More

  watchOS 10: Yeni özellikler, çıkış tarihi ve daha fazlası

  Apple, birkaç gün içinde Apple Watch yazılımına yönelik bir sonraki büyük güncellemesini resmi olarak duyuracak. 5 Haziran’da WWDC’ye gelen watchOS 10’un, kullanıcıların çeşitli uygulama ve hizmetlerden bilgilere nasıl eriştiğine dair büyük bir yeniden düşünme de dahil olmak üzere bir dizi önemli değişiklik ve yeni özellik getireceği söyleniyor.

  watchOS 10: Hangi yeni özellikler geliyor?

  Apple Watch’a göre watchOS 10’un bir dizi önemli değişiklik içermesi bekleniyor Bloomberg Mark Gorman. Bir Ice Apple muhabiri, güncellemeyi “kullanıcı arayüzünde dikkate değer değişikliklere” odaklanan “oldukça kapsamlı bir yükseltme” olarak nitelendirdi.

  Özellikle, Apple Watch programına odaklanma, Apple Watch cihazlarının aynı kalmasının beklendiği bir yılda geliyor. Bu sonbaharda çıkacak olan Apple Watch Series 9, birkaç yıldır ilk kez iyileştirilmiş performansa sahip olsa da, büyük donanım değişikliklerine dair bir söylenti yok. Bu, Apple’ın bu yılki hedefinin Apple Watch kullanıcılarını donanımdan çok yazılımdaki değişiklikler konusunda heyecanlandırmak olduğunu gösteriyor.

  Yeni özellikler açısından bu yıl watchOS 10’da tam olarak ne olduğuna gelince, odak noktalarından biri gadget’lara olan yeni güven olacaktır. buna göre çiçek, watchOS 10, Apple Watch arayüzünün “merkezi bir parçası” olarak widget’lara yeni bir odaklanma içerecek.

  Araçlara odaklanmanın bir parçası olarak, Bloomberg watchOS 10’un Apple Watch’ın Digital Crown’unun işlevselliğini değiştirebileceğini söyledi. watchOS’in güncel sürümünde Digital Crown’a basmak sizi Apple Watch ana ekranına götürür. Ancak watchOS 10’da Apple, bunun yerine Digital Crown’un yeni widget arayüzünü açmasını test ediyor.

  profiller

  Bu yeni pencere öğesi sistemi tanıdık geliyorsa bunun nedeni, ilk Apple Watch’taki Peeps özelliğine benzer olmasıdır. Apple’ın watchOS 3’te kaldırdığı Glances’ın fikri, kullanıcılara farklı uygulama ve hizmetlerden bilgi parçalarına kolay erişim sağlamaktı. Ancak, Apple bunun yerine bağımsız uygulamaları zorlamayı denediğinde (ve başarısız olduğunda) özellik durduruldu.

  Öyleyse Apple neden tekrar Apple Watch’ta widget’lar yapmaya çalışıyor? Muhakeme muhtemelen iki yönlüdür:

  1. Yıllar geçtikçe, bağımsız Apple Watch uygulamalarının sayısında istikrarlı bir düşüş oldu. Facebook’tan Uber’e ve diğer birçok şirket, Apple Watch uygulamalarını tamamen durdurdu.
  2. Widget’lar artık iPhone ve iPad ana ekranlarında geniş çapta desteklendiğine göre, geliştiricilerin mevcut widget’larını Apple Watch’a getirmeleri daha kolay olacak. Apple Watch’taki Widget’ların, iPhone ve iPad’deki widget’lara güç veren aynı WidgetKit çerçevesi tarafından desteklenmesi gerekiyor. Teorik olarak bu, geliştiricilerin mevcut widget yapısını Apple Watch’a getirmelerinin nispeten kolay olacağı anlamına geliyor.

  Gadget’ların ötesine baktığımızda, Apple’ın bu yıl üzerinde çalıştığı ve muhtemelen watchOS 10’u etkileyecek birkaç şey daha var. Wall Street GazetesiApple, iOS 17 için yeni bir Journal uygulaması üzerinde çalışıyor. Bu uygulamanın Apple Watch ile en azından bir tür entegrasyonu olması muhtemel.

  O zamandan beri hesabını silen bir Twitter sızıntısı, watchOS 10’un ana ekranda klasör desteği ekleyeceğini iddia etti.

  ayrıca göre BloombergApple, bu yılki güncellemenin bir parçası olarak birkaç watchOS uygulamasını yeniden tasarlamayı planlıyor. Bu yeni tasarımların odak noktası, Apple Watch Ultra’nın daha büyük ekranından daha iyi yararlanmak olacak.

  Bu yılki WWDC’de, Apple’ın yıllarca süren geliştirmeden sonra yeni karma gerçeklik başlığını da önizlemesi bekleniyor. Kulaklığın, mevcut Apple Watch özellikleriyle iyi bir şekilde eşleşebilecek fitness ve meditasyon gibi bir dizi özellik sunması bekleniyor.

  Sonunda, Bloomberg Apple’ın yeni ruh hali ve duygu takibi özellikleri geliştirdiğinden de bahsetmiştim. Bir tür zengin bildirim biçiminde olsa bile, bu özelliklerin Apple Watch’ta mevcut olacağı düşünülebilir.

  Belirsiz kalan bir şey, hangi Apple Watch modellerinin watchOS 10’u destekleyeceğidir. Geçen yıl watchOS 9’un piyasaya sürülmesiyle Apple Watch Series 3 desteği kaldırıldı. Apple’ın bu yıl Apple Watch Series 4’ü kaldırmayı planlayıp planlamadığı henüz belli değil. .

  İçerdiği

  watchOS 10, 5 Haziran’da yayına girecek olan WWDC’de resmi bir duyuru için ayarlandı. Şirket aynı gün geliştiricilere ilk beta sürümünü yayınlayacak, ardından Temmuz ayında bir ara halka açık beta ve Eylül ayında halka yayın yapacak. Özel watchOS 10 derlememizde belirli zaman çizelgeleri hakkında daha fazla ayrıntıya sahibiz.

  Bu yıl watchOS 10’da görmekten en çok neyi heyecanlandırıyorsunuz? Widget’lara odaklanmanın Apple Watch için bir gelişme olacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba