More

  Tabletler için Google Canlı Altyazı ve Lookout resmi Soru-Cevap eklendi

  Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü’nün (GAAD) bir parçası olarak Google, Lookout’un fotoğraflı Soru-Cevap özelliği de dahil olmak üzere Android, Chrome ve diğer hizmetlerde bir dizi güncelleme duyurdu.

  Doğrudan açıklamaAndroid, Chrome ve Google Meet’te gerçek zamanlı altyazılar oluşturan , “bu yaz” daha fazla cihazda ve kişide kullanılabilecek. Daha geniş Büyük Ekran desteğinin bir parçası olarak “yeni altyazı kutusu” ile Android tabletler için optimize edilmiştir.

  Aynı şekilde, diğer uçtaki arayana yüksek sesle okunacak yanıtları yazarak öncelikle bir Canlı Altyazıya yanıt verme yeteneği “Pixel 4 ve 5’in yanı sıra belirli Samsung Galaxy telefonları gibi ek Android cihazlara da yayılıyor. ve diğerleri.” Aynı şekilde, Pixel 4, 5 alırsınız ve diğer cihazlar Fransızca, İtalyanca ve Almanca Canlı Altyazı’yı destekler.

  farkettim Google DeepMind’ın görsel dil modelini (Flamingo) kullanan yeni bir görsel Soru-Cevap özelliği, alternatif metin içermeyen görselleri açıklamak üzere hazırlanmıştır. Buna karşılık, insanlar daha sonra görüntü hakkında sesli veya yazarak birden çok soru sorabilir.

  Örneğin, Lookout sahilde koşan bir köpeğin fotoğrafını analiz edebilir ve şu açıklamayı oluşturabilir: “Bu fotoğrafta kumda koşan bir köpek görebiliyorum. Ayrıca ağzında bir top görebiliyorum. Arka planda, Suyu, dağları ve gökyüzünü görebiliyorum.” Birisi “Köpek şakacı görünüyor mu?” diye sorabilir. Ve Google, “Evet, köpek oyuncu.”

  Kör ve görme engelli kişilerle aylarca süren şirket içi testlerden sonra, Kraliyet Ulusal Körler Enstitüsü (RNIB) ile birlikte çalışarak sınırlı sayıda kişiyi bu özelliği test etmeye davet ediyoruz ve bu özelliği daha fazla kişiye sunmayı planlıyoruz. insanlar yakında.

  ile haritalarGoogle, tekerlekli sandalye erişimine uygun yer simgesini daha görünür hale getiriyor krom “Artık URL’lerin yazım hatalarını tespit edebiliyor ve düzeltmelere dayalı olarak web siteleri önerebiliyor”.

  Bu, disleksisi olan kişiler, dil öğrenenler ve yazım yanlışlarına rağmen daha önce ziyaret edilen web sitelerine erişimi kolaylaştırarak yazım hatası yapan herkes için erişilebilirliği artırır. Bu özellik artık Chrome masaüstünde kullanılabilir ve önümüzdeki aylarda mobil cihazlarda kullanıma sunulacaktır.

  Sekme grupları, toplu sekme işlemleri ve yeniden sıralama desteğiyle Sekme Izgarası Analizi için Android için Chrome’da Talkback güncellendi.

  Son olarak, Google tekrarlar OS 4’leri giyin “Daha hızlı ve daha güvenilir TTS deneyimini yaşayın.” Wear OS 3’te iki yeni ses ve görüntü modunun eklenmesini takip eder

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba