More

  “Star Trek Com” insanlık rozeti, yeni iPhone olarak Apple Glass’a karşı

  Biliyorum, biliyorum: Piyasaya sürülmemiş Humane ürününü henüz resmi olarak onaylanmamış bir ürünle karşılaştırıyorum. Ancak soruyu sormanın başka bir yolu da şudur: Varsa, iPhone’un yerini ne alacak?

  Apple’ın bunun bir tür artırılmış gerçeklik cihazı olacağını düşündüğü, muhtemelen Apple’ın uzun süredir ünlü Gözlükleri olacağını düşündüğü bildirilirken, iki eski Apple yöneticisi akıllı telefon değişimi için kendi vizyonlarını gösterdiler: Star Trek iletişimi ile geniş çapta karşılaştırılan bir cihaz …

  Akıllı telefonlar uzun süredir rakipsiz kaldı

  Bazı cihazların sonsuza dek var olacağını ve teknolojideki ilerlemelerin, temel form faktörlerinin değişmeden kalırken yeni yetenekler geliştirmelerine neden olacağını hayal etmek kolaydır.

  Dizüstü bilgisayarlar bir örnektir ve akıllı telefonlar başka bir örnektir. Bunlardan ilki (bence) 1994 yılında IBM Simon idi (Resim: ColdFusion).

  Dokunmatik tablet: Bugün sahip olduğumuz aynı temel form faktörü (her ne kadar fiziksel klavyeli cihazlarda kısa bir sapma olsa da).

  Dolayısıyla, akıllı telefonun her zaman ortalıkta olacağını iddia edecekseniz – en azından önümüzdeki on yıllar boyunca – yanınızda neredeyse otuz yıllık bir geçmiş var demektir.

  elma bardakları

  Apple’ın on yıl içinde bir tür artırılmış gerçeklik cihazının sonunda iPhone’un yerini alacağına inandığı bildiriliyor ve uzun süredir söylentilere konu olan Apple Gözlükleri, şirketin bu cihazın nasıl olacağına dair vizyonu gibi görünüyor (konsept görüntüsü: Martin Hajek).

  Apple’ın hedefi, AR kulaklıklarının ABF’sine olan talebin on yıl içinde en az bir milyar parçayı aşacağını temsil eden on yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmektir.

  Şahsen o zaman ikna olmadığımı söyledim. onları olarak görebilirim Tamamlayıcı Cihaz, elbette, Apple Haritalar yönergelerini takip etmek gibi şeyler için – ancak iPhone’un yerini alması için değil.

  Görünüşte bu pek olası görünmüyor. Elbette, zaten gözlük takıyorsanız, akıllı gözlüklerin çok mantıklı olduğunu görebiliyorum. Aslında, bana mantıklı gelmiyor: zaten gözlük taktığına göre, neden onlar hakkında da bilgi göstermiyorsun? […]

  Gerçekten artık iPhone’u olan herkesin gözlük taktığı bir duruma mı düşeceğiz? Ve eğer onları her zaman takmayacaksak, bir çift Apple Gözlük için cebimize uzanmak, telefonumuza uzanmaktan daha mı mantıklı?

  Bir şey varsa, Apple Gözlüklerini iPhone’umdan ziyade Apple Watch’umun yerine görüyorum – yine de bu biraz zor.

  İnsanlık için “Star Trek Com” rozeti

  İki eski Apple yöneticisi tarafından kurulan bir şirket olan Humane’in farklı bir vizyonu var. Star Trek iletişim rozetiyle net karşılaştırmalar yapan bir cihazın prototipini gösterdiler.

  Humane, Apple Program Direktörü Bethany Bongiorno ve Tasarım Lideri Imran Chowdhury tarafından kuruldu. İkincisi, Apple’da yirmi yılı aşkın bir süre (1995-2016) çalıştı ve İnsan Arayüzü ekibinin bir üyesiyken, ilki 2008’den benzer bir ayrılış olan 2016’ya kadar iOS ve Mac yazılım mühendisliğinden sorumluydu. […]

  Bir lazer projektör avucunuzun içinde veya başka bir yüzeyde sanal bir ekran oluşturur. Ortaya çıkan bu projeksiyon kare şeklinde ve yeşil renkte olup, iyi bir çözünürlüğe sahiptir.

  Ayrıca cihazın üst kısmında dünyaya bakan bir kamera bulunuyor. Muhtemelen, diğer sensörler de mevcut olacaktır.

  Ses girişini başlatmak için ceketin/kumaşın altında bulunan cihazın gövdesine dokunularak ses girişi etkinleştirildi. Dinlerken/etkinlik yaparken üstte bir sarı ışık şeridi var.

  Hayvan refahı cihazı bir dizi sorumluluk reddi beyanı gerektirir. Gerçek dünyadaki yetenekleri test edilmemiş bir prototiptir. Gerçekten bir nişan form faktörü değil, daha çok gerçekten kompakt bir akıllı telefonun boyutu gibi. Pil ömrü açıklanmadı. Maliyet bilinmiyor. Çıkış tarihi açıklanmadı.

  Ama elbette Apple’ın gözlükleri aynı sorumluluk reddi beyanına ve daha fazlasına sahip – ve en azından her birinin arkasındaki temel fikri görebiliyoruz.

  En makul form faktörü nedir?

  Her iki cihazın da bir akıllı telefonun yerini alıp almayacağı sorusunu bir an için bir kenara bırakalım ve hangi form faktörünün daha mantıklı olduğunu düşünelim. Burada bana en bariz artıları ve eksileri gibi gelen şeylerle ilgileneceğim.

  Elma Gözlükleri – profesyoneller

  Benim için Apple Gözlüklerin en büyük yararı, herhangi bir etkileşim olmadan onları takıp yönergeleri takip etme (yürüyerek, bisiklette, arabada) gibi şeyler yapabilmenizdir.

  Uçakta veya kafede olduğu gibi diğer ortamlarda da içeriği nispeten özel ve sorunsuz bir şekilde görüntüleyebiliriz.

  Elma gözlükleri – eksileri

  Benim için en büyük dezavantaj, iPhone’umu çıkarmaktansa gözlük takmanın daha mantıklı olduğu sınırlı sayıda senaryo.

  Ayrıca, herhangi bir anlam ifade etmesi için şık ve hafif olması gereken bir cihazda pil ömrünün zorlayıcı olmasını bekliyorum.

  İnsancıl – profesyoneller

  Benim için en bariz avantajı, cihazı kullanmak için cebimden çıkarmam gerekmiyor. Sadece bir bildirimi kontrol etmek istersem, elimi kaldırıp cihazı avucumun içinde görüntülemek için çevirebilirim.

  Ayrıca, herhangi bir büyük dezavantaj olmaksızın biraz daha büyük bir bataryaya sahip olabilir.

  İnsanlık – eksileri

  En büyük dezavantajı elbette avuç içi ekranının çok sınırlı bir çözünürlüğe sahip olması. Elbette kimin aradığını görebiliyorum ama iki cümlelik bir kısa mesajı okuyabilir miyim?

  Ek olarak, bir göğüs cebi gereksinimi son derece Gömleklerimden hiçbiri yok ve yazın ceket giymem.

  Belki bu aksiyon kamerası gibi bir gömleğin içindeki bir mıknatısa takılabilir, belki bir MagSafe pil takımı olabilir?

  (Ayrıca, elbette, Apple ekosistemi içinde olmazdı – ama benim ilgilendiğim form faktörü, bu yüzden Apple’ın benzer bir şey yaptığını varsayalım.)

  Her iki cihaz da bir akıllı telefonun yerini alabilir mi?

  Burası gerçekten mücadele ettiğim yer. Elbette, her cihaz belirli işlevleri oldukça iyi gerçekleştirebilir – ancak dürüst olmak gerekirse, bir akıllı telefonun esnekliğiyle eşleşmeyi göremiyorum.

  İnsancıl olan, ekrana gelince en kısıtlı olandır. Muhtemelen Apple Gözlükleri ile bir video izlerdim (tamamen siyah bir arka plan sağlamadığı sürece bunu seveceğimden şüpheleniyorum), ancak bunu elimdeki projeksiyonla kesinlikle yapamam.

  Denetleyici olarak akıllı telefon olmadan her iki cihazda da oyun oynamak isteyen insanları göremiyorum. Aynı şekilde, banka bakiyemi de kontrol edebilirim, ancak bu kadar kaygan bir arayüzle ödeme yapmak istemem.

  Kısacası, tıpkı Apple Watch gibi, ilginç yardımcı cihazlardır, ancak bence ikame değiller.

  Hangisi şu soruyu gündeme getiriyor: Bunlardan herhangi biri ikincil bir cihaz olarak Apple Watch’tan daha mı iyi? Açıkçası emin değilim. Her birinin başlangıçta bir şaşırtma faktörü/aracı olacaktır, elbette, ama bu bir kez etkisini yitirir mi…?

  Öte yandan, saatin kendisi hakkında yanılmışım – bu yüzden açık fikirli olacağım! Senden ne haber? Lütfen anketimize katılın ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index