More

  Teksas uçuşundaki bir öğrenci, iOS 16.2’nin engelleyebileceği AirDrop bomba hilesini itiraf ediyor

  Apple, yakın zamanda AirDrop’un iPhone’lar arasında çalışma şeklini değiştirdi, ancak herkesin en son yazılıma güncelleme yapmadığı açık. Daha geçen hafta, Teksas’ta seyahat eden bir öğrenci, kalkıştan hemen önce AirDrop’u kullanarak uçakta bomba şakası yapmak gibi harika bir fikre sahip oldu.

  Bu hikaye Mosyle tarafından desteklenmektedir.Apple’ın tek birleşik platformu. Mosyle, beş farklı uygulamayı tek bir Apple platformunda tamamen entegre eden ve işletmelerin ve okulların tüm Apple cihazlarını kolayca ve otomatik olarak dağıtmasına, yönetmesine ve korumasına olanak tanıyan tek çözümdür. 35.000’den fazla kuruluş, her gün milyonlarca Apple cihazının dağıtımını, yönetimini ve güvenliğini otomatikleştirmek için Mosyle çözümlerinden yararlanıyor. Bugün ücretsiz bir hesap isteyin Ve Apple filonuzu inanması zor bir fiyata nasıl otomatik pilota geçirebileceğinizi öğrenin.

  Okuyucuların bildiği gibi AirDrop, Apple cihazları arasında çalışır ve fotoğraflar, videolar ve web siteleri gibi şeylerin kablosuz dosya aktarımına izin verir.

  AirDrop yaklaşık on yıl önce kullanıma sunulduğundan beri iki şekilde çalıştı: kişi listenizdeki kişiler arasında dosya gönderin veya yakınınızdaki kişilerle dosya paylaşın.

  Son zamanlarda Apple, AirDrop özelliğini herhangi bir zamanda herhangi bir kişiye herhangi bir zamanda devre dışı bırakarak bunun nasıl çalıştığını ilk kez değiştirdi. Apple, Herkes seçeneğini 10 dakikalığına Herkes olarak değiştirdi. Bu, halihazırda iletişim halinde değilseniz, AirDrop’u kullanmadan önce birisiyle aktif olarak sözlü olarak iletişim kurmanız gerektiği anlamına gelir.

  Geçiş ilk olarak Çin’de yapıldı ve ardından kısa bir süre sonra tüm dünyaya ulaştı.

  Ancak, herkes en son iOS 16’ya güncelleme yapmadı, bu da geçen hafta bir American Airlines uçuşunda Texas bomba şakasını mümkün kılan şeydi.

  iPhone'da AirDrop'u değiştirin

  Pensilvanya’daki bir öğrenci, Katolik okulunun sponsorluğunda Teksas-Meksika sınırına düzenlenen bir misyon gezisinden eve dönerken iPhone adını “I have a bomb” (I have a bomb) olarak değiştirdi.

  Öğrenci daha sonra, kalkıştan önce devam etmekte olan AirDrop görüntüsünü uçaktaki diğer yolcularla paylaşmaya başladı.

  Yolcuları karşılayan, “Bombam var, fotoğraf paylaşmak istiyorum” yazan ve mesajın kaynağı belli olmayan bir not oldu.

  Uçak hemen pistten çekildi ve bir bomba imha ekibinin yolcularda ve kargoda patlayıcı aradığı kapıya geri döndü. FBI, yaptığı aramanın ardından “bilinen güvenilir bir tehdit” olmadığına karar verdi.

  Öğrencinin kimliği daha sonra yapılan soruşturmayla belirlendi. Daha sonra şakayı kabul etti ve “şaka” gönderildiğini söyledi. Bununla birlikte, El Paso İlçe yetkilileri, öğrenci bir çocuk gözaltı merkezinde tutulurken yanlış alarm veya rapor vermek için şarj cihazları çıkardığında, şakanın sonuçları çok gerçektir.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index