More

  Siri yüzü, watchOS 10 widget’ları ve Apple Watch’tan sağ çıkabilecek mi?

  Bildiğim kadarıyla, Apple saat yüzünü asla emekli etmedi. Bazıları donanıma özel, bazıları yeniden tasarlandı ancak saat yüzleri Apple Watch’tan ayrılmıyor. Sanırım bu yüzden Siri saat kadranı şimdilik ortalıkta, ancak alakalı kalması için biraz sevgiye ihtiyacı olacak.

  watchOS 10’dan itibaren, Siri saat yüzünün güncel olmayan altı versiyonu bulunmaktadır. Büyük bir potansiyelle çıkış yaptı ve durmadan önce bu potansiyeli gerçekleştirmeye yönelik adımlar attı. Apple Watch’ta artık Siri’nin saat yüzünü bir esere dönüştüren yeni bir pencere öğesi sistemi var. Hâlâ kendine özgü bazı özellikleri var ama gelecek yıl bu zamanlar durumun böyle olacağından emin değilim.

  Siri yüzü 2017’de piyasaya sürüldüğünde, alternatif bir zaman çizelgesinden tamamen yeni bir Apple Watch yüzü gibiydi.

  David Pearce’ın yazdığı kablolu “Programın erken bir sürümü, size yukarıdan aşağıya kronolojik olarak akan bilgileri bir zaman çizelgesinde sunuyordu. Bu fikir kampüsten hiç çıkmadı. 24 Nisan’da ortaya çıkacak fikirler, bir kullanıcının alması gereken zaman akışına odaklanıyor. Dikkat etmeye değer bir şey olup olmadığını anlayın.”

  Bu, watchOS 4’te gönderilen Siri yüzünün çok iyi bir açıklaması. O zamanki kapsamımdan:

  Siri saat kadranı, yanıp sönen ikinci göstergeli (ancak saniye seçeneği olmayan) bir dijital saat, yeni bir Siri komplikasyonu dahil olmak üzere iki özelleştirilebilir komplikasyon ve iki dinamik bilgi kutucuğu içerir. Bu kutucuklar günün saatine, tarihe, güncel olaylara, etkinlik ilerlemesine ve daha fazlasına göre güncellenir.

  Diğer saat yüzleri gibi, üstten aşağı kaydırmak Bildirim Merkezini getirir ve alttan yukarı kaydırmak Kontrol Merkezini açar. Ancak, Digital Crown’u Siri’nin yüzünde döndürün ve zaman çizelgesi dikey bir bilgi döngüsüne dönüşür.

  Digital Crown’u kapatmak, Yüksek ve Düşük Sıcaklıklar ve Şu Anda Çalan Kartlar gibi En Son ve Tüm Gün kutucuklarını ortaya çıkarır. Tıklamak, ana görünüme dönmek için tıklayabileceğiniz bir düğme olduğunu belirten açık renkli bir arka planla sağ üst köşeye küçülür. Zaman çizelgesinden çıkmak ve başlangıç ​​noktasına dönmek için Digital Crown’a da tıklayabilirsiniz.

  Digital Crown’u yukarı döndürmek, Sıradaki ve Yarın için karoları gösterir. Siri’nin yüzü varsayılan olarak ilk Sıradaki kutucukları önizler ve burada kaydırmak daha fazlasını ortaya çıkarır. Digital Crown’u döndürmek, zaman çizelgesinde de hareket etmenizi sağlar.

  Apple daha sonra spor skorlarını ve üçüncü taraf uygulama veri kaynaklarını görüntülemek için destek ekledi. Bir saat yüzünde bir özellik benimsendi, ancak bu yalnızca bir veya iki yıl geçerliliğini korudu.

  watchOS 10’daki yeni pencere öğesi sistemi, Siri saat yüzüne çok benziyor. Saat yüzünüze dayalı bir analog veya dijital saatte günü, tarihi ve saati ve widget’lar için dikey olarak kaydırılabilir bir ekranı görmek için herhangi bir saat yüzünden yukarı kaydırın. Widget’ların sırasını sıralayabilir, istemediğinizi kaldırabilir, gerçekten istediklerinizi yükleyebilir ve uygulamalar destekle güncellendiğinde daha fazla widget ekleyebilirsiniz.

  Buradaki anahtar, widget’ların herhangi bir saat yüzüyle çalışacak olmasıdır. Siri saat yüzü dışındaki herhangi bir saat yüzü, yani. Neden? İlk tahminim, widget’ları çağırmak için kaydırma veya yukarı kaydırma şeklinizin, Siri’nin yüzünde gezinme şeklinizin tamamen tersi olduğu. Tek başına bu tutarsızlık, Wayfinder’ın yüzündeki Gece Modu geçişini birkaç dokunuş ve kaydırmanın ardından itmek için yeterliydi. Şimdiden watchOS 10’un sonbaharda piyasaya sürüldüğü zamana kadar işler değişebilir, ancak yazı duvarda.

  Siri’nin yüzü henüz kızarmış değil… Widget sisteminden teknik olarak daha fazla bilgi yoğun ve daha görseldir. Veri kaynakları bağlama göre dinamik olarak değişse bile komplikasyonlar ve veri kaynakları her zaman Siri’nin yüzünde görüntülenir. Bunu, çağırmak için saate dokunmayı gerektiren ve her zaman açık ekran desteğine sahip olmayan bir widget sistemiyle karşılaştırın.

  Siri’nin yüzündeki iki özelleştirilebilir karmaşıklık yuvasıyla statik bilgi parçaları da ekleyebilirsiniz: tek daire çarpma ve metin/sembol karmaşıklığı.

  Sonra Siri’nin yüzünün akıllı tarafı var. Smart Stack widget’ları, neyi ne zaman görmek istediğinizi tahmin etmek kadar akıllıdır, ancak Siri yüzü, widget’ların henüz sahip olmadığı bazı özelliklere sahiptir. Örneğin, Siri yüzü, bir antrenmanı tamamladıktan birkaç dakika sonra kalp atış hızı verilerini geri yüklediğinizi gösterebilir. Ve matematiksel sonuçların entegrasyonu şimdiye kadar araçlar tarafından eşsizdir.

  Bu, onu güncel tutmak için yeterli değildir. Sonunda, Siri’nin yüzünden gelen her veri kaynağının bir araç haline gelmesi gerektiğine inanıyorum. Siri yüzü, bir tür özel widget saat yüzü olarak yaşayabilir. Zaten Siri’nin yeniden tasarlanmış yüzü gibi görünüyor.

  WatchOS 11 veya 12’yi bekleyebilecek tüm Apple Watch çalışmaları bu kadar, ancak diğer seçeneğe karşı bunun olması gerektiğini düşünüyorum: Siri yüzünü atın ve çürümesine izin verin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index