More

  Samsung Nisan 2023 güncellemesi bu Galaxy cihazları için kullanıma sunuluyor

  Mart güncellemesinin güçlü bir şekilde kullanıma sunulmasının ardından Samsung, Nisan 2023 güvenlik güncellemesini çok çeşitli Galaxy telefonlarına sunmaya başladı. Son zamanlarda güncellenen telefonların tam listesi aşağıdadır.

  Samsung Nisan 2023 Güvenlik Güncellemesi – İşte yenilikler

  Google, Pixel cihazlar için henüz Samsung telefonlara avantaj sağlayan bir Nisan yaması yayınlamadı. 1 Nisan 2023 Android Güvenlik Bülteni sürüm notları, çok çeşitli cihazları etkileyen 55 güvenlik açığı için düzeltmeler içerir. Sıklıkla belirtildiği gibi, Nisan 2023 Güncellemesi cihazınıza yüklendiğinde, cihaza özgü çözülmüş sorunlar hakkında daha fazla not içeren kısa bir yama genel bakışı alacaksınız. Bu genellikle aşağıdaki Galaxy S23 serisi için yama notuna benziyor:

  • Geliştirilmiş genel iş kararlılığı.
  • Cihaz güvenliğiniz iyileştirildi.
  Samsung Nisan güncellemesi

  Samsung telefonlar için Nisan güncellemesi, Google’ın listelediği orijinal 55’i de içeren toplam 66 güvenlik açığı düzeltmesi içeriyor. Bir düzeltme, birçok Galaxy telefonunun küresel türevlerinde bulunan Exynos yongaları ve Exynos modemdeki bir kusuru giderir. Geçen ay, bir Mars yaması, Wi-Fi ve VoLTE arama güvenliğini etkileyen sorunları düzeltti. Birçok cihaz için bu hala bir sorundur, bu nedenle Galaxy telefonunuzda Nisan yamasını alana kadar işlevselliği devre dışı bırakmanızı öneririz.

  Samsung Nisan 2023 Güvenlik Güncellemesi olan cihazlar

  Normalde Samsung, şirketin tüm cihaz serileri için agresif bir güncelleme planına veya sunumuna bağlı kalmaz. Bununla birlikte, genellikle Fold ve Flip serilerinin yanı sıra S serisini de içeren en son Galaxy modellerine öncelik verilir. Daha sonra eski amiral gemisi seçenekleri, Samsung’un en büyük ve en iyi telefonlarının çoğu korunana kadar ilgili ay boyunca aralıklı ve rastgele olarak yamalanacak.

  Galaxy A, M ve F serileri de dahil olmak üzere birçok uygun fiyatlı model de Koreli teknoloji devinin güncelleme planlarına göre düzenli olarak güncelleniyor. Galaxy Tab birimleri genellikle yarı düzenli yamalar alabilir ve hatta Note serisi gibi bazı üretimden kaldırılan modeller teknik olarak biraz daha uzun süre desteklenmeye devam eder. Sürekli güncellenen listemiz, Samsung telefonunuzun Nisan 2023 güvenlik güncellemesi için de uygun olup olmadığını öğrenmenizi kolaylaştırır.

  Bu liste, güncellemenin ilk kez nerede göründüğüne ve ABD’de de mevcut olup olmadığına dair bir not içerecektir. Her zamanki gibi, en son eklenenler işaretlenecek geniş.

  Galaxy S serisi

  Samsung Galaxy S23 Ultra

  Galaxy S serisi, 2010’ların başında akıllı telefonun ilk çıkışından bu yana Samsung’un bayrak taşıyıcısı oldu. Genellikle en son teknoloji, en son tasarım ve kamera donanımıyla donatılan Galaxy S serisi, bir Android telefona bakan herkesin duyduğuna şüphe yok. Samsung Galaxy S ve satın almayı düşünüyor.

  Samsung, en son Galaxy S23 serisine kamera düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri ve yaşam kalitesi eklemeleri içeren önemli bir güncelleme sunmaya başladı. Hepsi bu kadar değil, çünkü OTA günlük güvenliği sağlamak için Nisan 2023 güvenlik düzeltme ekini ve çeşitli Samsung yazılım güncellemelerini de içeriyor. Kore’de kamera düzeltmesi Mart sonunda kullanıma sunuldu, ancak beklediğimiz gibi dünyanın geri kalanında Nisan yamasıyla birlikte geldi. Yamayı ilk alan Avrupa oldu, ancak Hintli sahipler ve Orta Doğu’dakiler artık OTA dosyasını cihazlarına çekebildiklerini bildiriyorlar.

  1GB boyutuyla bu, Galaxy S23 serisi sahipleri için önemli bir yamadır. Pek çok ince ayar, özellikle Ultra model sahipleri için kamera deneyimini geliştirmelidir. Bu, yakınlaştırma modlarında performans iyileştirmeleri, video flaşı, deklanşör gecikmesini azaltma ve burada bulabileceğiniz çok daha fazlasını içerir.

  Önceki nesil Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra, Nisan 2023’te en son güvenlik güncellemesine sahipti. ABD’de kilidi açılmış bir S22 serisi cihazınız varsa, cihazınızı Pixel serisinden önce bile güvenceye alabilirsiniz.

  En son sürümü almak için bir önceki amiral gemisi, Galaxy S20 serisidir. S20’nin Android 13’ün ötesinde başka bir Android güncellemesi alması pek olası olmasa da, son yıldaki güvenlik yamaları tüm hızıyla devam ediyor. 2020’nin en iyi cihazlarından birinin sahipleri artık Brezilya, Bolivya ve Trinidad’da bir OTA alabilir.

  • Galaksi S20 / S20 + / S20 Ultra – G98**XXSGHWCF (ilk olarak Güney Amerika ve Karayipler’de yayınlandı)
  • Galaksi S22 / S22 + / S22 Ultra – S90xU1UES2CWCC (ilk olarak ABD’de tanıtıldı)
   • Amerika Birleşik Devletleri: Kilidi açılmış cihazlar için kullanılabilir
  • Galaxy S23 / S23+ / S23 Ultra – S91xBXXU1AWC8 (ilk olarak Avrupa’da tanıtıldı)

  Galaxy Z Katlama / Z Çevirme serisi

  Önümüzdeki birkaç yıl içinde, çevir ve katla form faktörünün Samsung’un akıllı telefon çabalarının önemli bir bileşeni olacağını iddia etmek zor. Birçok yönden Galaxy Z Fold ve Z Flip, akıllı telefon teknolojisindeki en son teknolojidir. Tek başına bu gerçek, katlanabilir form faktörünün düzenli yamalar ve OTA güncellemeleri için uygun olduğu anlamına gelir.

  İşleri başlatmak için Samsung, Nisan 2023 güvenlik güncellemesini ABD’deki Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4’e aktardı. T-Mobile, yamayı bölgedeki taşıyıcı kilitli birimlere dağıtmaya başladı. Önümüzdeki günlerde daha geniş genişlemeler bekleniyor, ancak bu tür güncellemeleri genellikle en son ABD’de göreceğiniz için bu iyi bir başlangıç.

  • Galaxy Z Flip 4 – F721U1UES2CWC9 (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: T-Mobile’da mevcut
  • Galaxy Z Fold 4 – F936U1UES2CWC9 (ilk olarak ABD’de piyasaya sürüldü)
   • Amerika Birleşik Devletleri: T-Mobile’da mevcut

  Galaksi A serisi

  Galaksi A22 5G

  Bugün ucuz bir Samsung telefon satın almanın en iyi yanlarından biri, her cihazın olağanüstü bir güncelleme planıyla gelmesidir. Galaxy A22 5G gibi en ucuz modellerden bazıları bile kabul edilebilir zaman dilimlerinde aylık yamalar ve büyük işletim sistemi yükseltmeleri alabilir. Telefona sahipseniz, bu noktada Samsung Nisan güncellemesini yalnızca Kuzey bölgelerindekiler alabileceğinden, çok erken umutlanmayın. OTA ayrıca kısa bir “One UI 5.1 Core” güncellemesi içerir.

  Galaxy A52, Nisan 2023 güvenlik güncellemesini birden fazla bölgede alırken, Galaxy A53 güncellemeyi Porto Riko’da alıyor. Teknik olarak ABD olmayabilir, ancak muhtemelen önümüzdeki birkaç hafta içinde ABD anakarasına gelecek.

  • Galaksi A22 5G – A226BXXU5DWC1 (ilk olarak Avrupa’da tanıtıldı)
  • Galaksi A52 – A525MUBS5DWC1 (ilk olarak Avrupa’da tanıtıldı)
  • Galaksi A53 – A536U1UEU4CWC4 (ilk olarak Porto Riko’da yayınlandı)

  Galaxy cihazınızda en son OTA’yı nasıl kontrol edebilirsiniz?

  Samsung Galaxy A52 güncelleme ekranında

  Samsung cihazınızın zaten güncellenmesi planlanmışsa ancak Mart yaması size ve cihazınıza ulaşmadıysa, manuel olarak güncellemeyi denemenizi öneririz. Bunu yapmak için Ayarlar uygulamasını açın, “Yazılım Güncelleme”ye dokunun ve “İndir ve Yükle”yi seçin. Bir güncelleme mevcutsa, Samsung sunucusundan çekilecek ve Galaxy telefonunuza yüklenmeye başlayacaktır.

  Bu makale ilk olarak 4 Nisan’da yayınlandı ve en son 6 Nisan’da güncellendi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba