More

  Podcast’ler için YouTube test yükleme RSS’si

  YouTube’un büyük podcast desteği artık YouTube Music uygulamasında yer alan podcast’lerle kesinlikle geldi. Ancak, YouTube şu anda RSS aracılığıyla podcast yüklemelerini yalnızca belirli şovlarla test ettiğinden, platform henüz bitmemiş gibi görünüyor.

  Podcast’ler bu noktada yıllardır RSS aracılığıyla yayınlanıyor ve RSS beslemeleri aracılığıyla yeni podcast bölümlerinin alınmasını desteklemek her zaman herhangi bir podcast platformunun temel bir özelliği olmuştur. Ancak YouTube Podcast’leri lansman sırasında bunu atladı ve bunun yerine mevcut YouTube uygulamaları aracılığıyla manuel yüklemelere odaklandı.

  tarafından paylaşılan dahili bir belgeye göre BudnewsBuna rağmen YouTube, podcast’leri bir RSS beslemesi aracılığıyla yükleme özelliğini test etmeye başladı.

  İşlevsellik şu anda sınırlı bir beta ön izleme aşamasındadır ve Testler Ana Stratejik Ortaklarla gerçekleştirilir. Özelliği kullandığı kaydedilen iki program var, CNN One Thing ve CityCast Pittsburgh. Podcast’leri RSS aracılığıyla YouTube’a yüklemek, yeni bölümleri RSS’de yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak yükleyerek çalışır, YouTube şov resmini çeker ve bunu ses dosyasıyla birlikte gidecek bir durağan görüntü videosu oluşturmak için kullanır. YouTube, belgede RSS aracılığıyla bir arka katalog yükleyebileceğini, ancak orijinal gönderi tarihinin (henüz) eşleşmeyeceğini belirtiyor.

  RSS yoluyla YouTube’a podcast yüklemenin dikkate değer bir sınırlaması, istatistiklerin “geçiş” biçiminde çalışmamasıdır. İstatistiklere yalnızca doğrudan YouTube’dan erişilebilir.

  Bir başka ilginç şey de, YouTube’un bu şekilde yüklenen podcast’lerin “normal reklamlar” içermemesini istemesidir. Sponsorlu segmentlere, uygun şekilde etiketlendikleri sürece izin verilir, ancak yayınlar “reklamsız” olmalıdır.

  YouTube’un bu işlevi tüm kullanıcılara ne zaman açmayı planladığı belli değil, ancak YouTube’un onayladığı bir şey “bu yılın sonlarında” gelecek.

  YouTube’da daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun