More

  Var olduğunu bilmediğiniz Gmail özellikleri

  Yüzeyde, Gmail basit bir e-posta gönderme ve alma platformu gibi görünüyor. Donanımın altında, yararlanabileceğiniz tonlarca işlevsellik vardır — gönderme planlaması, adlandırma organizasyonu, tema değişiklikleri ve hatta Google’ın Gmail sohbeti. Bu yararlı özelliklerin her birinin nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin.

  Gmail’de gönderme nasıl planlanır?

  Çoğu zaman bir fikriniz, söyleyecek bir şeyiniz veya göndereceğiniz bir fotoğrafınız olur ama bunu yapmak için çok erken veya gece geç olur. Bu, planlanmış Gmail gönderiminin gerçekten işe yaradığı zamandır. Bu özellik, e-posta göndermeyi gelecekte tercih ettiğiniz bir zamana kadar ertelemenizi sağlar.

  Gerçekten istiyorsanız, bir yıl önceden gönderilecek bir e-posta planlayabilirsiniz. Aslında, ne kadar e-posta planlayabileceğiniz konusunda bir sınır yok gibi görünüyor.

  android

  1. git gmail uygulaması cihazınızda.
  2. bulmak E-posta oluştur Ekranın sağ alt tarafında ve üzerine dokunun.
  3. Normalde yaptığınız gibi bir e-posta yazın.
  4. Yazmayı bitirdiğinizde, simgesine dokunun. Üç noktalı liste Ekranın sağ üst kısmında
  5. halletmek programı gönderVe zamanınızı seçin.
   • Google ön ayarlarından seçim yapabilir veya simgesine dokunarak kendi zaman çerçevenizi seçebilirsiniz. Tarih ve saati seçin.
  6. Vurur programı gönder e-postanızı onaylamak ve sonlandırmak için.

  1. kafa gmail.com tercih ettiğiniz tarayıcıda oturum açın.
  2. Aramak bileşik düğme. Tarayıcı ekranının sol üst kısmında yer almalıdır. Tıkla.
  3. E-postanızı her zamanki gibi yazın. Bittiğinde, tıklayın Gönder düğmesinin yanındaki açılır ok.
  4. tıklamak programı gönder.
   • Tıpkı cep telefonunda olduğu gibi, Google’dan önceden ayarlanmış bir zaman seçebilir veya parmağınızı kaydırarak kendi zamanınızı seçebilirsiniz. Tarih ve saati seçin.
  5. tıklamak programı gönder e-postayı bitirmek için

  Planladığınız herhangi bir e-postayı mobil ve web üzerinden iki farklı şekilde iptal edebilirsiniz. İlk olarak, bir e-posta planladıktan sonra ekranın alt kısmında küçük bir bildirim göreceksiniz. Bu bildirim bir dosya içeriyor indirmeyi iptal et ilikleyin. Buna tıklamak, e-postanızı iptal edecek ve düzenleyip tekrar deneyebilmeniz için taslak forma geri dönecektir.

  Bir e-postayı iptal etmenin diğer yolu, bir dosyaya gitmektir. planlanmış Gmail’de, web’de bir e-posta planlandıktan sonra görünen, ancak sürekli mobilde olan bir klasör. Burada, planlanmış e-postanızı bulabilir ve açıp düğmesine basarak silmeyi veya iptal etmeyi seçebilirsiniz. Göndermeyi iptal et. Gmail’in gönderme planlayıcısı genellikle yararlı olabilir, bu nedenle nasıl kullanılacağını bilmek iyi olur.

  Gmail’de etiket renklerini değiştirerek düzenleyin

  Gmail’deki etiketler, düzenlemek ve sıralamak istediğiniz e-postalar için bir tür dinamik klasörler gibi çalışır. Yeni gelen e-postaları otomatik olarak etiketlere ayırmak için kurallar ekleyebilir ve kolay yönetim için etiketin rengini değiştirebilirsiniz. Rengi değiştirmek nispeten kolaydır ve gelen kutunuzu biraz daha canlandırabilir. Bu özellik yalnızca Web için Gmail’de mevcut olsa da, yine de çok kullanışlı bir düzenleme aracıdır. Gmail’de etiket renklerini şu şekilde değiştirebilirsiniz:

  1. kafa gmail.com tarayıcınızda.
  2. ekranın solundaki kenar çubuğu menüsünde, poster bul sen yarattın
   • Not: Oluşturulmuş etiketiniz yoksa kenar çubuğu menüsünü aşağı kaydırarak ve Yeni bir kategori oluştur.
  3. Ne zaman Etiketin üzerine gelin Farenizle bir dosya göreceksiniz Üç noktalı liste O belirir. Tıkla.
  4. tıklamak etiket rengi Ve Gmail tarafından sunulan hazır renklerden birini seçin veya kendinizinkini oluşturun.

  E-postaları otomatik olarak organize et

  Etiketleri otomatik olarak eklemek için Gmail gelen kutunuzdaki e-postalar için de kurallar oluşturabilirsiniz. Örneğin, vergilerle ilgili belgeler ve makbuzlar, daha kolay yönetim için tek bir etikete dönüştürülebilir. Sadece bu da değil, e-postalar otomatik olarak iletilebilir, silinebilir, arşivlenebilir ve çok daha fazlası yapılabilir. Gelen e-posta kurallarını şu şekilde oluşturabilirsiniz:

  1. açılır gmail.com internette.
  2. Sayfanın üst kısmında, ayar kodu arama çubuğunda
  3. Parametreleri istediğiniz gibi doldurun.
   • Not: Burada, belirli gönderenlerden bir e-posta grubu seçebilir ve ayrıca belirli koşulları içeren e-postaları tanımlayabilirsiniz. Bu form birçok farklı şekilde doldurulabilir ve tüm kutuların doldurulması gerekmez. Parametrelerinizi tıklayarak test edebilirsiniz. Arıyor Ne tür e-posta mesajlarının göründüğünü görmek için.
  4. Bilgileri istediğiniz gibi doldurduktan sonra tıklayın. filtre oluştur.
  5. Bu e-postalara ne olacağını seçin.
   • Not: Burada, bu e-postaları hemen silmeyi, yıldız eklemeyi veya mevcut veya yeni bir etikete taşımayı seçebilirsiniz.
  6. Bittiğinde, üzerine dokunun filtre oluştur bir daha.

  Gelen e-postalar için kurallar oluşturmak, daha kolay organize olmanıza yardımcı olabilecek bir Gmail özelliğidir. Bu araç binlerce farklı şekilde kullanılabildiğinden size en çok neyin yardımcı olduğunu görmek için farklı kurallarla oynayın.

  Chrome’da okunmamış mesaj simgesi

  Etkinleştirebileceğiniz başka bir küçük özellik de okunmamış mesaj simgesidir. Bu simge, Google Chrome sekme simgesinde bir sayı olarak görünecek ve size henüz tam olarak kaç tane e-posta okumadığınızı gösterecek. Nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. açılır Google Chrome’da gmail.com.
  2. Bul ve tıkla Dişli ayarları sayfanın sağ üst tarafında, ardından Tüm ayarları görün.
  3. dosya bul gelişmiş bölmek için
  4. Aşağı kaydırın ve Dosyayı bulun Okunmamış mesaj simgesi. Tıkla.
  5. tıklamak Değişiklikleri Kaydet.

  Gmail, kaydırdıktan sonra güncellenecek Değişiklikleri Kaydet. Okunmamış e-postalarınız varsa, Chrome sekmenizde küçük bir sayının göründüğünü fark edeceksiniz.

  Gmail görüntüleme modları

  Gelen kutunuzun, tüm bilgilerinizin istediğiniz yerde olması veya aralıklı olması için yoğun görünmesini isteyip istemediğinize göre, Gmail size yardımcı olur. giderek ayarlar, Gmail yoğunluğunu değiştirebilirsiniz. Üç seçenek vardır:

  • kısaltmak
  • rahat
  • kompakt

  Bu farklı görüntüleme yoğunluklarıyla oynayın ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin. Şahsen, bir bakışta en fazla miktarda bilgiye izin verdiği için varsayılan ayarı seviyorum.

  Gmail temanızı değiştirin

  Yaşam kalitesi ayarları gibi bazı Gmail özellikleri vardır. Konular tam da bu kategoriye uyuyor. Sıkıcı beyaz veya siyah Gmail yerine, sizi biraz daha iyi temsil eden veya gün boyunca monoton e-postaları yanıtlarken ruh halinizi aydınlatan bir tema geliştirebilir veya seçebilirsiniz.

  Gmail, kullanmak üzere önceden ayarlanmış resimler ve renkler ve hatta kendi Google Görseller resimleriniz arasında seçim yapmanıza olanak tanır. Gmail’inizin görünümünü şu şekilde değiştirebilirsiniz:

  1. git gmail.com on ağ.
  2. Aramak Dişli ayarları Sayfanın sağ üst kısmındaki ve tıklayın.
  3. Aramak Konu bölümü. Bu birkaç resim arasından seçim yapabilir veya tıklayabilirsiniz. Hepsini gör Seçim için daha fazlası.
  4. Bir kez tıkladığınızda Hepsini gör, sayfada gezinin ve size gerçekten neyin hitap ettiğini bulun. Hiçbir şey olmazsa, tıklayın Benim resimler sol altta.
  5. İçinden seçmek Öne ÇıkanlarVe Benim resimlerVe Son seçilen Bir önceki resme geri dönmek istiyorsanız.
   • Not: Resim 20 MB’tan büyükse, onu temanız için kullanamazsınız.
  6. İstediğiniz resmi bulduğunuzda, onu seçin ve tıklayın. Ezberler.

  Kaydedildikten sonra, yeni temanızın Gmail arka planında göründüğünü görmelisiniz. Temanızı değiştirme sayısında bir sınır yoktur, o yüzden devam edin.

  Gmail’de Google Chat / Meet’i kapatın

  Bazı ayarlar etkinleştirildiğinde harika, diğerleri devre dışı bırakıldığında daha da iyi. Böyle bir örnek, Google Chat ve Meet’tir. Bu isteğe bağlı sohbet pedleri iletişim için yararlı olabilse de, zaten dağınıklığa eğilimli olan Gmail’i karıştırmaya eğilimlidirler.

  Google Chat ve Meet’i devre dışı bırakıp bırakmamanız tamamen size ve Gmail’i nasıl kullandığınıza bağlıdır. Bu özellikleri hiç kullanmıyorsanız ve Gmail deneyiminizi temizlemek istiyorsanız, Chat ve Meet’i şu şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

  1. açılır gmail.com tarayıcıda.
  2. Aramak Dişli ayarları Ekranınızın sağ üst kısmında
  3. halletmek Tüm ayarları görün.
  4. Bul ve tıkla Sohbet ve flört bölmek için
  5. yanında konuşmaO seçer Açık.
  6. yanında o buluşur O seçer Ana menüdeki Meet bölümünü gizleyin.
  7. tıklamak Değişiklikleri Kaydet.

  Gmail’de Google Chat’i ve Meet’i devre dışı bırakmanız veya hatta ikisini birden devre dışı bırakmanız gerekmez. Her şey, Gmail’i kullanma tercihlerinize bağlıdır. Bir kez tıkladığınızda Değişiklikleri KaydetGmail yenilenecek ve değişiklikleriniz yansıtılacaktır. Aniden, yan menünün daha az kalabalık olduğunu ve gezinmesinin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

  gizli mod

  Gizliliğe dikkat edenler için Gmail, giden e-posta mesajlarına ekstra güvenlik katmanları ekleyen bir gizli mod içerir. Bu, alıcıların gönderdiğiniz bir e-posta mesajını iletme, kopyalama, yazdırma veya indirme olanağını engeller. Ayrıca, e-postanın sona ermesi için bir zaman sınırı belirleyebilirsiniz. Ancak içeriği bir SMS şifresiyle koruyabileceğiniz için hepsi bu kadar değil.

  İşte bu işlevi kullanarak nasıl e-posta göndereceğiniz…

  cep telefonunda

  1. gmail uygulaması Ve Yeni bir e-posta oluştur.
  2. Tıklamak Üç nokta sağ üst menü düğmesi.
  3. halletmek gizli mod.

  on ağ

  1. gmail.com’da, Yeni bir e-posta oluştur.
  2. bulmak saat ile kilit simgesi. Üstüne tıkla.
  3. Erişim gizli mod ayarlar.

  Masaüstü için çevrimdışı mod

  Masaüstünde, Gmail ayrıca internet bağlantınız olmasa bile hesabınıza ve belirli içeriğe erişmenizi sağlayan bir “çevrimdışı” moda sahiptir. 90 güne kadar e-posta saklayabilirsiniz, bu da onlara istediğiniz zaman geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

  1. açılır gmail.com tarayıcıda.
  2. Aramak Dişli ayarları Ekranınızın sağ üst kısmında
  3. halletmek Tüm ayarları görün.
  4. bulmak çevrimdışı ödenmemiş fatura
  5. kontrol etmek Çevrimdışı modu etkinleştir.
  6. Ayarları uygun gördüğünüz gibi değiştirebilecek ve bunun ne kadar depolama alanı alacağına dair bir tahminde bulunabileceksiniz.
  7. tıklamak Değişiklikleri Kaydet.

  E-posta adresleri için takma adları genişletin

  Gmail, hesabınızdaki e-posta adreslerini okuma yöntemiyle bazı harika şeyler yapıyor. Etkili bir şekilde, bu, hesabınıza giriş yapmak veya tam kesme noktaları eklemek veya hatta düz eski e-posta takma adlarını genişletmek için artı simgeleri eklemek gibi her türlü harika şeyi yapabileceğiniz anlamına gelir.

  Örneğin, bir hizmete kaydolduğunuzu ve bunun için özel bir e-posta kullanmak istediğinizi varsayalım. Mevcut Gmail hesabınıza “+ twitter” veya “+ instagram” ekleyebilirsiniz ve bu, hesaplarınız arasında bir ayrım oluşturmak için kullanışlı olacaktır. Bu, örneğin [email protected] olarak görünecektir. Bu, bir hevesle belirli e-postaları aramayı kolaylaştırabilir.

  Gmail nokta noktalarını okumadığı için hepsi bu kadar değil. Böylece, hesabınıza birden fazla e-posta ekleyebilir ve hesabınızda sahip olabileceğiniz benzersiz e-postaları genişletmek için gelen postaları almaya devam edebilirsiniz.

  Bunlar, Gmail deneyiminizi değiştirmek için yapabileceğinizi fark etmemiş olabileceğiniz şeylerden yalnızca birkaçı. Hepsini yapmak ya da hiçbirini yapmak isteyip istemediğiniz size kalmış. Her iki durumda da, etiketleri nasıl düzenleyeceğinizi, renklerini değiştireceğinizi, göndermeyi planlayacağınızı ve belirli özellikleri nasıl devre dışı bırakacağınızı/etkinleştireceğinizi bildiğinizde Gmail harika ve daha büyük bir araçtır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun