More

  Podcast’leri YouTube Music’ten YouTube Audio’ya Dönüştürme Tehlikesi

  YouTube, ortamın – video biçiminde – platformda doğal olarak geliştiğini gördükten sonra, özel podcasting özellikleri eklemek için kesinlikle zaman ayırdı. Umarız bu bekleme, ekstra dikkatli olmaya ve sesli podcast’lerin YouTube Music’te nasıl çaldığına bakmaya dönüşür.

  ABD’de podcast’ler yayınlanmaya başladığında kullanıcı arayüzünün nasıl olacağını bilmiyoruz, ancak yoğun bir YouTube Müzik dinleyicisi olarak endişeliyim.

  YouTube’un podcast’leri YTM’ye getirme gerekçesi, ayrı bir uygulamanın önce ses deneyimi sağlaması olabilir. İyisiyle kötüsüyle, podcast eklerken YouTube Music’i YouTube Audio olarak düşünmeye başlamalısınız.

  YouTube Audio örneği

  YouTube Audio fena bir fikir değil. 2018 yeniden lansmanından önce YTM müzik videolarıyla doluydu. Ne de olsa, bir YouTube yapımcısının önce video olması gerekir, değil mi?

  Önceden yeniden başlatma vesaire. 2018

  Neyse ki YouTube bu zihniyetten uzaklaşarak YTM’yi önemli bir gelişme ile bugünkü haline getirdi. Aynı farkındalığı podcasting’e de getiriyor.

  Arka planda oynatma, YouTube Music’i (ana YouTube istemcisine kıyasla) bir uygulama olarak farklılaştırmanın anahtarıdır. Hizmetin ücretsiz katmanı bile (Kanada’dan başlayarak), “diğer uygulamaları kullanırken veya ekranınız kapalıyken YouTube Müzik dinlemeye devam etmenize” izin verecek şekilde hareket ediyor, ancak bu, reklamlarla “radyo benzeri bir deneyim” olacak.

  Podcast’lerin büyük çoğunluğu yalnızca seslidir ve özel bir istemcinin arka planda çalışması gerekir. Geçitli bir özellik olamaz.

  İlk olarak ses kontrolleri, onları her zaman mobil cihazlarda videonun üzerine bindiren ana YouTuber’a kıyasla diğer fark yaratıcıdır. Uygulama içi kontroller harika olmalı ve geri/ileri sarmayı içermeli, ayrıca uyku zamanlayıcısı ve hız ayarlamaları gibi şeylere hızlı erişim sağlamalıdır.

  YouTube, ödeme yapmayan kullanıcıların arka planda podcast’leri dinlemek ve daha optimize edilmiş bir deneyim elde etmek için YouTube Music’i indirmesini gerektiriyorsa, bu, ses uygulaması için haklı olmaktan daha fazlası olacaktır.


  Kenara: Google Podcast’leri?

  Bugün, Google Podcasts ve Pocket Casts’ın bir kombinasyonunu kullanıyorum (esas olarak yalnızca sınıf desteği için). Google geçen hafta bize, Google Podcast’lerini YouTube’un devam eden çabalarına entegre etme planı olmadığını söyledi. Okuduğum kadarıyla bu gelecekte değişebilir, ancak temkinli bir şekilde iyimserim çünkü Google Podcasts daha çok geleneksel bir RSS-bitişik podcast istemcisiyken, YouTube video öncelikli içerikten çok yararlanıyor. Google Podcast abilir Google arama ile iletişiminizi sürdürün ve uzun ve geleneksel bir geleceğe sahip olun.

  Google Podcast’leri sürdürmenin diğer bir avantajı da, şirketin yeni şeyi beğenmeyen kişiler için video içermeyen bir alternatif sunmasına olanak sağlamasıdır. Basit olması ve çoğu ortalama kullanıcının ihtiyaçlarına uygun olması nedeniyle şirketin en iyi uygulamalarından biridir. Umarım Google Podcasts, uzun süredir güncellenmediği için yeni özellikler almaya devam eder. (Belki ilk YouTube Podcasts çalışması bittikten sonra.)


  YouTube Music, adaşı bıraktı

  Öte yandan, özellikle podcast’lerin albümler, sanatçılar ve çalma listeleriyle birlikte YTM’nin ana akışında görünmesi beni endişelendiriyor. Ezgilerle karıştırılmış şovların ve bölüm listelerinin atlıkarıncalarını hayal ediyorum. İçerik türleri, insanların yıllardır Spotify’ın yaklaşımından şikayet etmesiyle birlikte büyük farklılıklar gösteriyor.

  Özel bir sekme eklemek buradaki yanıt olabilir, ancak yine de podcast’lerin tanıtım ve erişim amaçlarıyla müzik deneyimine (kitaplığınız dahil) akışını bekliyorum.

  Endişe, YouTube Music’in “müzik” yönünün azalabileceğidir. Listening Room’da gördüğümüz gibi, ekip hala müziğe çok önem veriyor, ancak podcast’lerin eklenmesi, uygulamanın artık lazer odaklı olmadığı anlamına geliyor.

  Örneğin, bugün YouTube Music’in yeni bölümleri geldikçe göstermek için eşdeğer, sürekli bir yolu yok ve bu eklenmeli. Umarız yeni bölümler ve şovlar, yeni albümlerde olduğu gibi kapak resmiyle birlikte ana sayfa akışının üst kısmında görünmez.

  Bazı yönlerden, podcast’ler (sesli olanlar bile) ana YouTube için daha uygun olabilir ve bu, şüphesiz uzun biçimli ses için optimize edilecektir; Videolar bile ekranı kaplamayan oynatma kontrollerinden faydalanacaktır. YouTube, Premium aboneler için zaten bunun için oldukça uygun görünen dinleme kontrolleri sunuyor. Bu arada, abonelik beslemesi için muhtemelen bir podcast filtresi olacaktır.

  Nihayetinde, YouTube’un podcast’e benzersiz katkısı video olacak gibi görünüyor. Pek çok kişi, bölümlerini kaydeden podcast’leri izlemeyi severken, eşlik eden görüntüleri ekranda gösterme yeteneği şu anda yeterince kullanılmıyor, ancak yalnızca buradan sonra gelişecek.

  Özellikle kısa ve topluluk metin/resim gönderilerinde, insanlar YouTube uygulamasındaki tek içerik türünün video olmadığının farkındadır. YouTube Müzik kullanıcıları için bunun söylenebileceğini sanmıyorum.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba