More

  Söylentiler: İlk OLED iPad Pro gelecek yıl için yolda, MacBook Pro ertelendi

  Apple’ın OLED ekran teknolojisini gelecek yıl en kısa sürede iPad’e genişletmesi bekleniyor. Ancak Omdia’daki araştırmacılardan gelen yeni bir rapor, Apple’ın OLED ekranlı MacBook Pro’ları piyasaya sürmesinin en erken 2027’ye ertelendiğini söylüyor.

  Rapor, Apple’ın hem 11 inç hem de 12,9 inç modeller de dahil olmak üzere iPad Pro’yu gelecek yıl OLED ile güncelleme yolunda olduğunu belirtiyor. Bugünkü haliyle 12,9 inç iPad Pro, Apple’ın mini LED ekran teknolojisini kullanırken, 11 inç iPad Pro bir LED ekran kullanıyor. Bu söylentiler doğru çıkarsa, iPad Pro gelecek yıl OLED’de standart olacak ( elektrik).

  Apple’ın iPad’i OLED’e taşıma planları da şu kişiler tarafından bildirildi: Bloomberg ve bu zaman çizelgesini destekleyen analist Ross Young. Son gelişmeler, Bloomberg Apple’ın 2024 Baharı için yenilenmiş bir tasarım ve OLED ekranlarla “büyük bir iPad Pro yenilemesi” planladığını bildirdi.

  MacBook serisine gelince, işler biraz kabataslak. Bu haftaki rapor, MacBook Pro’nun başlangıçta 2026’da OLED’e geçmesinin planlandığını gösteriyor. Ancak, Apple kısa süre önce bu değişikliği en erken 2027’ye erteleme kararı aldı.

  Şu anda Apple, küçük LCD veya LED ekranlar kullanan MacBook’lar satmaktadır. 13 inç MacBook Air ve MacBook Pro’nun her ikisi de LCD ekran kullanır. MacBook Pro’nun 14 inç ve 16 inçlik sürümlerinde küçük LED ekranlar kullanılır.

  Bugünkü rapora rağmen, diğer kaynaklar Apple’ın OLED ekranlı bir MacBook Air’i 2024 gibi erken bir tarihte piyasaya süreceğine inanıyor. Bu, analist Ross Young ve Ming-Chi Kuo da dahil olmak üzere kaynaklar tarafından bildirildi.

  Hatırlamak için, mini LED, OLED’in bazı yönlerden daha kötü ve bazı yönlerden daha iyi bir alternatifidir. Birçok uzman size OLED ekranların çok daha iyi siyah seviyeleri nedeniyle mini LED’den üstün olduğunu söyleyecektir. Bunun nedeni, piksellerin kendilerinin ışığı üreten şeyler olmasıdır, dolayısıyla bu piksellerin siyaha ihtiyacı olduğunda tamamen kapatılabilirler.

  fırsatı takip etİş Parçacığı: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun