More

  Samsung, 2023’ün ilk çeyreğinde kârında önemli bir düşüş görüyor

  Akıllı telefon pazarı bir bütün olarak zor zamanlardan geçiyor, ancak Samsung Electronics şu anda 2023’ün ilk çeyreğinde kârında %95’lik bir düşüşle büyük bir hit kaydediyor.

  Samsung Electronics, en son kazanç raporunda, karının yıllık bazda %95 düştüğünü söyledi; bu, 2022’nin ilk çeyreğindeki 14,12 trilyon KRW’den son çeyrekte sadece 640 milyar KRW’ye düşen karın görüldüğü şaşırtıcı bir rakam. buna göre CNBCBu, Samsung’un 2009’dan bu yana en düşük seviyesi.

  Ancak bu düşüş şirketin mobil biriminden kaynaklanmadı. Akıllı telefon satışlarının her yıl düşüş göstermesine rağmen, Samsung mobil cihazlardan elde edilen gelirde %22’lik bir artış ve kârda %3’lük bir artış bildirdi. Samsung’un açıkladığı gibi, bunun çoğu premium alanda daha iyi performanstan geldi:

  Premium pazar, devam eden makro belirsizlikten kaynaklanan zayıf akıllı telefon talebine rağmen hem boyut hem de değer olarak büyüdü. S23 Ultra merkezli yeni premium modellerin güçlü satışları ve operasyonel verimliliği artırma çabaları sayesinde satışlar arttı ve karlılık çift haneli rakamlara ulaştı.

  Bunun yerine, kayıpların çoğu Samsung’un çip bölümünden geliyor. Şirket, COVID-19’un ilk günlerinde oluşan stoklar nedeniyle talebin düşmesi ve çip fiyatlarının keskin bir şekilde düşmesi nedeniyle 2023’ün ilk çeyreğinde 4,58 trilyon won (3,4 milyar $) zarar bildirdi.

  Samsung, ikinci çeyrekte “sınırlı bir toparlanma” beklerken, üçüncü çeyrekte daha iyi koşullarla birlikte, bu arada üretimde “anlamlı” bir kesinti yapıyor.

  Samsung’la ilgili daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba