More

  Son iPhone hırsızlıkları, halka açık yerlerde parola kullanmanın tehlikesini vurguluyor

  The Wall Street Journal’ın yeni bir raporu, Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen son iPhone hırsızlık trendine ışık tutuyor. Bu hırsızlar, yalnızca ele geçirilen aygıtları aramak yerine, iPhone’lara anında girebilmek, Apple Kimliği parolalarını değiştirebilmek, finansal hesaplara erişebilmek ve daha fazlasını yapabilmek için parolaları izliyor. İşte bir iPhone şifresini herkesin içinde kullanmanın tehlikelerine, bir şifrenin ne kadar güçlü olduğuna ve kendinizi güvende tutmak için bazı adımlara bir bakış.

  Wall Street Gazetesi Joanna Stern Belirli bir iPhone hırsızlığı türü hakkında mağdurlardan bilgi alındı. Olan şu ki, hırsızlar, cihazları çalmadan önce barlar gibi halka açık yerlerde insanların şifrelerini girmelerini izliyor, bazen ellerinden çıkıyor.

  Joanna, iPhone’u çalındıktan sonra tüm dijital hayatını kaybeden bir kurbanla karşılaştı ve hırsızlar, akıllı telefonunu aldıktan sonra 3 dakika içinde Apple Kimliği şifresini değiştirdi. Sonra Apple Pay ile binlerce dolar çaldılar, sahte ödemeler yapmak için Apple Card’ın kilidini açtılar ve aldıkları parolayı kullanarak daha fazlasını yaptılar.

  Bu hırsızlar genellikle, birinin kurbanın dikkatini dağıttığı, diğerinin ise şifreyi girerken omzuna hafifçe vurduğu gruplar halinde çalışır. Diğerlerinin kurbanlarla arkadaş oldukları ve parola çalınmadan önce şifreyi görüntüleyip kaydedebilmeleri için iPhone’larında sosyal medya veya diğer uygulamaları açmalarını istedikleri biliniyor.

  Minnesota’da 12 kişilik bir suç çetesi, bunun gibi iPhone’ların barları hedef almasıyla kısa süre önce çökertildi. Yakalanmadan önce bu grup tarafından 40 kurbandan yaklaşık 300.000 dolar çalındı.

  Peki ya Face ID?

  Face ID’yi neden toplum içinde kullanmıyorsunuz diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu, kesinlikle bu sorunu önlemenin bir yoludur, ancak özellik her zaman çalışmaz ve şifreyi manuel olarak girme konusunda iki kez düşünmek kolay olabilir çünkü iOS, Face ID’nin çalışıp çalışmadığını sorar.

  Ayrıca, bazı kişilerde Face ID veya Touch ID hiç ayarlanmamış olabilir.

  şifre gücü

  Joanna, tüm bunların en zor kısmının iPhone şifresinin ne kadar güçlü olduğuna dikkat çekiyor. Hırsız ele geçirdikten sonra kurbanın Apple Kimliği parolasını değiştirebilir, iCloud Anahtar Zinciri’nde kayıtlı tüm parolalara erişebilir, Apple Pay veya diğer finansal uygulamalar aracılığıyla para gönderebilir/çalabilir ve daha fazlasını yapabilir.

  Uygulamaları yalnızca Face ID ile çalışacak şekilde kilitlemek, özelliğin çalışmadığı, birinin kaza geçirdiği ve yüzünün görünümünün değiştiği zamanlar için ikincil bir kimlik doğrulama yöntemi olması gerektiğinden, güvenliği artırmak için Apple için uygun bir çözüm değildir veya ön kamera gibi bir şey hasar görmüşse.

  elma fikirleri

  Joanna, Apple’a durumu sordu ve bir sözcü, sorunun “nadir” olduğunu söyledi. Kurbanlara sempati duydu ve Apple’ın iPhone korumasını “iyileştirdiğini” söyledi.

  “Bu deneyime sahip olan kullanıcılarla empati kuruyoruz ve ne kadar nadir olursa olsun kullanıcılarımıza yönelik tüm saldırıları ciddiye alıyoruz. Açıklanan hırsızlıklar nadirdir ve birden fazla fiziksel adım gerektirir – bir kullanıcının cihazını çalmak için yeterli değildir. ”

  “…kullanıcı hesaplarını güvende tutmaya yardımcı olmak için korumaları güçlendirmeye devam edeceğiz”

  iPhone’unuzun güvenliğini artırmanın 4 yolu

  Bu tür saldırılardan endişe duyuyorsanız, atabileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

  1. Mümkün olduğunda, herkese açık yerlerde Face ID veya Touch ID kullanın
  2. Herkese açık yerlerde parolanızı girmeniz gerekirse iPhone ekranınızın üzerini örtün
  3. 4 veya 6 haneli bir kod yerine özel bir alfasayısal şifreye geçiş yapın (Ayarlar > Face ID ve Şifre > Şifreyi Değiştir)
  4. iCloud Anahtar Zincirinde kayıtlı hassas hesap parolalarını kaldırın veya iPhone parolanızla açılamayan 1Password gibi ayrı bir parola yöneticisi kullanın

  Joanna ayrıca Apple’ın bu gibi durumlarda güvenliği artırmak için yapabileceği 3 değişiklik çağrısında bulundu:

  • Apple Kimliği parolasını değiştirmek için iOS’a daha fazla güvenlik ekleyin
  • iCloud Anahtar Zinciri için daha güçlü parola koruması ekleyin
  • Daha fazla hesap kurtarma seçeneği ekleyin

  Raporun tamamına aşağıdaki videodan göz atın:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba