More

  Stabilite kötü bir şey olmak zorunda değil

  Asla eşit değil. Bu, OnePlus’ın başlangıcından bu yana kullandığı logo ve marka yıllar içinde değiştikçe biraz ironi haline gelen bir yazı tipi. Ancak tavizler her iyi telefonun bir parçasıdır ve en son OnePlus 11 ile, OnePlus’ın düşündüğümden daha fazla elde ettiği dengeden gerçekten daha mutlu olduğumu itiraf etmeliyim.

  Donanımdan başlayarak, OnePlus 11, OnePlus ile aynı olağan görünüm ve hisse sahiptir. Güzel kıvrımlara, mükemmel bir ekrana ve bu sefer zamanla gerçekten sevmeye başladığım sinir bozucu dairesel kamera modülüne sahip bir levha telefon.

  Yeşil de oldukça güzel ve keşke OnePlus herkesle aynı yöne atlamak yerine yeni bir şey deneseydi – yeşil telefonlardan sıkılan tek kişi ben miyim? Cihazları gezerken düz üst ve alt kenarların keyfini çıkardım ve uyandırma kaydırıcısının kısa bir aradan sonra yerine oturduğunu görmek güzel (gerçi dürüst olmak gerekirse hiç kullanmadım). Donanımla ilgili hala bazı dayanıklılık endişeleri var, ancak genel olarak burada yapılan seçimlerden memnunum.

  Tabii ki, daha tartışmalı olabilecek bazı değişiklikler var. Öte yandan, ABD’de kablolu şarj 80W’a kadar çıkıyor ve bu harika (diğer ülkelerde 100W). Bu telefonu gece boyunca nadiren şarj ettim çünkü iş günümün ilk birkaç dakikasında telefonu şarja takabiliyordum. Ama öte yandan, kablosuz şarjı gerçekten özlüyorum. OnePlus’ın buna ihtiyaç olmadığı iddiası doğru değil, ancak önceki modellerde zaten mevcut olan, 2023’te satılan amiral gemisi telefonlar için beklenen veya en azından son üç yılda zaten bulunan bir özelliği kaldırmak için topal bir bahane.

  Ancak pil ömrü mükemmel. Ağır günlerde bile depoda kalan %30 veya daha fazlası ile tüm günü kolayca yönettim. Bunu iki günlük bir telefon olarak adlandırmakta zorlanırım, ancak Snapdragon 8 Gen 2’nin sağlıklı pil boyutu ve verimliliği, uzun ömürlü bir telefonla sonuçlanır.

  Bahsetmişken, performans da mükemmel. Hız, OnePlus için her zaman bir öncelik olmuştur ve bunu burada hissedebilirsiniz. Bu baştan sona çok hızlı bir cihaz ve bunu ilk açılıştan itibaren fark edeceksiniz. OnePlus 11 inanılmaz derecede hızlı açılıyor ve neredeyse anında hissediliyor. Hızın çoğu çipten ama aynı zamanda 3.1’den çok daha hızlı olan yeni UFS 4.0 depolamadan kaynaklanıyor. Bu, 120 Hz’de çalışan 6,7 inç AMOLED panel olan ekranla daha da geliştirilmiştir. Bugün piyasadaki diğer tüm amiral gemisi akıllı telefonlarla aynı basketbol sahasında ve OnePlus deneyimi çoğundan daha akıcı. Her ne kadar OnePlus’ın nihayet son birkaç yılda sahip olduğu sol taraf yerleşimi yerine özçekim kamerası için ortalanmış bir delik açmasına geçmesini diliyorum.

  Kutudan çıkar çıkmaz OxygenOS 13 ile Android 13’te bu hızı deneyimleyeceksiniz. Eski OnePlus yazılımının görünümü değil, çok sayıda Oppo’nun ColorOS’u açıkça görülüyor, ancak bu kötü bir deneyim değil. Her şey uyumlu ve pürüzsüz hissettiriyor, ancak OnePlus’ın Ayarlar menüsünü düzenlemede ikinci bir çalıştırmadan fayda sağlayacağını düşünüyorum. Ama aynı zamanda, Oppo/OnePlus’ın, kullanıcıya görünüm üzerinde daha fazla kontrol sağlayan Material You duvar kağıdına dayalı renk vurgularını almasını gerçekten seviyorum.

  Bu noktada OnePlus’ın yazılımıyla ilgili beni hala rahatsız eden bir şey var. Bu, deneyimin bir yansıması değil, daha çok OnePlus’ın tutarsız iletişimi ve çalışması.

  Marka, daha iyi yazılım desteği, daha hızlı güncellemeler ve tüm bunları teşvik etmeye devam ediyor. Ve kredisine göre, faydaları vardı! OnePlus 11, dört yıllık Android güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi sözü verdi. Çok havalı! Ancak, markaya iki ayda bir yapılan yamalar ve ikinci yıldaki çok yavaş büyük Android sunumları nedeniyle baltalandı. Kahretsin, bazı OnePlus 10 Pro alıcıları Hala Çıkışından altı aydan fazla bir süre sonra Android 13’ü bekliyor.

  Yazılım arayüzünde OnePlus’a tamamen güvenmiyorum. Markanın yakın geçmişi, belki de diğer unutulmaz Android cihazlardan daha fazla, OnePlus 11’i gördüğünüz şeyle satın almanız gerektiğini defalarca gösteriyor. Bugün Alacağın her neyse, gelecek için verdiğin sözleri hiçe sayarak.

  Sonra kamera var. Sorun değil ve bu konuda söylenecek fazla bir şey yok. Birincil 50MP kamera bazı çok iyi çekimler yapabilir, ancak çok tutarlı değildir ve bazen biraz fazla doygunluk hissi verir. Gerçekten harika fotoğraflar çekebiliyor ama bunlar sıra dışı değil.

  Ama OnePlus 11 ile ilgili olan şey bu. Kusurlarına ve tuhaflıklarına rağmen, sürekli yedek aldığım bir telefon. Hala bu cihazı daha sık kullanmak istiyorum ve günlük hayatımda onu taşımanın mantıklı olduğu alanlar bulmaya devam ediyorum. Bu, yıllardır bir OnePlus telefonu hakkında söyleyemediğim bir şey.

  OnePlus 11 bugün 699$’a satılıyor – aldığınız şey için tamamen adil bir fiyat. Hatta son iki aydır OnePlus 11’i de kullanan Max Weinbach, bunun kullandığı “en uygun fiyatlı telefon” olduğunu savunuyor. Şahsen, Pixel 7’nin bu alanda biraz daha iyi olduğunu iddia ediyorum, ancak bu gerçekten bir alıcı olarak tercihlerinize bağlı.

  İlgili: OnePlus 11 vs. Pixel 7: En iyi bütçeli amiral gemisi savaşı [Video]

  OnePlus şu anda 100 günlük uzatılmış bir iade süresi sunuyor. Bu telefonu hiçbir operatörde bulamazsınız, çünkü yalnızca kilidi açık satılır.

  OnePlus 11’i satın alın

  Max Weinbach katkıda bulundu bu inceleme için

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.


  Daha fazla haber için YouTube’da 9to5Google’a göz atın:

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba