More

  Samsung, Bixby müzik keşfini Galaxy Watches’a getiriyor

  Wear OS çalıştıran Galaxy saatler, Samsung’un sanal asistanı olarak Bixby’ye biraz daha fazla erişim sağlayan küçük bir yaşam kalitesi güncellemesi alıyor.

  Galaxy Watch 4’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte kullanıcılar, küçük yardımcıları olarak Samsung’un Bixby Voice ve Google Assistant’ı kullanmak arasında kararsız kalıyor. Saat, favori sesli yardımcınızı etkinleştirmek için donanım kısayollarını değiştirmenize olanak tanır. Bixby kullananlar için Samsung, yeni bir özellik getiren bir güncelleme yayınlıyor.

  buna göre SamMobileBixby Voice sürüm 3.0.09.12, Assistant’a bağlı cihazınızdan duyulan çalan müziği algılama yeteneği sağlar. Etkinleştirilip dinlendikten sonra,şu an hangi müzik çalıyor? Bixby sesli müziği dinlemek için hareket edecek. Algılandığında, Galaxy Watch Active parçayı gösterecek. Kullanıcıların istem isterken Bixby düğmesini basılı tutmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

  Görünüşe göre bu güncelleme Nisan ortasında BixbyWatchApp sürüm 1.3.10.8 şeklinde Galaxy Watch’a ulaşmış durumda. Değişiklik günlüğü, bağlı telefonda çalan herhangi bir şarkının Bixby’ye sorulduktan hemen sonra gösterileceğini belirtir. Bu durumda Bixby’nin şarkıyı dinlemesi gerekmez.

  Yeni özellik, çalmayı durdurmadan önce hangi şarkının çaldığını bilmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Aletin doğrudan bileğinizde olması, alete erişimi kolaylaştırır ve daha kullanıcı dostudur. Bixby’nin müzik tanıma özelliğinin doğruluğu uzun vadede kanıtlandığı sürece, bu güncelleme güzel bir ek olacaktır. İlk testte, farklı bir cihazdan duyulabilir müzik çalınması algılandığında yanıt süreleri biraz gecikebilir veya ıskalayabilirdi, ancak şu ana kadar doğruydular. Bağlı telefon üzerinden çalan müziği algılarken hiçbir sorun yok.

  Galaxy Watch Active’deki Bixby Voice, yeni özelliğin yanı sıra yeni bir Ayarlar erişim noktasına sahip oldu. Artık, kullanıcı Bixby’yi etkinleştirdiğinde, ekranın alt kısmında küçük bir ayar dişlisi görünecektir. Dokunduğunuzda, sizi dil ve ses ayarları dahil olmak üzere birkaç seçeneğe ve ayrıca Sesli Uyarıyı kapatma seçeneğine götürür.

  Tam bir revizyon olmasa da, Bixby’nin kullanılabilirliği Galaxy Watch’ta genişliyor. Elbette bu, kullanıcıları Google Asistan’ı bir Wear OS saatinde kullanmaktan caydırmak için yeterli olmayabilir. Bunun olması için Bixby’nin diğer kategorilerde de iyileştirmeler yapması gerekecek.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba