More

  Web’e içerik eklemek için Chrome Search Companion Lens kullanılacak

  Google, geçerli sayfa hakkında ek bağlam sağlamak için Lens’i kullanarak web’de arama yapmanın yeni ve kullanışlı bir yolu olarak Chrome’un “Arama Yardımcısı”dır.


  9to5Google’ın bir dosyası var Bülteni yeniden başlatın Bu, eklenen yorumlar ve diğer bilgilerle en büyük Google Hikayelerini vurgular. Buradan kaydolun!


  Chrome’da web’de gezinirken daha fazla bilgi almanın harika bir yolu, görseli sağ tıklayıp “Google Kullanarak Görsel Bul”u seçmektir. Google Lens’in yardımıyla genellikle aradığınızı çok hızlı bir şekilde bulur ve daha fazlasını öğrenebileceğiniz yeni kaynaklar kazanırsınız.

  Google şimdi, Arama Yardımcısı adlı yeni bir özellikle Lens ve Chrome arasında daha derin bir bağlantı kurmanın peşinde. Chrome’un yakın zamanda başlatılan kenar çubuğu menüsünde yer alacak olan Arama Yardımcısı’nı açtığınızda, tarayıcı mevcut sayfa hakkında tamamlayıcıya bilgi göndermeye başlar.

  Özellikle, Chrome şu anda web sayfasının başlığına ve ekrandaki görsellere ve ayrıca Chrome’un adres çubuğunun görüntüleyebileceği mevcut “popüler aramalar” grubuna önem vermektedir. Search Companion daha sonra tüm bu bilgileri, kodda bulunan “hazırlama URL’sine” dayalı olarak Google Lens’in bir parçası olacak şekilde ayarlanmış bir web uygulamasına gönderir. Bir dosyayı etkinleştirdik Çok erken Yalnızca normalde gönderilen verileri gösteren Arama Yardımcısı Önizlemesi.

  Google Lens’in bu verileri nasıl kullanacağını tam olarak bilmesek de, “Arama Yardımcısı” adı, bir sonraki aramanızın bağlamını anlamak için ekranınızdakileri kullanacağını açıkça ortaya koymaktadır.

  Akla gelen olası bir örnek, Google Pixel 7’nin ürün sayfasında olmak, Companion’u açmak ve sadece “fırsatlar” aramaktır. Araç, sayfanın başlığıyla bir Pixel 7 aradığınızı bilecek ve ekrandaki görüntülere dayanarak hangi rengi aradığınızı da bilebilecek.

  Bir bakıma, Chrome Search Companion, geçen yıl Google Lens’e gelen ve arama sonuçlarınızı daraltmak için bir resim ve metni birleştirmenize olanak tanıyan Çoklu Arama özelliğine biraz benziyor olabilir. O sırada verilen örnekte, bir elbisenin resmini arayarak başlayıp “yeşil” kelimesini ekleyerek benzer bir giysiyi farklı bir renkte bulabilirsiniz.

  Google’ın ufukta görünen “Cesur” sohbet robotu ve şirket içinde yapay zeka destekli araçlar için daha geniş bir baskıyla, bu Chrome arama yardımcısının da yapay zeka araçları üzerine inşa edilmesi beklenebilir. Ancak Google Lens’in çoklu arama özelliği, şirketin “MUM” (Çoklu Görev Birleştirilmiş Modeli) teknolojisi kullanılarak oluşturulmamıştır. Bu durumda, Chrome Search Companion’ın geleneksel teknolojiye dayalı olması da mümkündür, ancak lansmana kadar emin olamayız.

  Bununla birlikte, geliştirmenin en az Kasım 2022’den beri devam ettiğini ve özelliğin yakında chrome://flags’a geleceğini göz önünde bulundurarak, Chrome Arama Rehberi’nin şunları yapabileceğini düşünüyoruz: potansiyel olarak Mayıs ayında Google I/O’nun bir parçası olarak tanıtıldı. Bu arada, özelliği geliştikçe izlemeye devam edeceğiz.

  Google’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun