayrıca, “Bu, WHOOP’un kuvvet antrenmanı alanına attığı ilk adımdır ve özelliği geliştirmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

  Unutulmaması gereken bir nokta, Apple Watch ve diğer bazı izleyicilerin aksine, WHOOP bir abonelik gerektirir. Ancak buna en son donanım ve yazılım dahildir, böylece her zaman en son yeteneklere sahip olursunuz.

  9to5Mac’i alın

  Bu kulağa gerçekten inandırıcı ve kullanışlı geliyor. WHOOP gibi, bazı üçüncü taraf uygulamalarının ne zaman dinlenmeniz ve ne zaman antrenman yapmanız gerektiğini önermek için Apple Watch’tan ve (diğer fitness izleyicilerinden) alınan HRV okumalarını kullandığını gördük. Ancak WHOOOP, kombine kas ve kardiyovasküler yüke dayalı bir sonraki eğitim önerileri seviyesi bulmuş gibi görünüyor.

  Bu şüphesiz Apple, Garmin ve diğerleri üzerinde aynı veya benzer yeteneği sunmaları için baskı oluşturuyor. Apple, Apple Watch Ultra ile ciddi sporculara daha fazla önem verdiği için bu özellikle doğrudur.

  Ne düşünüyorsun? Bu, WHOOP’u sizin için daha çekici kılıyor mu? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun