More

  Tensor G2 ne fark eder?

  Google’ın Pixel 6 serisi telefonlarının zamanla arızalandığı en büyük sorunlardan biri güvenilmez bir modem olmuştur. Diğer Android cihazlarla karşılaştırıldığında, Google Tensor ile kullanılan Samsung modem, göreve uygun değildi. Google Tensor G2, modem bölümünde nasıl karşılaştırılır? Bulmak için sinyal gücü ve hız ile nasıl karşılaştırıldıklarını görmek için Pixel 7 ve Pixel 6’yı kafa kafaya koyduk.

  Pixel 6, Google Tensor yonga setinde Samsung Exynos 5123b modem kullandı. Samsung modemler, Qualcomm’un genel olarak hakim olduğu ABD pazarında nadiren kullanılmaktadır. Pixel 6 Pro’yu Galaxy S21 Ultra ve Qualcomm cihazlarıyla karşılaştıran geçen yılki karşılaştırmada, hem sinyal gücü hem de hücresel ağdan çekebildiği hızlar söz konusu olduğunda Pixel ne yazık ki geride kaldı.

  Pixel 7’de Google, Exynos 5300g modem kullanan yeni Tensor G2 yonga setini kullanıyor.

  Son birkaç aydaki anekdot sonuçlarında, bu yükseltmenin hem sinyal gücünde hem de hızda keskin bir iyileşme sağladığı konusunda fikir birliği var. Biz de dahil olmak üzere ilk alıcıların ve yorumcuların çoğu, Pixel 7 serisinin ağa daha kolay yapıştığını ve Pixel 6 serisi cihazlardaki orijinal çip üzerindeki Tensor modeme göre iyileştirilmiş saygın hızlara ve güç tüketimine sahip olma eğiliminde olduğunu buldu.

  İlgili: Pixel 7 Pro incelemesi: Google nihayet amiral gemisi telefonları yakaladı

  Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, her ikisi de AT&T ağını kullanan Pixel 6 ve Pixel 7 ile bu yeni modemin cihazınızda gerçekte ne kadar iyileştirme yaptığını görmek için bazı yan yana testler yapabildik. . hücresel sinyal.

  Pixel 7 modemi nasıl test ettik?

  Bu karşılaştırma için test metodolojimiz, aynı konumlardaki her iki makinede arka arkaya üç Ookla Speedtest hız testi yapmak ve bu sonuçların ortalamasını almaktı. Winston-Salem, Kuzey Carolina’da ve test ettiğimiz çevre bölgelerde mevcut olmadığı için mmWave 5G’yi testimizin dışında tutmayı seçtik, ancak hem Sub6 5G hem de LTE ağlarını kullandık, çünkü bunların tümü AT&T’nin bu alanlarda sunduğu teklifler test ettik.

  Ayrıca Pixel ile birlikte test için Snapdragon 8+ Gen 1 ve Qualcomm modemi kullanan Galaxy Z Fold 4’ü de getirdik, ancak cihazı hız testi sonuçlarımızdan çıkardık. Neden? Her ne sebeple olursa olsun, cihazımız tüm hız testlerimizde çok tutarsız sonuçlar gördü. Bu sorun, ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra kısmen çözüldü, ancak her şeyin tutarlı olması için Fold’u aşağıdaki hız testlerimizin dışında tuttuk.

  Daha sonra ele alacağımız sinyal gücü testi için NetMonitor Pro kullandık.

  Hız testlerinde Pixel 7 daha mı hızlı?

  İlk test sitem, sonuçların bir şekilde tahmin edilebilir olduğu Kuzey Karolina, Winston-Salem’deki mahallemdi. Tensörlü Pixel 6, Pixel 7’den biraz daha alçaktı. Bu, özellikle kırsal olmayan, ancak herhangi bir “şehir merkezi” bölgesinin yakınında olmayan bir alandı.

  Saniyede megabit cinsinden hız testi

  İkinci konum, Kuzey Karolina, High Point’te (Winston-Salem’den yaklaşık 20 mil uzaklıkta) halka açık bir parktı ve bazı ağ kulelerine oldukça yakındı – doğrudan AT&T kuleleri olduğundan emin değilim, ancak bu noktada sinyal güçlüydü. konum ile yaklaşık Her iki telefon da maksimum sinyal gücü bildirdi. Burada, Pixel 6 ve Pixel 7 neredeyse aynı sonuçları gördü.

  Saniyede megabit cinsinden hız testi

  Bir sonraki konumum, sinyal gücünün güçlü olduğu ancak hızların genellikle 50 mbps’nin altında olduğu Winston-Salem şehir merkeziydi. İki Pixel cihazı arasında yalnızca 3-5 Mbps’lik bir fark gördüm, ancak Pixel 7, üç testin her birine baktığımda sonuçlarıyla daha tutarlıydı.

  Saniyede megabit cinsinden hız testi

  Sonunda iki telefonu daha kırsal bir yere götürdüm. Winston-Salem’den 20 mil uzakta, Kuzey Karolina, Kernersville’de bir park olan bu son site, tüm taşıyıcılardan aldığı zayıf sinyaller nedeniyle bilerek seçildi. Her iki cihazda da 1-2 bar 5G ve ortalama 5 Mbps’nin altında hızlarım vardı – eğer şanslıysam. Çoğu test ancak 1 Mbps gördü. Burada Pixel 7 açıkça Pixel 6’dan biraz daha fazlasını çekerken, Fold 4’üm hız testini hiç tamamlayamadı. Sinyal gücü eksikliği nedeniyle her biri için olağan üç testi tamamlayamadım, ancak yapabildiğim testler, Pixel 7’nin bağlantıda kalma ve onu kullanma konusunda daha başarılı olduğuna dair net bir eğilim gösterdi.

  Saniyede megabit cinsinden hız testi

  Bu belki de üçünün en önemli testidir. Pixel 6 ile olan deneyimimde, iyi kapatılmış alanlarda bağlantımı sürdürmekte pek sorun yaşamadım. Kırsal alanlarda her zaman telefonumun mücadele ettiğini hissettim ve Samsung ve diğerlerinden aldığım telefonlardan önce bağlantısının kesildiğini aktif olarak görebiliyordum. Pixel 7 ile net bir artış fark ettim ve bu test, bazı gerçek rakamların arkasında kalmasına yardımcı oldu.

  Tabii ki, hız testleri mutlaka tüm hikayeyi anlatmaz.

  Pixel 7 daha iyi sinyal alımı alacak mı?

  Bu hız testlerini yaptıktan sonra, AT&T haritalarında güçlü 5G kapsama alanına sahip Winston-Salem şehir merkezindeki üç telefonu aldım NetMonitor kullanarak, üç telefonun Alınan Sinyal Gücü İndeksini (RSSI) ölçtüm. Bu ölçekte, sıfıra yaklaşmak daha güçlü bir sinyali gösterir, ancak nadiren bu sayıya yaklaşırsınız.

  Pixel 6, Pixel 7 ve Galaxy Z Fold 4’ü karşılaştırdığımda (not: ağ sıfırlaması, Fold’umun performansını iyileştirse de, yine de sorunları vardı), sonuçların beklediğim gibi olduğunu gördüm. Galaxy Z Fold 4, paketi yönetti ve genellikle herhangi bir konumdaki en güçlü bağlantıya sahip. Pixel 7, bu cihazla neredeyse aynı seviyedeydi, ancak çok fazla yeşilden çıktı. Bu arada, Pixel 6 genellikle üçü arasında en zayıf bağlantıya sahipti. Aşağıdaki sonuçlar, Winston-Salem şehir merkezinden Wake Forest Üniversitesi’ne doğru yaklaşık 15 dakika sürerken alınan 1.000’den fazla yan yana örnekten alıntılardır.

  RSSI testi, 0’a yakın daha iyidir

  Deneyimler her zaman bölgeye ve operatöre göre değişiklik gösterecektir – eğer şans verilirse bu sonuçları Verizon ve/veya T-Mobile üzerinde test ederek güncellemeye çalışacağız – ancak bunların hepsinde yan yana fark ettiğim açık bir eğilim var karşılaştırmalar. Pixel 7 nihai bir gelişmedir. Sinyal gücü en azından marjinal olarak daha güçlü olma eğilimindedir ve hız testleri de genellikle daha iyidir. Google ortağı Samsung bu sefer hız kazandı ve rakamlar da bunu gösteriyor.

  Ne düşünüyorsun? Pixel 7’ye yükselttiniz ve daha iyi bir sinyal mi fark ettiniz? Pixel 6 serisi cihazınızla ilgili sorunlar mı yaşadınız? Hadi tartışalım!

  Pikseller hakkında daha fazlası:

  AT&T, bu makale için test satırları sağladı, ancak metodolojimiz veya test sonuçlarımız hakkında herhangi bir girdiye sahip değildi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index