More

  Rapor: Apple Watch kullanıcıları çok sadık ve bir sonraki yükseltmeleri için 500 dolardan fazla harcamaya istekli

  Apple Watch defalarca daha geniş akıllı saat pazarına liderlik ediyor. Counterpoint Research’ten bugün yayınlanan yeni bir rapor, Apple Watch’ın başarısına daha fazla ışık tutuyor ve Apple’ın “tüm akıllı saat markaları arasında en yüksek yapışkanlığa sahip olduğunu” ortaya koyuyor. Yani, Apple Watch’u satın alan kişiler bundan keyif alıyor ve başka bir akıllı saat markasına geçme ihtimalleri düşük.

  Rapor, akıllı saat kullanan iPhone sahiplerinin yaklaşık %80’inin Apple Watch kullandığını vurguluyor. Akıllı saati olan Android kullanıcılarının %71’i Pixel Watch’a sahip olduğundan, bu, Android kullanıcılarının Pixel Watch’a olan bağlılığından daha yüksektir. Ayrıca akıllı saat sahibi olan Samsung akıllı telefon kullanıcılarının %40’ı Samsung Galaxy Watch kullanıyor.

  Counterpoint analistleri, bunun, iPhone kullanıcılarının çalışabilirlikleri nedeniyle diğer Apple cihazlarına yatırım yapma olasılıklarının çok yüksek olduğuna dair uzun süredir devam eden geniş fikir birliğini desteklediğini söylüyor:

  Apple’ın ABD akıllı saat pazarındaki başarısı hakkında yorum yapan araştırma analisti Matthew Orff şunları söyledi: “Tüketici araştırma anketimiz genel bir önermeyi destekliyor – tüketiciler genellikle cihazlarını daha geniş bir cihaz ve işletim sistemi ekosisteminin parçası olarak satın alıyor. Akıllı telefon pazarına Apple ve iOS hakim. ABD’de.” Amerika Birleşik Devletleri’nde iPhone kullanıcılarının, üstün birlikte çalışabilirlikleri nedeniyle diğer Apple ürünlerini benimsemesi muhtemeldir.

  Rapor, akıllı saatin sahiplerine göre en önemli özellikleri hakkında ayrıntılara giriyor: sağlık ve aktivite takibi, bildirimlere erişim, mesajlaşma ve aramalar. Daha yaşlı akıllı saat sahipleri sağlık özelliklerine daha çok güvenirken, daha genç kullanıcılar bildirim ve mesaj özelliklerini tercih edecek.

  Apple için bu özellikler, kullanıcıların %70’inden fazlasının Apple Watch’larından “çok memnun” olmalarıyla sonuçlanıyor. Ankete katılanların %82’si her gün bir Apple Watch taktığını belirtti.

  Son olarak, Counterpoint’s ayrıca anketin %59’unun akıllı saatlerini geçen yıl satın aldığını, %50’sinin de gelecek yıl içinde yeni bir model almayı planladığını ve %16’sının önümüzdeki iki yıl içinde akıllı saatlerini yükselteceğini ortaya koydu. yıl. yıl. Analistler, “Bu, çoğu kullanıcı için iki yıldan biraz fazla bir elde tutma süresine işaret ediyor” diyor.

  Ankete katılanların %77’si, bir sonraki akıllı saati olarak Apple Watch’u satın almayı planladıklarını söyledi. Rapor şu sonuca varıyor: “Bir sonraki akıllı saatine 500 ABD Doları veya daha fazla ödemeye istekli olanların payı, mevcut akıllı saatine 500 ABD Doları veya daha fazla harcayanların iki katıydı ve bu, bu segment için ASP’nin arttığını gösteriyor.”

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba