More

  Sorunları çözmek için yükseltmeye değer mi?

  2021’de Pixel serisinin yeniden canlanması o kadar sorunluydu ki, Pixel 7 Pro’nun Pixel 6 Pro’nun takılıp kalmış bazı sorunlarını çözüp çözemeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. İşte bilmeniz gereken her şey.

  Nitelikli, yoğun ayrıntılara girmeden önce, normalde yalnızca bir yıllık düzenli kullanımın ardından bir cihazdan geçiş yapmayı önermediğimizi belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, ekran içi parmak izi tarayıcı ve biraz zayıf mobil veri alımı gibi Pixel 6’nın daha dikkate değer sorunlarından bazıları, Pixel 7 serisinin piyasaya sürülmesiyle odak noktaları olmuş gibi görünüyor.

  Eski bir Pixel telefondan veya daha eski bir cihazdan geliyorsanız memnun kalacağınızdan eminiz ve günlük olarak diğer Android akıllı telefonlardan pek bir fark görmeyeceksiniz — en azından Eğer sıkı bir oyuncu değilseniz.

  Video – Google Pixel 6 Pro vs. Pixel 7 Pro: Hata Düzeltme!

  Daha fazla video için YouTube’da 9to5Google’a abone olun

  donanım

  Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro teknik özelliklerine yan yana baktığınızda ikiliyi ayıran pek bir şey yok. Değişikliklerin çoğunun elden geçirme değil, küçük olduğu doğrudur.

  Google, piyasaya sürüldüğünde Pixel 6 serisinin öne çıkmasına yardımcı olan tasarım diline bağlı kaldı. “Kamera çubuğu” tasarımın tanımlayıcı bir özelliğiyken, cam panel orta çerçeve ile metal bir füzyon lehine terk edildi. Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro’nun soy ağacını paylaştığını ancak iki cihazı ayırmaya yardımcı olan farklılıklar olduğunu söyleyebilirsiniz.

  Google Piksel 6 Pro Google Piksel 7 Pro
  senin için 6,71 inç 6,71 inç
  göstermek 120 Hz / LTPO / QHD + / Gorilla Glass Victus / 3120 x 1440 piksel / 512 ppi 120 Hz / LTPO / QHD + / Gorilla Glass Victus / 3120 x 1440 piksel / 512 ppi
  dilimler Google tensörü Google Tensör G2
  Veri deposu 12 GB DDR5 12 GB DDR5
  depolamak 128/256/512 GB UFS 3.1.2 128/256/512 GB UFS 3.1.2
  pil 5.003 mAh 5.003 mAh
  arka kamera 50MP geniş / 12MP ultra geniş / 48MP 4x telefoto 50MP Geniş / 12MP Ultra Geniş / 48MP 5x Telefoto
  ön kamera 11,1 megapiksel 11,1 megapiksel
  Biyometri Ekran içi parmak izi tarayıcı Pixel Imprint parmak izi tarayıcı
  Renkler Bulutlu Beyaz/Sorta Güneşli/Fırtınalı Siyah Obsidyen / Kar / Ela

  Tarifin çoğu aynı kalır. Her iki telefon da 6.71 inç QHD+ 120Hz LTPO AMOLED ekranlarla geliyor. Eğri, 7 Pro’da daha az belirgin, ancak deneyim nispeten aynı. İyileştirilen şey, ekran içi parmak izi tarayıcıdır.

  Birçoğu herhangi bir sorunla karşılaşmasa da Google, Pixel 7 Pro’nun daha güvenilir bir biyometrik kilit açma sunmasını sağlamak için tarayıcıyı kapatmakla akıllıca bir seçim yaptı. Bu, daha fazla güvenlik için Yüz Tanıma Kilidi ile eşleştirilir.

  Parlak kaplamaya geri dönmek bir hayal kırıklığı olabilir – telefonunuzu kılıfsız kullanmayı tercih ederseniz, kir ve kir birikebilir. Metal kamera kayışının kamera lenslerindeki lekeleri yansıtmada harika olduğunu, ancak korunmadığı takdirde kolayca çizilebileceğini de belirtmekte fayda var. Artık daha küçük, hasar vermesi daha zor ve üst kenar boyunca belirgin bir şekilde dışarı çıkmayan mmWave çubuğunda da bir değişiklik var.

  Renkler tanıdık, ancak Pixel 7 Pro’daki iki tonlu tasarım bu sefer kaldırıldı. Bu sefer şampanya altın seçeneğine yer yok. Bunun yerine, altın metal çerçeveyi koruyan bal rengi seçeneği sunuluyor.

  Programlama

  Günlük kullanımda Pro Pixel ikilisi arasında ciddi bir fark hissetmezsiniz. Android 13 her iki cihazda da çalışır. Yeni modelde birkaç değişiklik yapıldı, Yüz Tanıma Kilidi işlevi büyük bir fark oluşturuyor. Tensor G2 ile performans kazanımları da her iki telefonda da sorunsuz performansla minimum görünüyor. Bu, Pixel 6 serisiyle birlikte gelen Android 12’nin buggy lansmanı ve piyasaya sürülmesine göre çok büyük bir gelişme.

  Material You ve Dynamic Color, daha fazla iyileştirmeyle ayarlandı ve sorun alanları ele alındı. Ayrıca ilginç olan şey, kullanıcı arayüzünü Pixel 7 Pro’da 1080p ile 1440p arasında ölçeklendirebilmeniz, ancak Pixel 6 Pro’da yapamamanızdır. Bu, pil ömrüne yardımcı olabilir, ancak deneyimlerimize göre önemli ölçüde değil.

  Isı ve çerçeve düşüşlerinin çok yaygın olduğu oyun, Tensor için hala güçlü bir uyum değil. Çoğu oyunu oynayabileceksiniz, ancak deneyim kesinlikle Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ve 8+ Gen 1 işlemcilere sahip cihazların birkaç adım gerisinde.

  Lansman öncesi söylentiler olsa da 6 Pro, Face Unlock sunmuyordu. Ekran içi parmak izi tarayıcıyla birlikte Pixel 7 Pro’da. Bu, insanların sahip olabileceği hayal kırıklıklarını gidermeye yardımcı olur.

  Google Piksel 6 Pro Google Piksel 7 Pro
  Programlama Android 12 ile birlikte gönderilir Android 13 ile birlikte gönderilir
  destek penceresi Ekim 2026 Ekim 2027
  Özellikler Ekran içi parmak izi tarayıcı
  sihirli silgi
  Bulanık Yüzlü
  Hareket modları
  Cihazda canlı çeviri
  Ekran içi parmak izi tarayıcı
  yüz kilidini aç
  görüntü bulanık değil
  sinematik bulanıklık
  GoogleOneVPN
  Öksürme ve horlama tespiti

  Pixel 7 sahipleri, cihazın ömrü boyunca Google One VPN’e de erişebilecek. Bu, güvenlik cephaneliğinin büyük bir bileşenidir ve genellikle 2 TB Google One depolama katmanının bir parçası olarak aylık 9,99 ABD doları ücretle gelir.

  Photo Unblur, 2022’nin amiral gemileriyle birlikte gelir. Google Fotoğraflar’ın bu aracı, bulanık çekimleri iyileştirecek bir makine öğrenimi filtresi uygulamanıza olanak tanır. Eski fotoğraflara yeni bir soluk getiren sadece Pixel 7 Pro ile çekilen fotoğraflar değildir.

  6 Pro’da bulamayacağınız Pixel 7 Pro’ya yapılan diğer önemli ekleme, uyurken horlamayı ve öksürüğü izlemenizi sağlayan yeni bir Dijital Denge seçeneğidir. Bir uyku vakti programı ayarladığınızda, telefonunuz yatağınızın yanında şarj olurken öksürmeyi veya horlamayı algılayabilir.

  Pixel 6 Pro, Android 12 ile piyasaya sürüldüğünden ve Android 13’e güncellendiğinden, Android 15’e kadar iki ek amiral gemisi alacak. Pixel 6 ve 7 serileri için tam destek penceresi 5 yılda kalacak, ancak son yıllardaki güvenlik yamaları ile . Pixel 6 Pro, Ekim 2026’da kullanımdan kaldırılacak, Pixel 7 Pro ise Ekim 2027’ye kadar desteklenecek. Bu süre zarfında Android 16 alacak.

  pil

  piksel 6 pro pil sorunları

  En yeni “Pro” Pixel’in pili ve şarj edilmesi söz konusu olduğunda, kesinlikle hiçbir şey değişmedi. Dahili hücre boyutu hala yaklaşık 5.000 mAh (veya tam olarak 5.003 mAh) ile sınırlıdır ve maksimum şarj hızları aynı kalır.

  %20’lik enerji verimliliği artışına rağmen Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro’nun günlük yaşam süreleri karşılaştırılabilir. Belirli işlev ve özelliklerden vazgeçmek istiyorsanız daha uzun ömür elde etmenize yardımcı olan tüm güç tasarrufu modları ile gün boyu kullanım süresi normaldir.

  Google Piksel 6 Pro Google Piksel 7 Pro
  pil boyutu 5.003 mAh 5.003 mAh
  Nakliye hızı 30 watt kablolu (en yüksek 23 watt)
  21W Qi kablosuz, Piksel Standı 2 ile
  5W kablosuz ters
  30 watt kablolu (en yüksek 23 watt)
  21W Qi kablosuz, Piksel Standı 2 ile
  5W kablosuz ters

  Kablolu şarj hızları, Google’ın 30 W’lık bir güç tuğlasının gerekli olduğunu protesto etmesine rağmen, hala 23 W ile sınırlıdır. Bu, ikinci nesil Pixel Stand’ın 21W Qi kablosuz hızlarıyla eşleştirilmiştir. Pixel Buds ve Pixel Buds Pro gibi aksesuarlar için (Pixel Buds A veya Pixel Watch serisi desteği yoktur) ters kablosuz şarj da 5 W ile sınırlıdır.

  kameralar

  piksel 7 yanlısı piksel 6 yanlısı

  Kağıt üzerinde, Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro söz konusu olduğunda pek bir şey değişmedi. Buradaki püf noktası, bu iki cihazın Google akıllı telefonlarında bugüne kadarki en iyi kamera sistemlerini temsil etmesidir. Etkileyici telefoto lens, yeni modelde daha geniş bir yakınlaştırma aralığı için değiştirilmiş olsa da, iyileştirmeler yazılım bölümünden geliyor.

  Temel üçlü kamera sistemi tanıdık çünkü Samsung ISOCELL GN1’in 50 MP kamerası yeniden karşımıza çıkıyor. 12MP Sony IMX386 ultra geniş kamera da tekrar kullanılıyor, ancak geliştirilmiş bir Samsung GM1 5x optik telefoto zoom lensi, Pixel 7 Pro’ya Pixel 6 Pro’nun 4x optik zoom özellikli Sony IMX586 sensörüne göre bir avantaj sağlıyor.

  Bu değişiklik ve Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma için yapılan bazı yazılım iyileştirmeleri nedeniyle Pixel 7 Pro, 30x’e kadar yakınlaştırma yeteneğine sahiptir. Bu, Pixel 6 Pro’da bulacağınız 20x yakınlaştırma kapağına göre önemli bir artış.

  Google Piksel 6 Pro Google Piksel 7 Pro
  ana sensör Samsung GN1
  50 megapiksel
  f1.9 diyafram
  Samsung GN1
  50 megapiksel
  f1.9 diyafram
  ikincil sensör Sony IMX386
  12 megapiksel ultra geniş açı
  f2.2 diyafram
  114 derece görüş açısı
  Sony IMX386
  12 megapiksel ultra geniş açı
  f2.2 diyafram
  126 derece görüş alanı
  üçlü sensör Sony IMX586
  48 MP telefoto
  f3.5
  Samsung GM5
  48 MP telefoto
  f3.5
  ön sensör Sony IMX663
  11,1 megapiksel
  f2.2
  Sony IMX663
  11,1 megapiksel
  Objektif açıklığı f / 2.2’dir
  Kamera donanım özellikleri OIS
  ÇBS
  PDAF
  OIS
  ÇBS
  PDAF
  Kamera yazılımı özellikleri 20x büyütme
  gece fotoğrafı
  Portre ışığı
  4K UHD 60 fps
  Canlı video HDR +
  film
  Odak kilitli
  aktif mod
  30x büyütme
  makro modu
  Bilgi istemi çerçevesi
  4K UHD 60 fps (tüm lensler)
  10 bit HDR10 video
  Gerçek Ton 2.0
  sinematik bulanıklık

  Pixel 6 Pro’nun kamera serisini Pixel 7 Pro ile karşılaştırmak neredeyse haksızlık çünkü yeni cihaz çok fazla özel özelliğe sahip. Tensor G2 işlemciyle birlikte gelen bir dizi temel işleve de sahip olursunuz.

  En önemlisi 30x yakınlaştırma ve makro modları. Bu iki yeni mod, geliştirilmiş 5x lens tarafından sağlanan gelişmiş yakınlaştırma özellikleriyle bazı donanım değişiklikleri üzerine kuruludur. Bununla birlikte, makro çekim modu, cihazda ek donanıma ihtiyaç duymadan yakın plan çekimlere izin vermek için 114 ila 126 derecelik bir görüş alanında ultra geniş lensi kullanır.

  Pixel 6 Pro’ya çıkıp çıkmayacağı belli değil, ancak yakında bir teaser yayınlanacak. Onaylanmamasına rağmen, Real Tone geliştirmeleri gelecekte Drop Drop özelliği ile birlikte gelebilir, ancak bu sadece soğuk cilt tonu teknolojisinin ince ayarıdır.

  Video modları, Pixel 7 Pro’nun gerçekten yükseltildiği yerdir. 4K UHD video, ilk kez selfie kamerası dahil tüm kameralarda 60 fps’de kullanılabilir. Hepsi bu kadar değil, çünkü bu çerçevede arka kameralar arasında da geçiş yapabilirsiniz – şu anda pek çok Android telefonun ve hatta iPhone’un sunmadığı bir şey. 4K 30 fps’ye kadar 10 bit HDR10 video da kaydedebilir. Yeni Sinematik Bulanıklık modu, 1080p 24 fps’ye kadar sahte bokeh efektleri sunar.

  Kilitli Odak, Sinematik Kaydırma, Gece Görüş Portresi ve daha fazlası gibi mevcut tüm Pixel 6 Pro modları da dahildir. Deneyimlerimize göre, gerçek fotoğraf ve video işleme süreleri bu yıl Pixel 7 serisinde önemli ölçüde daha hızlı görünüyor. Fotoğrafların çoğu hemen hazırdır, ancak Pixel 6 Pro’da işlemenin tamamlanması bazen bir saniye sürebilir.

  Pixel 6 Pro ve Pixel 6 Pro’nun Karşılaştırması. Pixel 7 Pro: Yükseltmeye gerçekten değer mi?

  piksel 7 yanlısı piksel 6 yanlısı

  yükseltme hakkında: 9to5Google Sık sık ürünle ilgili özel önerilerde bulunur. Bazen yapmamayı önerebiliriz Artan cihaz maliyeti, göz ardı edilebilir performans kazanımları veya çevresel etki dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli nedenlerle yükseltme. Yükseltilip yükseltilmeyeceği her zaman sizin kararınızdır, ancak amacımız mümkün olduğunca bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmaktır.

  Bu yazının başında belirtildiği gibi, normal şartlar altında, eski bir akıllı telefondan geçiş yapmayı asla önermeyiz. Pek çok insan için Pixel 6 Pro’yu gölgeleyen sürekli hayal kırıklıkları ve sorunlar göz önüne alındığında, Pixel 7 Pro, birkaç önemli ve kayda değer iyileştirme ile uygun bir yükseltme yolu sunar. Bu zamana kadar başka bir yere bakmayı seçmiş olabilirsiniz ki bu anlaşılabilir bir durumdur.

  Bununla birlikte, Pixel 7 Pro mükemmel bir akıllı telefon olmasa da, Google’ın “mükemmel” bir Pixel cihazı tasarlamaya geldiği kadar yakındır. Önceki modelleri büyük ölçekte rahatsız eden diş çıkarma sorunları düşünüldüğünde bu çok büyük bir sorun.

  Basitleştirmek için, daha güvenilir ve neredeyse kusursuz bir parmak izi tarayıcı ve daha fazla yerde sağlam bir sinyale/bağlantıya sahip bir cihaz istiyorsanız, Pixel 6 Pro’yu takas edin ve Pixel 7 Pro’yu alın. Aksi takdirde, problemsizseniz, pek çok değişikliği kaçırmazsınız.

  Pixel 7 Pro’da en iyi fırsatı nereden bulabilirim?

  Google’ın şimdiye kadarki en iyi amiral gemisi olabilecek şeyi istiyorsanız, Pixel 7 Pro 899 ABD dolarıdır ve Google, Amazon, Best Buy, Verizon, Target, AT&T ve daha birçok mağazada mevcuttur.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba