More

  Samsung’un 4nm işleminin TSMC’lerle eşit olduğu söyleniyor

  Çiplerin daha iyi verimlilik için baskı yapmasıyla, Samsung ve TSMC arasındaki boşluk giderek daha belirgin hale geliyor. Şimdi, Samsung’un gelecekteki Pixel telefonlarında Google’ın Tensor G3’ünde kullanılması planlanan 4nm sürecinde iyileştirmeler gördüğü bildirildi.

  Nabız Haberleri Raporlar, Samsung’un yongaları üretirken 4nm sürecinden üretimde iyileştirmeler gördüğünü ve verimlerin artık kurulu 5nm sürecinden üretime yaklaştığını gösteriyor. Çip üretiminde “verim”, teknik olarak mümkün olan maksimum sayıya kıyasla tek bir çip üzerinde üretilen çip sayısını ifade eder.

  Samsung, 2021’den beri 4nm yongalar üzerinde çalışıyor ancak daha iyi verimlerle üstün bir sürece sahip olan TSMC’ye ayak uydurmak için mücadele ediyor. Qualcomm, 2022’de Snapdragon 8 Gen 1 fabrikalarının üretimini Samsung’tan TSMC’ye kaydırdı ve bu değişiklik tek başına diğer iyileştirmelerin yanı sıra çok daha iyi güç verimliliği sağladı. Rapor, “sektörün içindekilere” göre, Samsung’un 4nm işleminin artık TSMC’lerle karşılaştırılabilir olduğunu belirtiyor.

  Bu çok uzun sürmese de 3nm işlemlerinin devreye girmesi bazı markalar için iyi bir haber olabilir. AMD’nin bu iyileştirmeler sonucunda Samsung ile yeni bir ortaklığa girdiği ve bu yeni işlemin Google’ın yeni nesil Tensor yonga setinde de kullanılacağı açık.

  Yaklaşan Pixel 7 serisi, Pixel Tablet ve Pixel Fold cihazlarında bulunan Tensor G2, Samsung’un 5nm sürecini kullanırken, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, Samsung’un güncellenmiş sürecini kullanan Tensor G3 ile Google’ın ilk 4nm akıllı telefonlarını başlatacak gibi görünüyor Ve şimdi geliştirildi.

  Google Tensor hakkında daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba