More

  Samsung’un Gelişmiş Ekran Teknolojisi – Apple Kullanmalı mı?

  Samsung’un en yeni gelişmiş ekran teknolojisi duyuruldu ve tümü Apple gibi tüketici elektroniği müşterilerinin kullanımına sunulacak. Koreli şirketin ekran teknolojisindeki önemli liderliği, Apple ekranlarının lider tedarikçisi olmaya devam ettiği anlamına geliyor.

  Yeni özellikler arasında döndürülebilir bir ekran (yukarıda), kelimenin tam anlamıyla ekranda herhangi bir yere dokunarak cihazınızın kilidini açmanıza izin veren yerleşik bir parmak izi okuyucu yer alıyor…

  Samsung’un gelişmiş ekran teknolojisi

  Samsung Display, Apple gibi şirketlerin isterlerse gelecekteki cihazları için satın alabilecekleri üç yeni yeniliği duyurmak için uzun süredir devam eden SID Ekran Haftası’nı seçti.

  OLED sensör ekranı

  Apple için en belirgin uygulamaya sahip olanı, Sensör OLED Ekranıdır. Bu, potansiyel olarak iPhone’ların yalnızca ekranda değil, aynı zamanda Touch ID’nin bir sürümünü sunmasına izin verebilir. Herhangi bir yer belirli bir konum yerine ekranda.

  Samsung Display ayrıca, ekranın herhangi bir yerindeki parmak izlerini tanıyabilen yeni bir Sensör OLED ekranını da tanıtacak. […] Akıllı telefonlardaki parmak izi sensörleri genellikle kartın altına, karttan ayrı bir birim olarak takılır, ancak Samsung Display, kartın kendisine organik bir ışık algılayıcı diyot (OPD) yerleştirmiştir.

  Bununla birlikte, şeytan ayrıntılarda olabilir. Touch ID, Samsung’un geçmişte kendi cihazlarında kullandığı daha kaba parmak izi okuyuculardan çok daha karmaşık bir sistem ve Google’ın Pixel cihazlardaki ekran içi okuyucularında da sorunlar vardı, bu nedenle teknolojinin kullanılıp kullanılamayacağı henüz net değil. • Apple gereksinimlerini karşılar. Güvenlik ve güvenilirlik standartları.

  Ancak Sensör OLED ekranı, Apple’ın gelecekteki bir Apple Watch için üzerinde çalıştığına inanılan başka bir özellik daha sunuyor: kan basıncı izleme.

  Açık olmak gerekirse, Samsung’un açıklamasından, Apple’ın Not Teknolojiyi saat üzerinde kullanabilmek için her elde bir parmak gerekir. Ancak iPhone’daki tansiyonun okunmasını sağlayacaktır.

  Sensör OLED ekranı, kullanıcının kalp atış hızını, kan basıncını ve stres seviyesini iki parmağın dokunuşuyla ölçebilir. OLED ışığı, parmak içindeki damarların kasılma ve gevşeme durumuna göre farklı yansır ve pede döndüğünde poliklinik bunu tanır ve sağlık bilgisine dönüştürür. Samsung Display, parmak izlerini ve biyometrik bilgileri aynı anda algılayabilen panel teknolojisini ortaya çıkaran ilk kişidir.

  Samsung Monitor, “Bir kişinin kan basıncını doğru bir şekilde ölçmek için, her iki koldaki tansiyonu ölçmek gerekir” dedi. Sensör OLED ekranı, her iki elin parmaklarını aynı anda algılayarak mevcut giyilebilir cihazlardan daha doğru sağlık bilgileri sağlar.

  Flex In & Out 2 yönlü katlanabilir akıllı telefon ekranı

  Samsung’un katlanabilir telefonlarla ilgili sicili henüz güven uyandırmadı. 2019’da ilk Galaxy Fold’un lansmanı tam bir felaketti. Ön siparişler iyi gitmiş olsa da, gözden geçirenler cihazı test ederken önemli sorunların keşfedilmesi yalnızca 48 saat sürdü. Samsung başlangıçta, ön siparişleri iptal etmeden önce lansmanı Mayıs ayına kadar ertelediğini söyledi. Ardından şirket, onu da iptal etmeden önce Temmuz ayında piyasaya sürmekten bahsetti.

  Telefon sonunda piyasaya çıktı, ancak itibarın ve kardeş sitesinin zarar görmesi önemliydi. 9to5Google En büyük kusurun en son sürüm olan Galaxy Z Fold 4’te hala mevcut olduğu tespit edildi.

  Şirket, şimdi Flex In & Out adını verdiği yeni bir yaklaşımla ortaya çıktığını söylüyor; bu, içeride ekran korumasıyla katlanabileceği veya dışarıda kullanıma hazır hale getirilebileceği anlamına geliyor.

  Flex In & Out, 360 derece içeri ve dışarı katlanan yeni bir katlanabilir telefon konseptidir. the [existing] Yalnızca içe doğru katlanabilen “katlanabilir” form faktörü, katlandığında bilgileri görüntülemek için ayrı bir dış panel gerektirir, ancak Flex In & Out, daha hafif ve daha ince katlanabilir telefonların olasılığını açarak bunun üstesinden gelmeyi başarır.

  Bunun ilk olarak bir Samsung akıllı telefonda görünmesi çok muhtemeldir, bu yüzden sanırım önceki sürümlerden daha iyi çalışıp çalışmadığını bekleyip görmemiz gerekecek.

  Flex Yalnız slayt

  Şirket, teknoloji hakkında zaten çok az şey söyledi, bir görüntü paylaşmadı, ancak bunun “13 inçlik bir tabletten 17 inçlik bir ekrana genişleyen” bir ekran olduğunu söyledi.

  Bu kesinlikle hem daha büyük MacBook’lar hem de iPad’ler için potansiyele sahip olacak gibi görünüyor, ancak şirketin söylediği kadar bu olduğundan, bunların nasıl çalıştığını görmek için bir süre beklememiz gerekebilir.

  Samsung, Flex Hybrid olarak bilinen katlanabilir/kayan ekranları da tanıtacağını söylüyor.

  Esnek Rulo

  Üçünün belki de en heyecan verici gelişimi, Samsung’un Rollable Flex adını verdiği şey.

  Elbette daha önce kıvrılabilen ekranlar gördük. Samsung, cihazların prototiplerini 2011 gibi erken bir tarihte ve daha sonra gösterdi. Diğer ekran üreticisi TCL’nin yanı sıra Motorola ve LG gibi telefon şirketlerinden de örnekler gördük. Şirket, LG Rollable’ı piyasaya sürmeden önce akıllı telefon pazarından çıktığı için ikincisi piyasaya sürülmedi.

  Ancak Samsung, gerçekten inanılmaz ölçeklenebilirlik sunduğunu iddia ettiği yeni bir sürüm (üstteki resim) ile geldi.

  Sergilenen en dikkat çekici ürün, uzunluğu 49 mm’den 254,4 mm’ye (yaklaşık 2 inç ila 10 inç) beş kattan fazla genişleyen Rollable Flex’tir. Geleneksel katlanabilir veya dışarı kaydırılabilir form faktörleri üç kata kadar genişletilebilirlik sunarken, Rollable Flex ekranın bir kaydırma gibi O-şekilli bir eksen üzerinde döndürülmesini ve açılmasını sağlayarak bu sınırlamaların üstesinden gelir.

  Samsung Display, “En büyük avantajımız, büyük, taşıması zor bir ekranı yuvarlanabilir hale getirerek taşınabilir bir form faktörüne dönüştürebilmemizdir” dedi.

  Kabaca bir ABD harfi boyutuna kadar genişleyen bir ekrana sahip ultra kompakt bir iPad hayal edin.

  Apple bu teknolojilerden herhangi birini benimsemeli mi?

  Steve Jobs’ın dokunmatik ekranlı Mac’leri reddederken söylediği gibi “sadece iyi bir demo yapmadıklarını”, ancak aslında gerçek dünyada kullanım sağladıklarını varsayarsak, Apple’ın bu ekran teknolojilerinden herhangi birini benimsemesini ister miydiniz?

  Lütfen anketimize katılın ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın. İstediğiniz kadar çok veya az öğeyi kontrol edebilirsiniz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun