More

  watchOS 10 hakkında: Apple Watch widget’ları, Kontrol Merkezi, saat yüzü değişiklikleri ve daha fazlası

  Belki de bu yıl watchOS’teki en büyük değişiklik, widget’ların kullanıma sunulmasıdır. Görüntülenebilir veriler artık saat yüzünü özelleştirmekle sınırlı değil. Widget’ların eklenmesi, watchOS 10’da nasıl gezindiğiniz konusunda bir karışıklıkla birlikte gelir ve hatta bazı saat yüzleri etkilenir.

  watchOS kullanıcı deneyimi

  watchOS 10, düğmeler ve kaydırmanın ne anlama geldiği hakkında birkaç şeyi yeniden öğrendi ve kurulum sırasında güncellenen bir öğretici sizi doğru yöne yönlendiriyor. İşte yeni özellikler:

  • Saat yüzünde alttan yukarı kaydırmak, widget’ları açar (çoğu zaman)
  • Yan düğmeye tıklamak Kontrol Merkezini hareket ettirir
  • Digital Crown’a çift tıklamak sizi Dock’a götürür (eğer buna hala öyle diyorsak)

  watchOS 9’da, yukarı kaydırarak Kontrol Merkezi açıldı, yan düğme Dock’u açtı ve kurma koluna iki kez dokunduğunuzda son kullanılan uygulamaya gidip geri dönebilirsiniz.

  Tüm bu karıştırma, esas olarak, Digital Crown’u saat yönünde çevirerek aşağı çekilebilen widget’ları çağırmaya hizmet eder.

  Ancak watchOS artık Dock’u ifade etmiyor ve artık özelleştirilebilir görünmüyor. X düğmesini ortaya çıkarmak için sağdan sola kaydırarak uygulamaları bu çoklu görev arayüzünden hariç tutabilirsiniz.

  Ayrıca watchOS 10 beta 1’de eksik olan, uçtan uca kaydırma ile saat yüzleri arasında geçiş yapma yeteneğidir. Yüzden yüze hareket etmek için uzun basın ve sürükleyin veya kaydırın.

  Bu değişikliklerin ızgara uygulama düzeninin yenilenmesi ile ilgisi yoktur. Daha yönetilebilir bir deneyim için bir menü görünümünü tercih ederseniz ızgarayı tekrar ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Petek yerine uygulama simgelerinin dikey bir akışı haline gelmesiyle artık harika bir durumda.

  Yüz çatışmalarını izle

  Araçların kullanıcı deneyimi üzerindeki etkisine geri dönelim. Widget’ınızı ortaya çıkarmak için (neredeyse) herhangi bir saat yüzünden yukarı kaydırabilirsiniz, ancak Digital Crown’da yukarı kaydırmak daha mekanik bir yöntemdir. Bu, bazı saatlerin tek yüzüyle tutarsızlığı temsil eder.

  Apple Watch Ultra, Wayfinder adlı donanıma özel bir yüz içerir. Eşsiz özelliklerinden biri de gece modudur. Bu, saat yüzünün rengini karanlıkta gözleri daha kolay yoran kırmızı ve siyah bir görünümle değiştirir. Ayrıca, örneğin saat ekranından gökyüzündeki yıldızlara geçerken daha az göz ayarı gerektirir.

  Gece modunu nasıl adlandırırsınız? Digital Crown’u yukarı kaydırın! Bu davranış sadece bir yıl sürecek. Gece modu hala orada, ancak saat yüzüne uzun basmanız, Düzenle’ye dokunmanız, üçüncü özelleştirme seçeneğine kaydırmanız ve modlar arasında geçiş yapmak için tepeyi döndürmeniz gerekiyor.

  Bu kesinlikle başlangıçta tasarlandığı kadar basit değil. Aydınlık taraf? Yanlışlıkla gece moduna girme veya çıkma şansı artık sıfır.

  Gece modu widget’lar tarafından gizlenirken, watchOS 10 üçüncü bir seçenek olan “Otomatik” içerir. Karanlık bir odada hızlı bir testten sonra, bunun ortam ışığını algılamaya dayandığı açıktır. Dürüst olmak gerekirse, bu, tepeyi manuel olarak döndürmekten çok daha kullanışlıdır.

  Sonra Siri saat yüzü var. Yeni pencere öğesi sistemi, Siri saat yüzünün tasarımına benzer. Veri kaynaklarını kontrol edersiniz ve yukarı ve aşağı kaydırarak kutucuklar arasında geçiş yapabilirsiniz.

  watchOS 10’daki yeni pencere öğesi sistemi, Siri saat kadranını daha da genişliyor mu? Beta 1’de değil. Siri saat yüzü, widget’lara erişemez.

  Daha

  watchOS 10 ve widget’ları hakkında bilinmesi gereken diğer bazı bilgiler:

  • Widget’ları doğrudan saate yüklemek, eklemek veya kaldırmak için dokunup basılı tutabilirsiniz.
  • Dijital saat yüzleri, pencere öğesi destesinin üstünde bir dijital saat parçacığı içerir; Analog saat yüzleri bir analog saat kullanır.
  • Saat yüzleri ve uygulamalarının aksine, pencere öğelerinin henüz her zaman açık görüntüleme modu yoktur. Bileğinizi indirmek, saat yüzünün her zaman açık ekran sürümünü çağırır.

  watchOS 10 şu anda geliştirici beta aşamasındadır. Gelecekteki beta sürümleri, son sürümden önce bu davranışlardan herhangi birini değiştirebilir. sizi haberdar edecek!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index