More

  Sahne yöneticisiyle ilgili tartışma bitmeyecek

  Apple’ın özelliği M1 iPad’lerle sınırlama nedenlerini açıklama girişimlerine rağmen, Stage Manager tartışması yakın zamanda kaybolacak gibi görünmüyor.

  2018 12,9 inç iPad Pro’mun bu özelliği alamayacak olmasından duyduğum hayal kırıklığını dile getirdim, ancak 2020 modelini satın alanlar için daha da büyük bir darbe, yalnızca iki yıldır büyük bir iPadOS 16 özelliğinden çıkarıldığını öğrenmek. Daha sonra…

  Tiyatro yönetmeni tartışması

  Apple, Stage Manager’ı duyurduğunda, özelliğin “M1 çipinin gücüyle etkinleştirildiğini” söyledi. Bu, şirketin oldukça sık yaptığı türden bir pazarlama ifadesidir, bu nedenle o sırada pek çoğumuz bu konuda fazla bir şey okumadık.

  Ardından gelen basın açıklamasında, Apple’ın bu konuda söylemek zorunda olduğu tek şey şuydu:

  M1 çipli iPad Pro ve iPad Air’de mevcuttur

  O sırada herhangi bir açıklama yapılmadı ve bu da iPad sahiplerini spekülasyon yapmaya bıraktı.

  Apple Yazılım Mühendisliği Başkan Yardımcısı Craig Federighi daha sonra şu açıklamayı yaptı:

  Federighi’ye göre, artan RAM miktarı, daha hızlı depolama ve sanal bellek takas desteği sayesinde bu beklentileri karşılayabilen tek model M1 iPad’lerdi. Açıklamak içindir:

  Federighi, “Yalnızca M1 iPad’ler yüksek kapasiteli DRAM, çok yüksek kapasite ve sanal belleğimizin çok hızlı bir şekilde değiştirilebilmesini sağlayan NAND performansını bir araya getirdi” diyor. “Artık bir panoda dört adede kadar uygulamanın yanı sıra dört tane daha – anında yanıt için sekiz adede kadar uygulamaya sahip olmanıza izin verdiğimize ve çok fazla belleğimiz olduğuna göre, diğer sistemlerde bu yeteneğe sahip değiliz.”

  Federighi, Thunderbolt bağlantı noktası sayesinde yalnızca iPad M1 cihazlarının tüm harici ekran özelliklerini destekleyebileceğini de belirtti. Bu kararda grafik performansının da rol oynadığını sözlerine ekledi.

  Federighi, “Bütün bunları bir araya getirdiğinizde, tam aşamalı yönetici deneyimini daha az bir sistemde sunamayız” diyor. “Yani, onu elimizden geldiğince her yerde kullanıma sunmak istiyoruz. Ama gereken bu. Geleceğe taşıyacağımız deneyim bu. Tasarımımızı daha azıyla sınırlamak istemedik, ancak gelecek için bir standart belirleyin.”

  Bazı sahipler, A12X Bionic veya A12Z Bionic iPad’in Stage Manager ile başa çıkamayacağı konusunda şüphelerini sürdürdü – özellikle de A12Z çipin Apple’ın Mac mini Developer Transition Kit’inde macOS’u çalıştıracak kadar güçlü olduğu düşünüldüğünde.

  Ancak diğerleri, RAM’in buradaki açıklama olabileceğine dikkat çekti. DTK, iPad Pro için 4 GB (2018) veya 6 GB (2020) yerine 16 GB RAM’e sahiptir.

  Geliştirici Guilherme Rimbaud Diğer faktörlerin de rol oynayabileceğini söyledi.

  Bununla birlikte, bir geliştirme kiti ile bir tüketici ürünü arasında bir fark vardır. Özellikle DTK’nın, tüketebileceği bir pili olmayan bir Mac mini olarak paketlendiği ve flash depolamanın değiştirilerek yok edilmesi, zaten sınırlı olan kullanım ömrü göz önüne alındığında bir endişe kaynağı olmadığı düşünülürse.

  Ama bu ikili bir sorun değil

  Bütün bunlar bana inandırıcı geliyor. A12X / A12Z iPad Pro modellerinde Stage Manager’ı çalıştıramaz. Kapasite ve performans seviyesi ile Firma sergilemek istiyor. Şirketin amaçları iyi ve daha fazla iPad satma arzusuna dayanmıyor.

  ama…

  Bu ikili bir sorun değil. Tiyatro yönetmeni böyle değil. işe yaramayacak 2018-2020 iPad Pro modellerinde – Federighi, M1 olmayan modellerin “tam aşamalı yönetici deneyimi” sunamayacağını söylüyor. Bir dereceye kadar tesviye içerecektir.

  Bu uzlaşma, eski iPad’lerin M1 modellerinin hızlı, akıcı animasyonlarını sunamaması olabilir. Sekiz uygulamayı işlemek için yeterli RAM’leri olmayabilir. Bağlı ekranlarda harika bir deneyim sunmak için Thunderbolt olmadan yeterli harici ekran bant genişliğine sahip olmayabilirler.

  Bahse girerim çoğu 2018-2020 iPad Pro sahibi, hiç olmamasındansa kısıtlı bir sahne yöneticisi yaşamayı tercih eder. Sekiz yerine dört başvuruyu kabul edeceğiz. Daha basit animasyonları kabul ediyoruz. Biraz daha yavaş bir geçişi kabul ederdik (ve kabul edelim, her yeni nesil uygulamanın sunduğu her performans artışı, oyunlar dışında nadiren fark edilir, bu nedenle hız farkı gerçekten çok az olacaktır).

  Demek istediğim, Apple’ın A12X / A12Z iPad Pro modellerinin sahiplerini, özelliğin M1 sürümlerinin yetenekleri ve hızıyla eşleşmeyecek sınırlı bir sürümünü alacakları konusunda uyarması gerektiğidir. Kimsenin bununla bir sorunu olmayacak ve sahne yöneticisi hakkında hiçbir tartışma olmayacak.

  Bu, Apple cihazlarının uzun ömürlülüğüne olan güveni zayıflatır

  Apple cihazları satın almanın avantajlarından biri her zaman uzun ömürlü olmaları olmuştur. 5 yılı aşkın süredir yazılım güncellemeleriyle destekleneceğini ve bundan çok daha uzun süre mükemmel şekilde kullanılabilir kalacağını bilerek bir iPhone, iPad veya Mac satın alabildik.

  Gadget’lara meraklı olanlar bir yana, çoğu tipik Apple müşterisi bir Mac’i 5-7 yıl, bazıları 10 yıl kullanacak – bu oldukça gerçekçi. iPad’ler biraz daha eski olabilir, ancak bir tanesini beş yıl veya daha uzun süre saklamak tamamen mümkündür.

  Mac’te Intel’den Apple Silicon yongalarına geçiş kesinlikle oyunun kurallarını değiştirir. Hem performans hem de pil ömründeki fark o kadar büyüktü ki, eski ve yeni nesiller arasında bir dönüm noktası olması oldukça anlaşılırdı. Intel destekli son Mac’i satın alan kişi olmak eğlenceli olabilir ama geçiş kaçınılmazdı.

  Ancak iPad’de aynı türden bir dönüm noktası yok. IPAD Aslında Apple tarafından tasarlanan çiplerle çalışan A12X, A12Z ve M1 arasındaki fark, devrim niteliğinde değil, evrimseldir.

  Bu nedenle, benim gibi 2018 iPad sahiplerinin biraz üzülmesi ve 2020 model sahiplerinin, iki yıllık üst düzey modellerinin iPadOS’un önemli bir özelliğinden yoksun kalmasına makul ölçüde üzülmesi tamamen anlaşılabilir bir durum.

  Sahne yöneticisi tartışmasını bitirmek için hala zaman var

  Bu bir anlaşma gerektirmez. Apple, kararlarını sık sık değiştirmeyen, ancak bazen yeterince yaygara yapıldığında veya yeterince baskı uygulandığında değiştiren inatçı bir şirkettir.

  Dürüst olmak gerekirse, bunun şu anda Apple’ın en iyi bahsi olacağını düşünüyorum. Uygun gördüğünüz kısıtlamalar ve yönetim beklentileri ne olursa olsun, Stage Manager’ın sınırlı bir sürümünü A12X / A12Z iPad Pro modelleri için kullanılabilir hale getirin.

  En azından, beta sürümüne dahil edin, böylece insanlar nasıl performans gösterdiğini kendileri görebilirler.

  Bu benim görüşüm. Siz de lütfen anketimize katılın ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index