More

  watchOS 10, yenilenmiş bir widget merkezli tasarım içerecek şekilde ayarlandı

  Apple’ın bu yıl watchOS 10 kapsamında Apple Watch için bazı önemli değişiklikler hazırladığı söyleniyor. BloombergwatchOS 10, widget’lara yeni bir odaklanma ile kullanıcı arayüzünde önemli değişiklikler içerecektir.

  haberler karşıma çıkıyor Bloomberg Mark Gurman, mükemmel Power On haber bülteninin son sayısında. Gurman daha önce watchOS 10’un bu yıl “kayda değer değişiklikler” içereceğini doğrulamıştı ve bugünkü haber bülteni, kullanıcıların neler bekleyebileceğini özetliyor.

  Rapor, watchOS 10’un Apple Watch arayüzünün “merkezi parçası” olarak widget desteği içereceğini belirtiyor. Gürman, yeni tasarımı “bir Siri saat yüzünü anımsatan” ve şu anda iPhone ve iPad’de bulunan bir özellik olan “widget kümelerine” benzer olarak tanımlıyor.

  Gurman, “Plan, kullanıcıların uygulamaları başlatmalarını sağlamak yerine aktiviteyi, hava durumunu, hisse senedi göstergelerini, takvim randevularını ve daha fazlasını izlemek için bir dizi farklı pencere öğesi arasında gezinmesine izin vermektir” diyor. Rapor, yeni arayüzün “herhangi bir saat yüzü için bir yer paylaşımı olarak kullanılabileceğini” belirtiyor.

  Bu yeni tasarımın genel amacı, insanlara özel uygulamaları açmalarını gerektirmeden “bilgi parçalarına daha hızlı erişim” sağlamaktır.

  Gürman, bu doğrultuda Apple’ın Apple Watch’ın Digital Crown’unun işlevini değiştirmeyi düşündüğünü de söylüyor. watchOS’in güncel sürümünde Digital Crown’a basmak sizi Apple Watch ana ekranına götürür. Ancak watchOS 10’da Apple, bunun yerine Digital Crown’un yeni widget arayüzünü açmasını test ediyor.

  Gorman’ın açıkladığı gibi, bu, orijinal Apple Watch “peeps” özelliğine benzer. watchOS’in ilk sürümünde, Apple Watch’unuzun alt kısmından yukarı kaydırdığınızda kısa görüntüler beliriyordu. Bu özellik, hem Apple hem de üçüncü taraf uygulamalardan ilgili bildirimlere hızlı bir şekilde erişmeyi mümkün kıldı, ancak sonunda Apple tarafından gelecekteki watchOS güncellemelerinde kullanımdan kaldırıldı.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba