More

  Vasküler Yaş ile Withings Akıllı Kalp Ölçeği – bir inceleme

  Withings Body Cardio, bir süredir akıllı bir amiral gemisi oldu ve gelişmiş cihaz, bu ayın başlarında vasküler yaş ölçümleriyle değerli bir güncelleme aldı. “Her Kiloda Kardiyovasküler Kontrol” sunan yeni özelliği, Body Cardio içeren bir Apple Health entegre cihazıyla birlikte test ettik. Vasküler yaşla ilgili tüm ayrıntılar ve bu güncellenmiş akıllı ölçekle elde ettiğiniz her şey için okumaya devam edin.

  Kantitatif benlikle ilgileniyorsanız veya akıllı tartı ve tansiyon monitörleri gibi ürünlere gelişigüzel bir şekilde baktıysanız, son on yılda akıllı sağlık cihazları pazarının ön saflarında yer alan Withings’e muhtemelen aşinasınızdır.

  İster ciddi bir sporcu olun, ister sağlık hedeflerinize ulaşırken daha iyi ve daha eksiksiz bilgi isteyin, Withings Body akıllı tartı inanılmaz derecede faydalı araçlardır. Ve Vücut Kardiyosu sadece kilo ve VKİ takibinin ötesine geçer ve vücut kompozisyonu analizi (su, yağ, kemik ve kas), kalp atış hızı takibi, Apple Sağlık desteği ve daha fazlasını içerir.

  Ve şimdi hem yeni hem de mevcut Body Cardio sahipleri (Nokia Body Cardio sahipleri de) için bir yazılım güncellemesiyle Vascular Age, akıllı bantta sunulan en son gelişmiş özellik.

  Yeni Withings Body Cardio güncellemesi ile uygulamalı eğitim

  Kan damarlarının yaşı nedir?

  Vasküler yaş, aterosklerozu çözen nabız dalga hızı (PWV) ile vücut kardiyometabolik egzersiz ölçeğinde ölçülür. PWV, “kan basıncı nabzının dolaşım sistemi boyunca yayılma hızını” ölçer. Withings, teknolojinin klinik ortamlarda artan yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, organ yetmezliği, kalp krizi ve inme riskleri hakkında erken uyarılar vermek için kullanıldığını söylüyor. Kardiyolojide liderlerle çalışılmıştır ve doğru faydayı elde etmek için klinik olarak test edilmiştir:

  Önde gelen kardiyologlar tarafından geliştirilen Vascular Age, arteriyel sağlığın günlük olarak anlaşılması kolay bir değerlendirmesini sağlar. Bunu, kardiyovasküler sağlıklarının kendi yaş gruplarındaki beklenen normlara kıyasla nasıl olduğunu göstererek, içsel kalp yaşlarını tahmin ederek ve kronolojik yaşları için optimal, normal veya yetersiz olduğunu belirterek başarır.

  Bu benim için gerçekten önemli ve etkileyici bir özellik çünkü Withings kardiyovasküler taramaları o kadar hazır hale getiriyor ki insanlar klinikleri terk etmiyor (veya belki de sizin veya doktorunuzun dışında bir sorundan nadiren şüpheleniyor). Kilo kaybı ve kas kazanımı gibi dış görünüşe odaklanmak kolay olabilir, ancak vasküler yaşı daha iyi anlamak, sağlığımıza bakmak için büyük resmi anlamada önemli bir rol oynar.

  Bence bu heyecan verici çünkü vasküler yaş gibi ilerlemeler, sağlığımız konusunda proaktif olmanın ve beslenme ve egzersiz seçimlerinin vücudumuzu nasıl etkilediğini gerçek zamanlı olarak anlamanın her zamankinden daha kolay olduğu anlamına geliyor.

  Kan damarlarının yaşını belirleyin

  Mevcut Body Cardio sahipleri için (veya yeni sahipler için henüz etkinleştirilmemişse), Withings Health Mate iOS uygulamasını ve tartı yazılımının kendisini güncellemeniz gerekir. Bu, iOS için 5.5.0 sürümüdür ve yüklendikten sonra Health Mate uygulaması > Cihazlar > Tüm Ayarlar > Güncellemeleri Kontrol Et’e gidebilirsiniz. Vascular Age’i etkinleştirmek için Body Cardio’da Build 2101’i çalıştırıyor olmanız gerekecek.

  Withings Body Cardio Akıllı Ölçek İncelemesi - Vasküler Yaş Ayarı

  Benim için otomatik olmayan başka bir şey de, tartım sırasında terazinin dahili ekranında gösterilecek damar yaşı seçimiydi. Bunu yapmak için Health Mate uygulaması > Cihazlar > Vücut Kardiyosu > Ekranları Özelleştir’e gidin ve Vasküler Yaş’ı açın.

  Withings Cardio Smart Scale - Vasküler Yaş Ayarı

  Vasküler yaş ölçümü elde edin

  Health Mate uygulamasını ve Body Cardio Metre’yi güncellediğinizde, cihaz vasküler yaş ölçümleri yapmaya başlayacaktır.

  İlk puanınızı almadan önce, damar yaşının beş ölçümüne ihtiyacınız olacak. Bir günde iki kez tartılmanın beş tartımdan biri olarak sayılıp sayılmayacağını test ettim ve öyle de oldu. Ancak doğruluk adına Withings her gün aynı saatte tartılmanızı önerir.

  Kullanılan Withings vücudunun kardiyovasküler yaşının ölçülmesi

  En doğru ölçümleri elde etmek için diğer ipuçları ve püf noktaları, çıplak ayakla tarttığınızdan emin olmayı (biraz nem yardımcı olabilir) ve sert konuşmaların PWV okumalarını etkileyebileceğini fark etmeyi içerir.

  En az bir vasküler yaş okuması aldıktan sonra, ölçek Health Mate uygulamasındaki ana beslemenizde görünecektir. İlk okumanızdan önce arteriyel sağlığın nasıl iyileştirileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayabilirsiniz.

  Withings Vücut Kardiyo Akıllı Ölçeği İncelemesi - Vasküler Yaş Okumaları

  Vasküler yaşınızı düşürmek için başlıca öneriler şunlardır:

  • 16 ila 64 yaş arasındakiler için haftada en az 150 dakika egzersiz yapın.
  • Tuz alımınızı azaltın
  • Soğan, fasulye, mercimek, sarımsak, pırasa ve muz gibi probiyotik açısından zengin besinler tüketin.
  • Çilek, pancar, ıspanak, lahana ve daha fazlası gibi antioksidanlar açısından zengin yiyecekler yiyin
  • Et tüketiminizi azaltın

  Health Mate uygulamasında daha ayrıntılı bağlantılar ve destekleyici araştırmalar bulabilirsiniz.

  İlk beş ölçümden sonra damar yaşı sonuçlarınızı aldığınızda şunları göreceksiniz:

  Withings, yaş grubu/ateroskleroza göre ideal olmayan, normal veya ideal şeklinde bir sınıflandırma verir. En üstteki grafiğin hemen altında, içinde bulunduğunuz ortalama yaş aralığını ve vasküler yaş trendinizi de göreceksiniz.

  Withings, en önemlisi, “optimum olmayan” bir ölçüm almanın “size bir sağlık durumu teşhisi koymadığını” söylüyor. Ancak kesinlikle bilinçli seçimler yapmanıza veya doktorunuzla konuşmanız için sizi motive etmenize yardımcı olabilir.

  Aşağıda her sınıflandırmanın ayrıntıları verilmiştir:

  daha iyi:

  Damar yaşınız kronolojik yaşınızdan daha küçük. Aynı yaştaki Withings kullanıcılarının %90’ından daha iyi durumdasın. Sağlıklı alışkanlıkları sürdürerek bu eğilimi sürdürün.

  doğal:

  Kan damarlarınızın yaşı, kronolojik yaşınıza karşılık gelir. Aynı yaş grubundaki Withings kullanıcılarının %80’i ile aynı aralıktasınız. Sağlıklı alışkanlıkları teşvik ederek uzun vadeli tutumunuzu geliştirmeye çalışabilirsiniz.

  Optimizasyon notu:

  Damar yaşınız kronolojik yaşınızdan daha yüksek. Aynı yaş grubundaki kullanıcıların damar yaşı en yüksek olan %10’luk kısmındasınız. Lütfen bu puanın genel olarak sağlıklı olan Withings kullanıcıları için olduğunu unutmayın. Bu okuma sağlık durumunuzu teşhis etmez. Sağlıklı alışkanlıklar edinerek uzun vadede damar yaşını düşürmeye çalışın veya bunu iyileştirmek için neler yapabileceğinizi doktorunuzla konuşun.

  Apple Sağlık entegrasyonu

  Withings Body Cardio ve Health Mate uygulaması, Apple Health’te bulunan ölçümlerin çoğuyla çalışır. Ancak Damar Yaşı/Ateroskleroz çok yeni bir şey olduğu için, Apple’ın henüz Sağlık uygulamasında ölçümleri görüntüleme seçeneği yok, ancak gelecekte desteğin gelebileceğini düşünüyorum.

  Withings Vücut Kardiyo Sarma

  İster gerçekten belirli sağlık hedefleriniz olsun, ister daha sağlıklı bir yaşama doğru gelişigüzel bir şekilde ilerlemek isteyin, bence Withings Body Cardio çok fazla değer sunuyor.

  Metal ve cam tasarımı, dahili şarj edilebilir pili, 8 kullanıcıya kadar desteği ve sağlık yolculuğunuzda nerede olduğunuzu görmenizi ve ilerlemenizi takip etmenizi kolaylaştıran zengin özellikleri ile harika bir yapı kalitesine sahiptir.

  Withings’in Vücut Kardiyo ölçeğinin hem yeni hem de mevcut sahipleri için vasküler yaşı sunmuş olması ve vücut kompozisyonu ve diğer yeteneklerle birlikte bu ölçeği piyasadaki en iyi hale getirmesinin harika olduğunu düşünüyorum.

  Withings Body Cardio 150 dolara satılıyor ve şirketin web sitesinde ve Amazon vitrininde bulunabilir.

  Ayrıca, vücudun yeniden bir araya gelmesine yardımcı olacak bir şey arıyorsanız, iPhone ile çalışan Lümen Metabolik Analiz Cihazını, beslenme planlamasına ve daha fazlasına yardımcı olmak için Body Cardio akıllı tartı ile birlikte kullanmak için harika bir araç olarak buldum.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index