More

  Ses ve video için varsayılan kulaklığım

  Son birkaç haftadır Shokz OpenComm kemik iletimli kulaklıkları kullanıyorum ve sesli ve görüntülü aramalar için kısa sürede varsayılan kulaklık seçimim haline geldiler.

  Ayrıca kendimi etrafımdakileri rahatsız etmek istemediğim zamanlarda video izlemek için ve aslında müzik dışında neredeyse her şey için kullandığımı fark ettim…

  Kemik iletimli kulaklıklar

  Ana kulaklıklar olan kulak içi, kulak üstü ve kulak üstü olmak üzere farklı kulaklık türleri olmasına rağmen, çoğu aynı şekilde çalışır. Sürücü, kulak zarlarınızdan duyduğunuz ses dalgalarını oluşturmak için havayı hareket ettirir.

  Kemik iletimli kulaklıklar tamamen farklı bir şekilde çalışır. Elmacık kemiklerinize veya üst çenenize doğru titreşirler ve iç kulağınız veya koklea bu titreşimleri alır. Kulak kanalınız tamamen baypas edildi.

  Kemik iletimli kulaklıkların geleneksel avantajı, sesin şeffaflığı olmuştur. Kulağınızı doldurmadığınızda veya kapatmadığınızda, çevresel sesleri duyabilirsiniz, bu da onları bisiklet sürerken, örneğin karşıdan gelen trafiği duymak istediğinizde kullanım için ideal kılar.

  Bu günlerde, harici sesi kulaklıklara iletmek için dışarıdaki mikrofonlar kullanılarak her tür kulaklıkla şeffaflık getirilebilir.

  Ancak başka bir büyük avantajları daha var: kolaylık. Kulak üstü kulaklıklar genellikle en iyi kaliteyi sunar, ancak uzun süre kullanıldıklarında ısınabilirler. Hem kulak üstü hem de kulak içi kulaklıklar, aynı anda bir veya iki saatten fazla kullanıldığında rahatsız edici olabilir.

  Buna karşılık, kemik iletimli kulaklıklar çok rahattır. Aslında, onları giydiğimi bile unuttum!

  Ana dezavantajı ses kalitesidir. Onları asla müzik için kullanmazdım, ancak sesli ve görüntülü aramalar, Netflix izleme ve benzerleri için kolaylıkları onları hızlı bir şekilde varsayılan seçimim haline getirdi.

  Shokz OpenComm

  Daha önce Shokz Aeropex kullanmıştım (şirketin eski AfterShokz markası altında satılır). OpenComm temelde aynı şeydir, ancak bir mikrofon patlaması eklenmiştir.

  Ayrıca kendi USB-A Bluetooth adaptörüyle gelen OpenComm UC de var. Şirket, bunun menzili ve kaliteyi artırdığını söylüyor, ancak şunu söylemeliyim ki, bir Mac (USB-C adaptörü ile) ile kullandığımda, gözle görülür bir fark görmedim.

  Mikrofon patlamaları bugünlerde nadiren görülüyor ve çoğunlukla oyun kulaklıklarıyla sınırlı. Kulaklık kasalarına yerleştirilmiş mikrofonlar oldukça iyi performans gösteriyor, bu nedenle boom mikrofonların günleri muhtemelen sayılı.

  Ancak, siz dışarıdayken rüzgar sesiyle mücadele etmek gibi zorlu durumlarda daha iyi çalıştıklarını görüyorum. Bir de psikolojik bir şey var ki, gerçekte gerekenden daha yüksek sesle konuşmak için kendimi daha az çekici buluyorum.

  Bom mikrofonunu gerekli bulsanız da bulmasanız da, konu gün boyu rahatlık olduğunda Shokz kemik iletimli kulaklıkları ne kadar tavsiye etsem azdır.

  Elbette, müzik dinlemek istersem evdeyken Bowers & Wilkins PX7’ye, dışarıdayken de Master & Dynamic MW08’e uzanırım. Ancak aramalar ve video için, her seferinde aldığım Shokz OpenComm’um (kafamda olduğunu unuttuğum için gerçekten takmadığım sürece).

  Apple cihazlarıyla kullanıyorsanız, UC varyantını atlardım.

  Shokz OpenComm 159,95 ABD Doları (veya Amazon’da daha düşük) ve OpenComm UC 199,95 ABD Doları karşılığında edinilebilir.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun