More

  Samsung, düzensiz kalp atışı bildirimlerini Galaxy Watch’a getiriyor

  Samsung, yaklaşan Galaxy Watch 6 için çok ihtiyaç duyulan bazı iyileştirmeler getiren One UI 5 Watch’ı hazırlıyor. Galaxy Watch Active’in işletim sistemine tamamen yeni eklenenlerden biri, kullanıcıların manuel olarak kontrol etmeden önce sorunları olup olmadığını bilmelerini sağlayan Samsung’un Düzensiz Kalp Atışı Bildirimleridir.

  Galaxy Watch 5, kullanıcıları tıbbi yardım almaya yönlendirmek amacıyla anormal kalp ritimlerini tespit edebilen bir EKG testi oluşturmak için sensörler kullanır. Tabii ki, bu test isteğe bağlıdır, bu da kullanıcıların ritim bozukluğu olup olmadığını manuel olarak kontrol etmeleri gerektiği anlamına gelir. Araç paha biçilmez olsa da herkesin düzenli olarak check-in yapması beklenemez.

  Aritmileri tespit etmede daha proaktif olma çabasıyla Samsung, bu okumaları arka planda kontrol edebilmek için Health Monitor uygulamasını zorluyor. Bugün, Samsung’un bu arka plan izleme işlevini EKG’yi tetikleme özelliğine sahip Galaxy Saatlere aktarmak için resmi olarak FDA izni aldığı açıklandı.

  Samsung Health Monitor uygulamasının arka planda EKG testleri yapmasına izin vererek, kalp atışları düzensiz olan Galaxy Watch kullanıcıları, AFib tespit edildiğinde bir bildirim alacak. Bir bildirim aldıktan sonra Samsung, kullanıcıdan EKG’yi manuel olarak çalıştırmasını isteyecektir. Manuel EKG daha doğrudur çünkü kullanıcıların net bir okuma için parmakları saatin üzerinde olacak şekilde belirli bir pozisyonda oturmalarını gerektirir.

  Samsung Health Monitor uygulamasında etkinleştirildikten sonra özellik, Galaxy Watch Active’in hayati aktivite sensörü aracılığıyla arka plan aritmilerini kontrol edecektir. Belirli sayıda ardışık ölçüm düzensizse, Galaxy Watch Active kullanıcıyı olası AFib aktivitesine karşı uyarır ve daha doğru bir ölçüm için saati ile bir EKG çekmesini ister.

  Bu özelliğin, bu yılın sonlarında Galaxy Watch 6’da tam olarak piyasaya sürülecek olan ve Samsung’un Wear OS sürümünü geliştirirken gelecek olan One UI 5 Watch güncellemesinde kullanıma sunulması bekleniyor.

  One UI 5 Watch beta sürümüne kaydolan Galaxy Watch 4 ve 5 kullanıcılarının da bu özelliği görmesini bekliyoruz. EKG okumalarının hala Galaxy telefonları Galaxy Watch’larıyla eşleştirilmiş kullanıcılarla sınırlı olduğu ve bu durumun birçok kişi için işlevselliği sınırladığı belirtilmelidir.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun