More

  Rapor: MacBook Pro güncellemesi ‘tekrar ertelendi’, sevkiyatların yarı yarıya düşmesi bekleniyor

  Apple’ın en son işlemcilerine sahip 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’nun yeni sürümlerini bekliyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekebilir. Bugünün yeni tedarik zinciri raporu, M2 Pro ve M2 Max yonga setlerine sahip MacBook Pro modellerinin yeniden ertelenmiş olabileceğini gösteriyor…

  Yakında yeni bir MacBook Pro bekleniyor…ama henüz değil

  Apple, içinde M1 Pro ve M1 Max yongaları bulunan yeniden tasarlanmış MacBook Pro serisini 2021’in sonlarında tanıttı. Haziran 2022’de M2 ​​çipinin duyurulmasından sonra, söylentiler MacBook Pro modellerinin sonbaharda kendi M2 çipleriyle güncelleneceğini belirtti.

  Apple, yeni MacBook Pro modellerini 2023’ün başlarına kadar ertelemeyi seçtiğinden, sonuçta bu meyve vermedi.

  Şimdi, DigiTimes Raporlar, Apple’ın bu cihazların lansmanını daha da geciktirmiş olabileceğini gösteriyor. Rapor belirli bir yayın zaman çizelgesi sağlamasa da, yeni MacBook Pro güncellemelerinin muhtemelen “tekrar ertelendiğini” söylüyor.

  Apple’ın yeni MacBook Pro’yu Mart ayı civarında piyasaya sürmesi bekleniyordu. Bugünün raporuna inanılacaksa, muhtemelen en erken Haziran ayındaki WWDC’ye kadar beklememiz gerekecek. Apple bu noktada ilk M3 Mac’lerini de hazırlıyor olacak.

  Aynı raporun bir parçası olarak, DigiTimes MacBook gönderilerinin bu çeyrekte bir darbe almasının beklendiğini gösteriyor. Tedarik zinciri kaynakları, Apple’ın 2022’nin dördüncü çeyreğine kıyasla ilk çeyrekte MacBook sevkiyatlarında %40 ila %50’lik bir düşüşe hazırlandığını söylüyor. Apple genellikle %10 ile %20 arasında bir düşüş görürler.

  9to5Mac’i alın

  Eğer tarif edilen görünüm DigiTimes Doğru olduğu ortaya çıktı, Apple’ın nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak. Bu, sırayla bir tatil bölgesinden normal bir çeyreğe geçerken bile Mac satışlarında oldukça büyük bir düşüş.

  Gönderilerdeki önemli düşüşün ana nedeninin MacBook Pro gecikmeleri olması pek olası değil. Gerçek şu ki, Apple, pandemi nedeniyle ve Apple SIlicon’un geçişinin ilk günlerinde beklenenden daha erken yeni Mac satın alan birçok tüketicinin etkilerini hâlâ hissediyor. Bu çeyrekte Mac satın alma gücünü etkileyebilecek bazı daha geniş makroekonomik faktörler de var.

  İlginç bir şekilde Apple, Mac gelirinde tatil boyunca çeyreği etkileyecek “önemli bir düşüş” konusunda uyardı. Bugünkü rapordan DigiTimes Bu düşüşün 2023 yılının ilk çeyreğine kadar devam edeceğini gösteriyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun