More

  Spotify’ın ücretli abonelikleri arttı, ancak şirket hala para kaybediyor

  Spotify’ın ücretli abonelikleri yılın ilk çeyreğinde beklenenden daha hızlı büyüdü, ancak şirket hala para kaybediyor.

  Akış devi için iyi haber, ücretli aboneliklerin analist beklentilerini ve şirket rehberliğini aşarak %15 artarak 210 milyona ulaşması…

  Spotify ücretli abonelikler ve aktif kullanıcılar

  Aylık Aktif Kullanıcı sayısı daha da artarak %22 artışla 515 milyona ulaştı (ücretsiz aboneler dahil). the Wall Street Gazetesi Gelir artışının da keyfini çıkardığına dikkat çekiyor.

  Spotify’ın gelirinin çoğunu oluşturan abonelikler %14 artışla 2,71 milyar Euro’ya ulaştı. Reklam geliri %17 artarak 329 milyon Euro’ya ulaştı. Podcast işine genişlerken Spotify için bir büyüme alanı haline gelen reklam geliri, önceki çeyreğe göre biraz düşüşle, çeyrek için toplam gelirin yaklaşık %11’i oldu.

  Ancak şirket para kaybetmeye devam ediyor.

  Ancak şirket, çeyrek için 225 milyon euro (248 milyon $) zarar bildirerek para kaybetmeye devam etti. Ve bir avuç garip çeyrek dışında, bu neredeyse her zaman böyledir.

  Spotify her zaman bunun beklenmesi gerektiği konusunda ısrar etti – büyümeye ve yeni özelliklere yatırıma kârlılıktan çok öncelik vermeye devam ediyor.

  Bu çeyreğin durumunda, biraz ironik olan ek bir neden daha vardı.

  Ocak ayında Spotify, pandemi sırasında bir harcama çılgınlığının ardından daha geniş maliyet kesintilerinin bir parçası olarak yaklaşık 600 çalışanını veya iş gücünün kabaca %6’sını işten çıkardı. Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, işten çıkarmalarla ilgili işten çıkarmayla ilgili ücretlerin bu çeyrekte işletme giderlerine eklendiğini söyledi. Şirket, çeyrek boyunca artan çalışan maliyetlerinin temel olarak 2022’deki personel sayısındaki artıştan kaynaklandığını söyledi.

  Ancak şirketin istikrarlı bir kar getirme noktasına nasıl ulaşacağını görmek zor. Hiçbiri kar etmek zorunda olmayan Apple, Google ve Amazon’dan müzik akışı hizmetleriyle rekabet eder. Üçü de hizmetlerini yalnızca yararlı bir ekosistem ve cihaz satışlarını artırmanın bir yolu olarak görüyor. Buna karşılık, Spotify’ın başka bir gelir kaynağı yok ve tek donanım ürününden hızla vazgeçmek zorunda kaldı.

  Spotify’ın son hamleleri giderek daha çaresiz görünüyordu. Pek çok abonenin iki çok farklı hizmeti harmanlama biçiminden etkilenmemesiyle podcasting’e büyük bir geçiş yaptı ve geçen ay müzik, podcast’ler, sesli kitaplar ve videoyu tek bir beslemede karıştırarak daha da büyük bir karmaşa yarattı.

  Apple Music’in mükemmel bir abone tabanı olmayabilir (şirket sayıları bildirmeyi uzun zaman önce durdurdu), ancak uygulaması, bağımsız bir uygulamadaki podcast’lerle yalnızca müziğe odaklanıyor. Klasik müzik bile kendi uygulamasını alır.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index