More

  Su altında bir hafta hayatta kalan başka bir iPhone 11

  iPhone su geçirmez özelliğinden bu yana uzun zaman geçti ve telefonun su altında uzun süre kaldığına dair hikayeler yeni değil ama her zaman ilgi çekici. Brezilya’nın başkenti Brasilia’da bu kez bir öğrenci yanlışlıkla iPhone’unu göle düşürdü. Bir hafta sonra cihaz kurtarıldı ve şaşırtıcı bir şekilde hala çalışıyor.

  iPhone bir hafta su altında kaldıktan sonra kurtarıldı

  Bahsettiğim gibi Sh 1 (aracılığıyla MacMagazine), Breno Rafael Paranoá Gölü’nde yürüyüş yaparken suda boğulan bir kadın gördü. Öğrenci tereddüt etmedi ve kadını kurtarmak için hızla suya atladı. Onu göl kıyısına getirdikten sonra iPhone’unu kaybettiğini fark eder.

  Artık telefonunu bulma ümidi kalmamıştı ama sonra bir şey oldu. Bir hafta sonra, 17 Şubat’ta dalış eğitmeni Edino Rocha, öğrencileriyle yaptığı gece dalışı sırasında iPhone’unu aynı gölde yedi metre su altında buldu.

  “Üstüne koydum [the iPhone] ceket cebimde. Çatıya çıktığımda düşündüm. [the] Telefon artık çalışmıyor. Rocha, “Sonra ekranın açık olduğunu gördüm” dedi. Daha sonra eğitmen, cihazın kime ait olduğunu bulmak için iPhone acil durum listesini kullandı ve cihazı sosyal ağlarda aradı.

  Öğrenci, internette iPhone ile ilgili yapılan paylaşımı görünce telefonunu geri almak için Rocha’ya gitti. Eğitmen, “Bakalım gerçekten telefonun kilidini açabilecek mi?” dedi. Neyse ki bulduğu iPhone, aslında Breno Rafael’in bir hafta önce göle düşürdüğü iPhone’du.

  Telefonu şifresiyle açtı ve cihaz zaten hiçbir şey olmamış gibi çalışıyordu.

  Suya dayanıklı iPhone’lar

  iPhone su geçirmezlik iddiaları yanıltıcı olabilir

  İlk su geçirmez iPhone, 30 dakika boyunca maksimum 1 metre derinliğe dayanacak şekilde IP67 sertifikalı iPhone 7 idi.

  Bu durumda, Breno Rafael’in iPhone’u, IP68 sertifikalı iPhone 11’dir. Bu, cihazın teorik olarak iki metreye kadar derinliğe 30 dakikaya kadar dayanabileceği anlamına gelir. Ancak, telefon çok daha uzun sürdü.

  iPhone 14 Pro hala aynı IP68 sertifikasını taşıyor, ancak Apple, cihazın altı metreye kadar derinliğe sorunsuz bir şekilde dayanabileceğini iddia ediyor.

  Elbette, Apple’ın bir yıllık sınırlı garantisinin su veya diğer sıvılardan kaynaklanan hasarları kapsamadığını belirtmek gerekir. Şirket, AppleCare+ kapsamında yalnızca sıvıdan zarar görmüş iPhone’lar için onarım sunuyor.

  Ayrıca okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba