More

  Samsung, One UI 5.1.1’i ilk kez beta olarak yayınladı ve işte değişiklik

  Samsung bir sonraki büyük güncellemesine hazırlanıyor ve bu Android 14 olmasa da, One UI 5.1.1 bir dizi yeni özellik getiriyor ve şu anda belirli cihazlar için beta sürümünde.

  Tespit ettiğim şekliyle bugün Güney Kore’deki seçili cihazlar için kullanıma sunuldu. SamMobileOne UI 5.1.1, Samsung’un Android 13 kaplamasında oldukça büyük bir iyileştirme ve ince ayar değişikliği getiriyor. İyileştirmeler, esas olarak, daha fazla uygulama olduğunda görev çubuğunu otomatik olarak ayarlama desteği, son kullanılan uygulamaları gösterme yeteneği ve esnek mod panelindeki iyileştirmeleri içeren katlanabilir cihazlar için çoklu görev ve “esnek mod” gibi özelliklerle ilgilidir.

  Şu an itibariyle, güncelleme yalnızca Güney Kore’de mevcuttur, ancak yakında diğer ülkelere de yayılacaktır. Kararlı güncelleme, Samsung’un bu ayın sonlarında Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5’in bu güncellemeyi kutudan çıkaracağı Paketlenmemiş etkinliğinden sonra da yayınlanmaya başlayacak.

  Şu anda One UI 5.1.1 beta için uygun olan cihazlar şunları içerir:

  • Galaxy Z Katlama 4 (üzerinden)
  • Galaxy Tab S8 (üzerinden)
  • Galaksi Sekmesi S8 +
  • Galaxy Tab S8 Ultra

  Bunu daha fazla cihazın takip etmesi bekleniyor ve kullanılabilir olduğunda bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

  One UI 5.1.1 için (derlenmiş) değişiklik günlüğü aşağıdaki gibidir:

  Samsung OneUI 5.1.1 değişiklik günlüğü

  çoklu görev

  Son uygulamalar ekranında iyileştirilmiş uygulama önizlemesi

  Son uygulamalar ekranında uygulamanın bölünmüş ekran, tam ekran veya açılır pencere gibi çalışma durumunu önizleyebilirsiniz.

  Doğrudan açılır ekrandan bölünmüş ekrana geçiş yapın

  Açılır pencerenin üst kısmındaki tutamacı basılı tutarak ve istediğiniz tarafa sürükleyerek kolayca bölünmüş ekrana geçebilirsiniz.

  Açılır pencereyi yana taşıyın ve kolayca yeniden aydınlatın

  Açılır ekranı bir süreliğine yana kaydırın ve ihtiyacınız olduğunda kolayca geri koyun. Açılır ekranı görüş dışına çıkarmak için yanlara doğru sürükleyebilir, ardından orijinal konumuna döndürmek için tekrar dokunabilirsiniz.

  Widget’ları S Pen ile kontrol edin

  S Pen’i widget simgesinin üzerine getirdiğinizde, uygulamayı başlattığınızda nasıl görüneceğini görebilmeniz için bir önizleme görüntülenir.

  görev çubuğu

  Görev çubuğunda daha yeni uygulamaları göster

  Görev çubuğunda en son kullanılan dört adede kadar uygulamayı görüntüleyebilirsiniz.

  Simge sayısına göre görev çubuğu alanını ayarlayın

  Görev çubuğunda görüntülenen yedi veya daha az simge varsa, görev çubuğu alanı, ekranın altındaki Ana Sayfa düğmesinin, Son uygulamalar düğmesinin ve Geri düğmesinin bulunmasını kolaylaştırmak için otomatik olarak ayarlanır.

  Esnek mod

  Esnek Mod Panelinde daha fazla uygulama

  Artık Flex Mode Panel’i çoklu pencere ekranlarını destekleyen çeşitli uygulamalarda kullanabilirsiniz. Esnek Mod paneli seçeneğini açın, telefonu katlayın ve gezinme çubuğunda görüntülenen düğmeye basın.

  Medya kontrolünü kolaylaştırın

  Esnek Mod panelinde, 10 saniye boyunca ileri veya geri atlamak için düğmeler göreceksiniz ve zaman çubuğuna basmak, tam olarak olmasını istediğiniz yere ulaşmak için tuttuğunuz noktayı zamanlayacaktır.

  Araç çubuğunu özelleştirin

  Esnek Mod paneli araç çubuğunu istediğiniz gibi özelleştirin ve bölünmüş ekran görüntüleme ve ekran yakalama gibi çeşitli işlevleri kolayca gerçekleştirin. Bir simgeye uzun basarak ekleyebilir, kaldırabilir, yeniden düzenleyebilir veya taşıyabilirsiniz.

  Hızlı paylaşım

  Kişilerle, hatta uzaktakilerle paylaşın

  Paylaşmak istediğiniz kişi yakınınızda olmasa bile kişilerinizle her zaman dosya paylaşabilirsiniz.

  Önemli içeriği daha güvenli bir şekilde paylaşın

  Paylaşılan içeriği daha güvenli bir şekilde koruyun. Paylaşılan bir dosya için bir son kullanma tarihi belirleyebilir veya istediğiniz zaman dosyanın paylaşımını iptal edebilirsiniz. Ayrıca başkalarının dosya kaydetmesini veya paylaşmasını da engelleyebilirsiniz.

  Samsung Sağlık

  Uyku eğitimi içeriğini ve tasarımını iyileştirin

  İlerlemenizi bir bakışta görebilmeniz ve uyku alışkanlıklarınızı daha kolay geliştirebilmeniz için uyku eğitimi içeriğini ve tasarımını geliştirdik (Galaxy Watch4 veya üstü).

  Uyku verilerinizi daha anlamlı hale getirin

  Uyku skorunuzdaki (Galaxy Watch4 veya üstü) farklı faktörleri görmeyi ve daha iyi anlamayı kolaylaştırmak için ekran tasarımını geliştirdik ve açıklamalar ekledik.

  Uyurken cilt sıcaklığını ölçün

  Siz uyurken cilt sıcaklığınızın nasıl değiştiğini ölçerek daha rahat bir uyku ortamı yaratın (Galaxy Watch5 veya üstü).

  Tek seferde temel egzersiz metrikleri

  Özet bilgi ekranı, antrenmanınız bittikten hemen sonra önemli antrenman verilerini kontrol edebilmeniz için iyileştirildi.

  Yeni rozetler, tebrik mesajları, çeşitli kayıtlar ve daha fazlası. İyileştirilmiş Samsung Health ile motive kalın ve değerli sağlığınızı daha tutarlı bir şekilde yönetin.

  kamera ve galeri

  Filigranın tarih ve saat gösterimini tarzınıza uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

  Pro Modunda Esnek Mod için geliştirilmiş tasarım

  İstediğiniz şekilde çekim yapmanızı kolaylaştırmak için, Pro ve Pro Video modlarında telefon katlandığında ekranın alt alanının tamamı boyunca ISO ve deklanşör hızı gibi manuel ayar seçenekleri gösteriliyor.

  Yakalama görünümünde aynı anda birden fazla fotoğraf seçin

  Ana ekranda yakalama görünümünü kullanırken, birden fazla fotoğrafı üzerlerine uzun basarak seçebilirsiniz. Kolayca birden fazla fotoğraf seçin ve hepsini aynı anda paylaşın veya silin.

  Daha kullanışlı yeniden düzenleme önizlemesi

  Küçük resimler, yeniden çizilen görüntünün altında görüntülenir ve küçük resme tıklayarak, yeniden düzenlenen sürümle orijinali daha büyük bir ekranda yan yana karşılaştırabilirsiniz.

  Efektleri kolayca uygulayın

  Kaydırıcılar, galeride tek elle filtreleri ve ton efektlerini ayarlamanıza olanak tanıyan kadranlarla değiştirildi.

  Efektleri kopyala ve yapıştır

  Favori fotoğraflarınıza uygulanan tonları ve filtreleri kopyalayıp diğer fotoğraflara yapıştırabilirsiniz.

  Ek değişiklikler

  İki elinizle sürükleyip bırakın

  Dosyaları, fotoğrafları ve diğer öğeleri bir elinizle tıklayıp sürükleyin ve diğer elinizle bir konum veya klasör seçin.

  Bu özellik, Sürücüm bölümünde ve Ana ekranda kullanılabilir.

  Kablosuz Pil Paylaşımı ile diğer cihazları şarj ederken telefonunuzu kullanın

  Telefonunuzu ana ekran aşağı bakacak şekilde açarsanız, telefonunuzu kapak ekranında kullanmaya devam ederken diğer ekranda pili paylaşırken Galaxy Buds, Galaxy Watch ve diğer cihazlarınızı kablosuz olarak şarj edebilirsiniz.

  Etkili depolama yönetimi

  Kalan yerleşik depolama alanı 5 GB veya %10’dan az olduğunda, Dosyalarım uygulamanın önbellek bilgilerini görüntüler. Uygulamaları veya dosyaları silmeden kolayca yer açabilirsiniz.

  Device Care’deki bellek yönetimi özelliğinde iyileştirmeler

  Bu, telefonunuzun belleğini kullanan uygulamalar hakkında daha ayrıntılı bilgi sağlar ve çok fazla bellek kullanan uygulamaları kolayca uyku moduna geçirmenize olanak tanır.

  Modu doğrudan kilit ekranından uyku modu veya sürüş modu gibi istediğiniz moda değiştirin.

  Samsung İnternet ekran düzenini zevkinize göre özelleştirin

  Adres çubuğunu ekranın altına taşırsanız, sekme çubuğu ve yer imleri çubuğu da ekranın altında görüntülenecektir.

  Samsung’la ilgili daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun