More

  Samsung Nisan 2023 güncellemesi bu Galaxy cihazları için kullanıma sunuluyor

  Mart güncellemesinin güçlü bir şekilde kullanıma sunulmasının ardından Samsung, Nisan 2023 güvenlik güncellemesini çok çeşitli Galaxy telefonlarına sunmaya başladı. Son zamanlarda güncellenen telefonların tam listesi aşağıdadır.

  Samsung Nisan 2023 Güvenlik Güncellemesi – İşte yenilikler

  Google, Pixel cihazlar için henüz Samsung telefonlara avantaj sağlayan bir Nisan yaması yayınlamadı. 1 Nisan 2023 Android Güvenlik Bülteni sürüm notları, çok çeşitli cihazları etkileyen 55 güvenlik açığı için düzeltmeler içerir. Sıklıkla belirtildiği gibi, Nisan 2023 Güncellemesi cihazınıza yüklendiğinde, cihaza özgü çözülmüş sorunlar hakkında ek notların yer aldığı kısa bir yama genel bakışı alacaksınız. Bu genellikle aşağıdaki Galaxy S23 serisi için yama notuna benziyor:

  • Geliştirilmiş genel iş kararlılığı.
  • Cihaz güvenliğiniz iyileştirildi.
  Samsung Nisan güncellemesi

  Samsung telefonlar için Nisan güncellemesi, Google tarafından düzeltilen orijinal 55 dahil olmak üzere toplam 66 güvenlik açığı düzeltmesi içerir. Bir düzeltme, birçok Galaxy telefonunun küresel türevlerinde bulunan Exynos yongaları ve Exynos modemdeki bir kusuru giderir. Geçen ay, bir Mars yaması, Wi-Fi ve VoLTE arama güvenliğini etkileyen sorunları düzeltti. Birçok cihaz için bu hala bir sorundur, bu nedenle Galaxy telefonunuzda Nisan yamasını alana kadar işlevi devre dışı bırakmanızı öneririz.

  Samsung Nisan 2023 Güvenlik Güncellemesi olan cihazlar

  Genellikle, Samsung, şirketin tüm cihaz serisi için agresif bir güncelleme planına bağlı kalmaz veya bunu uygulamaya koymaz. Bununla birlikte, genellikle Fold ve Flip serilerinin yanı sıra S serisini de içeren en son Galaxy modellerine öncelik verilir. Daha sonra eski amiral gemisi seçenekleri, Samsung’un en büyük ve en iyi telefonlarının çoğu korunana kadar ilgili ay boyunca aralıklı ve rastgele olarak yamalanacak.

  Galaxy A, M ve F serileri de dahil olmak üzere birçok uygun fiyatlı model de Koreli teknoloji devinin güncelleme planlarına göre düzenli olarak güncelleniyor. Galaxy Tab birimleri genellikle yarı düzenli yamalar alabilir ve hatta Note serisi gibi bazı üretimden kaldırılan modeller teknik olarak biraz daha uzun süre desteklenmeye devam eder. Sürekli güncellenen listemiz, Samsung telefonunuzun Nisan 2023 güvenlik güncellemesi için de uygun olup olmadığını öğrenmenizi kolaylaştırır.

  Bu liste, güncellemenin ilk kez nerede göründüğüne ve ABD’de de mevcut olup olmadığına dair bir not içerecektir. Her zamanki gibi, en son eklenenler işaretlenecek geniş.

  Galaxy S serisi

  Samsung Galaxy S23 Ultra

  Galaxy S serisi, 2010’ların başında akıllı telefonun ilk çıkışından bu yana Samsung’un bayrak taşıyıcısı oldu. Genellikle en son teknoloji, en son tasarım ve kamera donanımıyla donatılan Galaxy S serisi, bir Android telefona bakan herkesin duyduğuna şüphe yok. Samsung Galaxy S ve satın almayı düşünüyor.

  Samsung, en son Galaxy S23 serisine kamera düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve yaşam kalitesi eklemeleri içeren önemli bir güncelleme sunmaya başladı. Hepsi bu kadar değil, çünkü OTA günlük güvenliği sağlamak için Nisan 2023 güvenlik düzeltme ekini ve çeşitli Samsung yazılım güncellemelerini de içeriyor. Kore’de kamera düzeltmesi Mart sonunda kullanıma sunuldu, ancak beklediğimiz gibi dünyanın geri kalanında Nisan yamasıyla birlikte geldi. Yamayı ilk alan Avrupa oldu, ancak Hintli sahipler ve Orta Doğu’dakiler artık OTA dosyasını cihazlarına çekebildiklerini bildirdiler.

  1GB boyutuyla bu, Galaxy S23 serisi sahipleri için önemli bir yamadır. Pek çok ince ayar, özellikle Ultra model sahipleri için kamera deneyimini geliştirmelidir. Bu, yakınlaştırma modlarında performans iyileştirmeleri, video flaşı, deklanşör gecikmesini azaltma ve burada bulabileceğiniz çok daha fazlasını içerir.

  Önceki nesil Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra, Nisan 2023’te en son güvenlik güncellemesine sahipti. ABD’de kilidi açılmış bir S22 serisi cihazınız varsa, cihazınızı Pixel serisinden önce bile güvenceye alabilirsiniz. Yama 17 Nisan’dan itibaren daha fazla ABD S22 serisi birimi kapsayacak şekilde genişletildiğinden, taşıyıcı kilitli birimler de uygundur.

  En son sürümü almak için bir önceki amiral gemisi, Galaxy S20 serisidir. S20’nin Android 13’ün ötesinde başka bir Android güncellemesi alması pek olası olmasa da, son yıldaki güvenlik yamaları tüm hızıyla devam ediyor. 2020’nin en iyi cihazlarından birinin sahipleri artık Brezilya, Bolivya ve Trinidad’da bir OTA alabilir.

  Selefinin ardından, Galaxy S21 serisi şimdi ABD’de yamasını alıyor. Ancak, güncelleme yalnızca taşıyıcı kilitli modellere yayılıyor. Bunun önümüzdeki günlerde değişmesini bekliyoruz.

  Daha sonraki sürüm programı nedeniyle genellikle unutulan bir diğer eski amiral gemisi birimi, Samsung Galaxy S10 5G’dir. S10 hattının bir parçası olmasına rağmen, iyileştirmeler ve 5G bağlantısının dahil edilmesi nedeniyle ilk “Ultra” model olarak kabul edilebilir. Artık resmi olarak desteklenmiyor, ancak görünüşe göre en son yama bazı bölgelerde mevcut.

  ABD’de Galaxy S21 FE, T-Mobile, Metro PCS ve şimdi de Verizon’un ağında en son güncellemeleri alıyor. FE veya “Fan Edition” cihazları genellikle en son güncellenen cihazlardır. Ancak, bu noktada durumun böyle olmadığı görülüyor. Bunun yerine, ABD’de Nisan ayı başlarında piyasaya sürülecek.

  • Galaxy S10 5G – G977BXXSEHWC1 (ilk olarak bazı bölgelerde piyasaya sürüldü)
  • Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra – G98 ** XXSGHWCF (İlk olarak Güney Amerika ve Karayipler’de piyasaya sürüldü)
  • Galaxy S21 FE – G990USQS6EWC3 / G990USQS6EWC3 (İlk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Metro PCS, T-Mobile ve Verizon’da mevcuttur
  • Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra – G99xU1UEU6EWCA (İlk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Birden çok operatörde kullanılabilir
  • Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra – S90xU1UES2CWCC / S90xUSQU2CWCF (ilk olarak ABD’de tanıtıldı)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Kilidi açılmış cihazlar/operatör kilitli cihazlar için kullanılabilir
  • Galaxy S23 / S23+ / S23 Ultra – S91xBXXU1AWC8 (ilk olarak Avrupa’da tanıtıldı)

  Galaxy Z Katlama / Z Çevirme serisi

  Önümüzdeki birkaç yıl içinde, çevir ve katla form faktörünün Samsung’un akıllı telefon çabalarının önemli bir bileşeni olacağını iddia etmek zor. Birçok yönden Galaxy Z Fold ve Z Flip, akıllı telefon teknolojisindeki en son teknolojidir. Tek başına bu gerçek, katlanabilir form faktörünün düzenli yamalar ve OTA güncellemeleri için uygun olduğu anlamına gelir.

  İşleri başlatmak için Samsung, Nisan 2023 güvenlik güncellemesini ABD’deki Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4’e aktardı. T-Mobile, yamayı bölgedeki taşıyıcı kilitli birimlere dağıtmaya başladı. Önümüzdeki günlerde daha geniş genişlemeler bekleniyor, ancak bu tür güncellemeleri genellikle en son ABD’de göreceğiniz için bu iyi bir başlangıç.

  Galaxy Z Flip 3 ve Z Fold 3, Snapdragon destekli ikilinin en son cihaz yazılımını aynı anda almasının ardından ABD ve Avrupa’da güncelleme seçeneğine sahip. 2023’te hiçbiri katlanabilir olarak kabul edilmese de, iki yıl daha güncelleme garantilidir.

  • Galaxy Z Flip 3 – F711BXXU4EWCC (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Kilidi açılmış cihazlar için kullanılabilir
  • Galaxy Z Fold 3 – F926BXXU3EWD1 (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Kilidi açılmış cihazlar için kullanılabilir
  • Galaxy Z Flip 4 – F721U1UES2CWC9 (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: T-Mobile’da mevcut
  • Galaxy Z Fold 4 – F936U1UES2CWC9 (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: T-Mobile’da mevcut

  Galaksi Not serisi

  Galaxy Note 20 - Samsung Nisan Güncellemesi

  Artık Samsung’un en ileri teknolojisinde olmayan Galaxy Note serisi artık sadece bir anı. Galaxy S serisi artık çok daha fazla işleve ve yalnızca Note’ta bulunan S Pen’e ev sahipliği yaptığı için bu tam bir kayıp değil. Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra hala destekleniyor, ancak çok uzun sürmeyecek. Samsung, ABD’de ikili sürümlerin kilidini açmak için Nisan 2023 güvenlik güncellemesini zorluyor.

  Galaxy Note 10 serisi dört yıldır devam ediyor olsa da, üç aylık güncelleme programı, üst düzey cihaz için neredeyse düzenli yamaların hâlâ çalışıldığı anlamına geliyor. Şu anda yalnızca Exynos çalıştıran Note 10 ve Note 10+ birimleri yamayı alıyor. Bu, 11 Nisan itibariyle yalnızca İsviçre’nin kapsandığı sınırlı bir sunumdur.

  • Galaxy Note 10 / Note 10+ – N97xFXXS8HWC3 (ilk olarak İsviçre’de piyasaya sürüldü)
  • Galaxy Note 20 / Note 20 Ultra – N98xU1UES4HWC9 (ilk olarak ABD’de tanıtıldı)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Kilidi açılmış modeller için mevcuttur

  Galaksi A serisi

  Galaksi A22 5G

  Bugün ucuz bir Samsung telefon satın almanın en iyi yanlarından biri, her cihazın olağanüstü bir güncelleme planıyla gelmesidir. Galaxy A22 5G gibi en ucuz modellerden bazıları bile kabul edilebilir zaman dilimlerinde aylık yamalar ve büyük işletim sistemi yükseltmeleri alabilir. Telefona sahipseniz, bu noktada Samsung Nisan güncellemesini yalnızca Kuzey bölgelerindekiler alabileceğinden, çok erken umutlanmayın. OTA ayrıca kısa bir “One UI 5.1 Core” güncellemesi içerir.

  Galaxy A52, Nisan 2023 güvenlik güncellemesini birden fazla bölgede alırken, Galaxy A53 güncellemeyi Porto Riko’da alıyor. ABD güncellemesi şu anda Verizon da dahil olmak üzere bir avuç operatörde mevcut ve önümüzdeki günlerde daha fazla olması bekleniyor. Birkaç bölgede kısa bir lansmandan sonra daha fazla Galaxy A52 sahibi, Avustralya, Endonezya, Malezya, Rusya, Tayland, Hollanda, Filipinler ve Vietnam gibi bölgelerde en son sürümü edinebilir. Bu önemli bir artış ama tam genişleme çok yakında gerçekleşmelidir.

  İki Samsung A serisi akıllı telefon daha Nisan güncellemesini alıyor. Galaxy A32 sahipleri yamayı Güney Kore’de alabilirken, daha ucuz Galaxy A04e de bazı bölgelerde güncelleniyor.

  One UI 5.1, Galaxy A14 5G için daha büyük ölçekte kullanıma sunuluyor. Bu büyük güncelleme birçok yeni özelliğin yanı sıra cihazın Nisan güncellemesinde de yer alıyor. Hindistan ve Sri Lanka’daki sahipler için zaten mevcuttu, ancak bu genişleme memnuniyetle karşılandı.

  Galaxy A52 ile karıştırılmaması gereken Galaxy A52s, 2020 orta sınıfının marjinal olarak yükseltilmiş bir versiyonudur. Bir yonga seti çarpmasıyla birlikte gelir ve daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülmüştür. Görünüşe göre artık Brezilya’da tespit edilen One UI 5.1 güncellemesi için uygun. Yakında daha fazla konumun güncellenmesini bekleyin.

  Üç yaşındaki Galaxy A71 5G, Nisan güvenlik düzeltme ekiyle güncellenen bir başka Samsung telefon dalgasından biridir. Ancak, Exynos destekli akıllı telefonun bu sunumu yalnızca Suudi Arabistan ve BAE’de başladı. Her zaman olduğu gibi, önümüzdeki günlerde daha fazla genişleme bekliyoruz.

  • Galaxy A04e – A042FXXS2CWC3 (ilk olarak bazı bölgelerde tanıtıldı)
  • Galaxy A14 5G – A146PXXU2BWD1 (ilk olarak Malezya’da piyasaya sürüldü)
  • Galaxy A22 5G – A226BXXU5DWC1 (ilk olarak Avrupa’da piyasaya sürüldü)
  • Galaxy A32 – A326KKSS4DWC5 (ilk olarak Güney Kore’de piyasaya sürüldü)
  • Galaksi A52 – A525MUBS5DWC1 / A525FXXS5DWD1 (ilk olarak Avrupa’da piyasaya sürüldü)
  • Galaxy A52s – A528BXXU2EWC5 (ilk olarak Brezilya’da piyasaya sürüldü)
  • Galaxy A53 – A536U1UEU4CWC4 / A536VSQS6CWCF (İlk olarak Porto Riko’da piyasaya sürüldü)
  • Galaxy A71 – A716BXXS7FWC1 (ilk olarak Orta Doğu’da piyasaya sürüldü)

  galaksi sekmesi serisi

  Son birkaç yılda Samsung, Android tablet alanına hakim oldu. Akıllı telefonunuzla ikinci bir ekranı eşleştirmek istediğinizde, üst uçtan alt uca, Koreli marka dışında kimseye tavsiye etmek zor. Bir örnek Galaxy Tab A7 Lite’dır. 200 doların altında, düzenli güncellemeler alıyor ve ABD’deki sahipleri Nisan 2023 güvenlik güncellemesini şimdi Verizon’un ağında alabilirler.

  • Galaxy Tab A7 Lite – T227USQS5CWD1 (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)

  Galaxy cihazınızda en son OTA’yı nasıl kontrol edebilirsiniz?

  Samsung Galaxy A52 güncelleme ekranında

  Samsung cihazınızın zaten güncellenmesi planlanmışsa ancak Mart yaması size ve cihazınıza ulaşmadıysa, manuel olarak güncellemeyi denemenizi öneririz. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını açın, “Yazılım Güncelleme”ye dokunun ve “İndir ve Yükle”yi seçin. Bir güncelleme mevcutsa, Samsung sunucusundan çekilecek ve Galaxy telefonunuza yüklenmeye başlayacaktır.

  Bu makale ilk olarak 4 Nisan’da yayınlandı ve en son 19 Nisan’da güncellendi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index